Skocz do zawartości

M48A3 Patton Dragon 1:35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, martinello napisał:

Tę gęsi mają jedną wadę...

Środkowy łącznik jest odlany z ogniwem pod kątem 90 stopni. Zewnętrzne łączniki ładnie układają się na łukach - ale środkowy niestety wygląda jak piła tarczowa.

No niestety będę musiał z tym żyć, ale taki kompromis między niepewnością z DSami a rozdrobnionymi Bronkami. Paul Budzik zastosował je u siebie i szczerze mówiąc nawet tego nie zauważyłem, wiec mam tylko nadzieje, że na żywo też nie będą razić po oczach. Najważniejsze, że będę miał luz psychiczny bo będę mógł malować i brudzić czym chcę i czym mam.

http://paulbudzik.com/tools-techniques/M48/m48-construction-page3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ja tylko ostrzegam :)

AFV mógłby unowocześnić te zestawy (gąsienice T97 i T142) do Pattonów z wykorzystaniem środkowego łącznika jako osbobnej części.

Przy okazji - w tych gąsienicach są ślady po wpychaczach x2 na każdym ogniwie a po złożeniu lubią się "rozłączać" tak więc ostrożnie z nimi ...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do modelu - Dragonowi "się zapomniało" umieścić w modelu dość charakterystyczną rzecz - osłony błotników z przodu. Na box-arcie jest, w modelu - nie ma.

Łatwe do dorobienia przy Twoich umiejętnościach "blacharskich" - załączam fotki detalu ze strony http://www.slingshotmodels.com

P1010019.jpg

P1010022.jpg

Edytowane przez martinello
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zakupiłem jeszcze zestaw pasów karabinowych Abera bo uznałem, że przydadzą się do zamocowania paru elementów do czołgu i poprawiłem też nimi wygląd szperacza (poprzednie pasy były za grube nie wspominając o sprzączkach).

Collage_Fotor.thumb.jpg.8da00b29e0bb8b1c2660bdf65c284aec.jpg

 

Obrobiłem bambetle pozyskane od kolegi @martinello+ trochę swoich i wstępnie przymierzyłem czy w takim układzie będą wyglądać naturalnie. Pewnie dojdą jeszcze gąsienice na wieży.

4.jpg.357c3c0c19e80199a1fc546548cb9495.jpg

5.jpg.26767f6bb214feae9744b241a124eda1.jpg

 

Wykorzystałem drugowojenną skrzynię z żarciem. Czy w Wietnamie przejdzie skrzynia z takimi oznaczeniami bo wszędzie widziałem, że wtedy mieli już kartony?

6.jpg.03c7b7b7bbadb361465d30d8cec23108.jpg

 

I jeszcze mam pytanie co to jest i jak powinno wyglądać?

7.jpg.98d4a129d2fcffb55f340718b0ee556a.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Klapouch napisał:

Wygląda zacnie

Owszem wygląda zacnie, ale nie do końca!

Przesadziłeś i to mocno z fakturą odlewu. Na wannie to jeszcze ujdzie, ale wieża skopana jest dokumentnie. Tak ospowato-kostropaty odlew nie przeszedł by odbioru technicznego...

001.jpg.fb8fa11ab4b3879bbda53195176465cd.jpg

 

002.jpg.96ef0300fa47677f6d74861d48a88705.jpg

 

003.jpg.3251efcfb9dca50041aa7e5c05f0b36c.jpg

 

004.jpg.5f267e25965a50b8ff707c9e078b420e.jpg

 

Co prawda to wersja A1, ale odlew to odlew...

 

 

I tyle

Mariusz

 

 

Edytowane przez marioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, makinen napisał:

Jeśli pytasz o tez żywiczny element, to jest to składane łóżko polowe.

Czyli rozumiem, że do malowania to elementy drewniane + materiał o kolorze dowolnym?

21 godzin temu, makinen napisał:

Nie masz lepszego dufflebag’a? Ten wyglada trochę jak worek z ziemniakami.

Żadnego innego nie mam. Nic nie jest na stałe zamocowane i w ogóle postaram się zamontować wszystkie bambetle żeby można było je zdjąć. Po malowaniu zobaczę jak będzie wyglądał i zapadną decyzje :)

 

19 godzin temu, martinello napisał:

A skrzynki z tamiya jakoś mi nie pasują.

