Skocz do zawartości

M48A3 Patton Dragon 1:35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że budowy nadszedł kres i jest już gotowy do malowania.

bcc6356ed7b8fa80a8acb21b18fc3cf8.jpg

 

42fb34e75c4ae5b0b5411df642c4a51d.jpg

 

892203153b548be10cbe9fbdd54b6fc4.jpg

 

ab6e404cb3803bad36f08581304ba190.jpg

 

9bea9f8be1b068c9aa9770d5b136909b.jpg

 

9bde8d53eaa808db3c2fec64b1d15a6b.jpg

 

Przy okazji znalazłem w sieci taką wieżę w stylu czelabińskim 😉

z.jpg.4393c31bdd07ca9c359dfa976f8dadb0.jpg

*Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Nie maluj go i postaw na półkę.

Właśnie stoi w "Expo" bo nie mam gdzie trzymać robionych modeli... Ale może z farbą nie będzie tak źle wyglądał 😉

18 minut temu, makinen napisał:

Sorry za wprowadzenie w błąd z tymi łóżkami.

Spoko. Kojarzyło mi się ze starych filmów, że to było drewno więc przed malowaniem pewnie szukałbym zdjęć ale Kubisz mnie wyprzedził. Ważne, że już wiedziałem czego mam szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego wymyśliłem na szybko. Jak na rozwiązanie bezkosztowe to myślę , że obleci. Ostatecznie będzie zamontowana bliżej samego czołgu na sznurze, żeby nie było widać drugiej strony bo mocno niewyjściowa.

eb985e390e5ba88c279a2dc7ef92963b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten baldachim to byłby rzeczywiście fajny jakby czołg stał na dioramie i jeszcze ktoś pod nim siedział ale jako sam model na półce to trochę dziwnie by wyglądał. Raczej nie pójdę tą drogą...

W dniu 7.11.2020 o 12:07, copycat napisał:

Dużo możliwości daje ten patton, do tego wydaje mi się że to rzadki temat

No właśnie dość rzadki biorąc pod uwagę, że amerykański (taki ładny :) ), dość licznie produkowany, używany przez kilka krajów i parę wojenek też zaliczył. Do tego ciekawy surowy wygląd. No ale producenci tez nie rozpieszczają w temacie M48, bo M60 jest parę dobrych zestawów, ale M48 z tym zaoblonym kadłubem wygląda ciekawiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

No ale producenci tez nie rozpieszczają w temacie M48, bo M60 jest parę dobrych zestawów, ale M48 z tym zaoblonym kadłubem wygląda ciekawiej 😉

Nie ma co narzekać. Modele M48 Dragona nie są takie złe (jesli dokupi się parę rzeczy :) )

Ale myślę, że warto poczekać -> https://www.scalemates.com/kits/afv-club-af35048-m48a3--1222688

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, martinello napisał:

Nie ma co narzekać. Modele M48 Dragona nie są takie złe (jesli dokupi się parę rzeczy :) )

Przynajmniej tą wersję, którą robię to pasuje dokupić jakieś blachy bo detal dość siermiężny, osłonę jarzma bo były szeroko używane (+ewentualnie szperacz), gąsienice bo żywotność DSów jest mocno dyskusyjna. Także trzeba całkiem sporo doinwestować bo gołe pudło to niestety nieoszukujmy się nie powala. A samo w sobie tez do najtańszych modeli nie należy. Jak dla mnie to czołg mocno olany przez producentów a któraś firma mogłaby łatwo wykorzystać niszę. A przecież to czołg wcale nie niszowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie przed kolorem bazowym. Jako bazę wybiorę Tamiya LP-29 Olive Drab 2, który  wcześniej przetestuję na kawałku wycieniowanego hipsu. Choć wydaje się za jasny to po doświadczeniu z malowaniem T-54 na biało-czarnym podkładzie to kolor powinien pójść w ciemniejszy odcień.

27c8c0fff5b3bb39622dbf6ed9a049e7.jpg

 

547085aac6cc0aa346111777b1466748.jpg

 

142596b782f07eb1c357ee634c7b86e1.jpg

 

0bad74a8d547c23ee36fde84570980dd.jpg

 

cac67b3c95cf5f737986d5d890099c51.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Spotter napisał:

No no, fajnie wygląda. Ale na twoim miejscu jasne bym przepalił białym. Bo to się potem stłumi. A jak nie wyciągniesz teraz, to efekty znikną. Ale podoba mi się. 

Dzieki, w sumie masz racje - podbiję trochę kontrast w najjaśniejsze miejsca żeby się potem nie szczypać z weatheringiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koniec z modelarską posuchą bo Patton ruszył do przodu. Model w stanie "gotowy na oleje". Zrobiłem też lekki chipping. Zdjęcia w dość dziwnych ujęciach bo nie idzie mi fotografowanie modelu na błyszczącym lakierze i starałem się robić tak, żeby było jak najmniej odbłysków. Kolor też mi uciekł na zdjęciach - naprawdę jest zieleńszy.

dad0cca851c735b0fab5eb55ab1a3566.jpg

 

90fc464a7cb195b527806a37f311863e.jpg

 

e1a79f5c17d76f98d3d8b159f088debe.jpg

 

cb85985bcd5a3e43a9f4a9616a6cc7d2.jpg

 

933c6e2bec3a5bb60fe4b72ae02caf1c.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda bardzo ładnie - tylko nie rób go zbyt zielonego, bo to powinien być olive drab, a nie olive green. Kiedyś dopasowałem kolor do skrzynki amunicyjnej pomalowanej OD i wyobraź sobie że w świetle dziennym 1:1 to był humbrol 66 pomalowany sidoluksem (po zanim wypłowieje to ta farba jest półmatowa do błyszczącej). Czyli powinien to być ciemnoszary kolor, lekko uciekający w zielony.

 

Życzę powodzenia z malowaniem i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przyznam, że niebardzo rozumiem zamysł modulacji jasnym w stronę zaczepu (rurki) na błotnikach. Moim zdaniem w okolicach tego wzmocnienia błotnika gradient powinien iść w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pmroczko napisał:

tylko nie rób go zbyt zielonego, bo to powinien być olive drab, a nie olive green.

No właśnie oglądając wiele zdjęć z Wietnamu są tam różne kolory Pattonów - od jasnej soczystej zieleni do bardzo ciemnych wpadających nawet w czerń. Nie wiem tez na ile wiarygodne są te zdjęcia, czy były kolorowane, retuszowane itp. Modelarze też bardzo różnie podchodzą do kolorów czołgów z Wietnamu. Szczerze mówiąc nie wiem na jakim kolorze miałbym się wzorować więc uznałem, że będzie jaki wyjdzie. Jakie kolory polecalibyście do biedronki zakładając, że jest zieleńszy niż to widać (najbliżej ten kolor oddaje przedostatnie zdjęcie)? Na pewno pójdzie ochra co by nadać mu trochę barwy wietnamskiej ziemi ale co jeszcze? Może jakiś ciemny niebieski żeby trochę poszarzyć i ściemnić?

20 godzin temu, Stojkovic napisał:

Ja akurat przyznam, że niebardzo rozumiem zamysł modulacji jasnym w stronę zaczepu (rurki) na błotnikach. Moim zdaniem w okolicach tego wzmocnienia błotnika gradient powinien iść w drugą stronę.

Zamysł miałem taki żeby zacząć rozjaśniać od pierwszej "płyty" błotnika (tej ustawionej po skosie) od góry i konsekwencji poszedłem dalej tak żeby odcinać kolory. Może kontrowersyjnie ale miało się to odcinanie przede wszystkim rzucać w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co do pytania na czym się wzorować, to myślę, że warto załatwić sobie kawał złomu w oryginalnym kolorze - np. taka skrzynkę amunicyjną, jest tego pełno i daje to dobre pojęcie jak ten kolor wyglądał w miarę nowy (też oczywiście zależy to od egzemplarza na który się trafi). Fakt jest taki, że dobrych kolorowych zdjęć z Wietnamu nie ma aż tak znowu dużo - łatwiej chyba trafić na zdjęcie modelu niż oryginalnego czołgu.

To moje ulubione - ze świeżo zwilżoną farbą:

118989026_9c0f2d1e51.jpg

Oczywiście jeżeli chopaki się na maszynie mocno wyżywali, ropowali ją zbyt często albo malowali jakimiś zlewkami, to prawie każdy kolor jest możliwy, ale ze wspomnień weteranów wynika, że raczej szli oni w kierunku ciemniejszych kolorów.

To co napisałem powyżej oczywiście w żaden sposób nie musi wpływać na Twoją koncepcję i wizję artystyczną. Jeszcze raz życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Panel Liner Tamiya i wash po całości ze Streaking Grime For dark Vehicles i na koniec biedornka z ciemnego niebieskiego i jasnej ochry. Dół wieży wycieniowałem dodatkowo czernią żeby zwiększyć kontrast jasne - ciemne bo to mi troche uciekło po tych wszystkich zabawach. Nie jest już taki błyskotliwy, wiec zdjęcia lepiej obrazują sytuację z kolorem. Ostateczny kolor wyłoni się jednak po lakierze matowym. Ale teraz czas na jakieś brudzenie.

f132e3b7975ec094db9db7ba45b7ab5d.jpg

 

4da994c7748f73b52e9c091325e6659e.jpg

 

734065a661ad85dce7306f679ca47a53.jpg

 

fb7084fe6e32989314827a02fb71e93f.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.