Czyli nie były wtedy w użyciu? Czy masz pewność, że już nie powinny się tam znaleźć bo rozmiarowo pasują mi do koncepcji rozmieszczenia jak w mordę strzelił, ale też nie jestem przekonany co do merytoryki

 

5 godzin temu, marioba napisał:

Przesadziłeś i to mocno z fakturą odlewu. Na wannie to jeszcze ujdzie, ale wieża skopana jest dokumentnie. Tak ospowato-kostropaty odlew nie przeszedł by odbioru technicznego...

Mając na uwadze poprzednie modele z fabryczną fakturą, której nie widać po pomalowaniu to przede wszystkim chciałem żeby była widoczna i być może przesadziłem. Szczególnie porównując z Twoimi zdjęciami. Na tym Pattonie widać jakby pofalowaną powierzchnię - piasek na pustyni albo fale na wodzie i tylko w paru miejscach jakieś chropowatości. Ja wzorowałem się na pierwszym z tych zdjęć, gdzie powierzchnia wygląda bardziej na krajobraz księżycowy i wyszedł mi miks jednego i drugiego. Collage_Fotor2.thumb.jpg.4d37745bb113644d9d90daa6debe9229.jpg

*Zdjęcia zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

 

Jak widać odlewy bywały różne i może nie jest to skopane tak dokumentnie jak piszesz, choć pewnie miejscami przesadziłem. Ale dzięki za zwrócenie uwagi - w czasie podkładowania będę miał na uwadze, żeby nałożyć gdzie niegdzie więcej podkładu i może efekt się stłumi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlewy są zasadniczo takie same. Na tym polega powtarzalność produkcji. Nie chodzi mi o nierówności pancerza. Te są też na moich osobistych zdjęciach.

 

Chodzi o liczne  wżery jak na wojennym teciaku czy innym Stalinie.

Przesadziłeś i źle to wygląda. Jak byś przeskalowal tę twoją teksturę do 1:1, wyszły by ci dziury na kilka milimetrów w głąb stali. Znaczy to tyle, że odlew jest niskiej jakości i jest to spowodowane złym zagęszczeniem piasku formierskiego.

Nie ma co tu wymyślać teorii o różnej jakości odlewu i nie brnij w to głębiej bo obciachu sobie narobisz...

 

A Szanowni Koledzy tego nie widzą? 

Edytowane przez marioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marioba napisał:

Nie ma co tu wymyślać teorii o różnej jakości odlewu i nie brnij w to głębiej bo obciachu sobie narobisz...

Mając już doświadczenie w dyskusji z Tobą nie będę nic wymyślał ani w nic brnął, tylko od razu przyznam Ci rację. A obciachu narobię sobie innym razem 😉

 

24 minuty temu, marioba napisał:

Przesadziłeś i źle to wygląda

No i będę musiał z tym żyć... I tyle :)

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila - zostaw jak jest i zobacz po podkładzie jak to będzie wyglądało.

Co do faktury odlewu - może być różnie. Zależy od faktycznej fabryki produkującej odlew wieży na potrzeby montowni czołgu, jak i od czasu produkcji. Przypominam, że M48A3 nie były produkowane a jedynie "upgrade'owane" ze wszystkich wcześniejszych wersji.  Czyli fabrycznie były produkowane tylko M48, M48A1 i M48A2.

 

Co do skrzynek tamiya - te z racjami żywnościowymi są o ile się nie mylę nieodpowiednie nawet dla drugiej wojny, a co dopiero Wietnamu.

Ta druga skrzynka od biedy mogłaby być - bo jest taka "uniwersalna" i nieokreślona.

 

Spróbuj kupić papierki tamiya -> https://www.mojehobby.pl/products/MCI-Cartons-Vietnam-War.html

Drogie nie są.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bulik58 napisał:

Widza nie widza, roznie to bywa

 

1 minutę temu, martinello napisał:

Co do faktury odlewu - może być różnie.

Panowie, nie warto. Trzeba przyznać rację albo pójdziemy w stronę zamknięcia tematu. A ja tu mam jeszcze sporo do zrobienia :)

Szlifowanie w tym momencie - boje się, że coś uszkodzę ewentualnie w zakamarkach i przy wrażliwych elementach faktura będzie się znacznie różnić od odsłoniętych powierzchni. Ostatecznie to tylko hobby i nie ma co rozdzierać szat. Jestem w stanie to przełknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, martinello napisał:

Co do skrzynek tamiya - te z racjami żywnościowymi są o ile się nie mylę nieodpowiednie nawet dla drugiej wojny, a co dopiero Wietnamu.

 No to jedna z nich pójdzie do heblowania. Najbardziej w nich pasuje mi rozmiar więc będzie bez napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.