Skocz do zawartości

M1235A1 Maxxpro Dash DXM - Panda Hobby 1/35


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Tym razem coś na 4 kołach a mianowicie M1235A1 Maxxpro Dash DXM od Panda Hobby. Model wykonany z kilkoma zmianami i dodatkami, które zostały mi po innych modelach. We wnętrzu wykonałem pasy bezpieczeństwa i siatki nad oparciami foteli plus kilka elementów wyposażenia. Ze zmian na zewnątrz w stosunku do pudełkowej wersji zrobione są: otwierana rampa tylna, skrętne koła, ruchomy karabin względem wieżyczki, lina wyciągarki oraz sprężyny zawieszenia wykonane z drutu. Malowanie w kolorze piaskowym.
Całość prezentuje się tak:

YEUFIy9.jpg

9yoXMR5.jpg

ELCGTOh.jpg

r4Ytvnq.jpg

9FNJ9Hs.jpg

zonscD7.jpg

nO2ZWQ0.jpg

wOSbEGL.jpg

6STFPGq.jpg

m7D6vo7.jpg

H9RWjZj.jpg

A1PUEdK.jpg

NbXrxuS.jpg

wLbxB7v.jpg

6STFPGq.jpg

Ra9fZiM.jpg

wOJPbAT.jpg

RQY9BOj.jpg

CSbzS7q.jpg

0FiDTfI.jpg

ej7xtZh.jpg

 

EDIT 08.09.2020
Kilka zdjęć w naturalnym oświetleniu
7qMMEUo.jpg

h3dOVd4.jpg

xOfOXx8.jpg

zWJQbBE.jpg

vj8maPn.jpg

PP9Sfxq.jpg

gGTmkBZ.jpg

leCKPD7.jpg

VN8CqG6.jpg

wbUthcE.jpg

 

Edytowane przez M.J.89763
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mam nadzieję przekłamują kolorystykę, bo ten amerykański kolorek to jest zupełnie inny. No i mogłeś pobawić się okablowaniem (w wieży i na dachu). Poza tym świetna sprawa, zwłaszcza brudzenie :super: Widać napracowanko :super:

Edytowane przez kubisz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim i każdemu z osobna za komentarze :D i pozytywne opinie.
 

2 godziny temu, kubisz napisał:

Zdjęcia mam nadzieję przekłamują kolorystykę, bo ten amerykański kolorek to jest zupełnie inny.

Kolor jest w rzeczywistości trochę inny niż na zdjęciach, na których model oświetlony jest ledami o zimnej barwie światła, aczkolwiek nie jest on też napewno 100% poprawny.
A na zdjęciach wozu w sieci co zdjęcie to inny kolor :).

Edytowane przez M.J.89763
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie trafia w mój gust. Generalnie to ciężko poszaleć przy współczesnych pojazdach pod kątem zużycia. Kurzenie wygląda realistycznie. Kolor mi nie przeszkadza i dla mnie jest ok, chciałbym wiedzieć co to za farba.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bazylms napisał:

Wykonanie trafia w mój gust. Generalnie to ciężko poszaleć przy współczesnych pojazdach pod kątem zużycia. Kurzenie wygląda realistycznie. Kolor mi nie przeszkadza i dla mnie jest ok, chciałbym wiedzieć co to za farba.

Dzięki :D
Model malowany jest farbą Tamiya XF57.
Instrukcja podaje kolor sandy brown od Mr. Hobby serii C. Ja zamówiłem "sandy brown" ale Aqueos, który okazał się bardzo ciemny i nawet po rozjaśnieniu białym nie wyglądał mi na odpowiedni. XF57 wygląda dla mnie jak by wóz był już wypłowiały od słońca :lol:. Oczywiście późniejsze zabiegi zmieniły nieco kolor bazowy jak to zwykle bywa. Delikatne cienie są robione za pomocą Shaders od Ammo Mig. Pierwszy raz ich używałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się świetnie! Kurzenie i piach na piaskowych pojazdach to trudny temat. Tobie wyszło kapitalnie. Bardzo mi się podoba. Kubisz już o tym wspomnial- kable od elektroniki na dachu i kolorystyka samych anten. DUKE i BFT powinny być w innych kolorach i brak tych kabli trochę dziwnie wyglada. 
Jakkolwiek bardzo udany model.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, makinen napisał:

Prezentuje się świetnie! Kurzenie i piach na piaskowych pojazdach to trudny temat. Tobie wyszło kapitalnie. Bardzo mi się podoba. Kubisz już o tym wspomnial- kable od elektroniki na dachu i kolorystyka samych anten. DUKE i BFT powinny być w innych kolorach i brak tych kabli trochę dziwnie wyglada. 
Jakkolwiek bardzo udany model.

Dzięki za komentarz :)
Faktycznie jak się dokładnie przyjrzeć to te anteny przy szybie czołowej po prawej i ta gruba rura z tyłu mają trochę inny kolor niż wóz. Jak mniemam obie są od systemu zagłuszania DUKE. Tego BFT nie potrafię zlokalizować. Jak widać nie jestem specem w tym temacie stąd i błędy. Kolor tych anten jest na tyle podobny do koloru wozu, że na zdjęciach nie rzuca się od razu w oczy :glupek:Nie znalazłem też żadnego konkretnego zdjęcia dachu więc nie wiem jak te kable tam są ułożone. Jeśli są bardzo wyraźnie widoczne to prawdopodobnie bym je dorobił a tak kicha :oops:
Mimo wszystko jestem zadowolony z tego jak wyszedł i fajnie, że cieszy oko nie tylko moje :mrgreen:

Edytowane przez M.J.89763
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się i na tym etapie w zasadzie wszystko zostało już napisane przez poprzedników. Model bardzo dobry. Jest parę szczegółów, które można by poprawić (ew. Wcześniej wyłapać w warsztacie). Ale całościowo bardzo dobrze wygląda. Do tego modele mrapów wymagają sporo pracy, więc tym większe brawo. Podoba się!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

mogl bys cos powiedziec na temat jakosci tego zestawu , czy anteny sa zestawowe ?

Dał bym temu modelowi ocenę dobry minus :nauka1: Przy tej cenie modelu można by oczekiwać trochę lepszej jakości wykonania samych części, tak mi się wydaje, w porównaniu np. do Rosomaka z IBG. Np. uszkodzone niektóre delikatne części, wypływki plastiku na częściach, dużo pozostałości po wypychaczach w postaci słupków tworzywa, także w miejscach widocznych niestety, co wymaga szpachlowania. Do tego z minusów to nie pasuje kilka części tj. zestawowe sprężyny składające się z dwóch połówek, w niektórych nie dało się zgrać zwojów (dlatego m.in. robiłem je z drutu), nie pasują lampy wstecznego biegu, tzn. szkiełko ma za dużą średnicę. Ja użyłem akurat z innego modelu, które mi zostały.
Z plusów to że jest to DXM, ładne detale w środku i na zewnątrz, poza wymienionymi wyżej reszta części pasuje i składa się przyjemnie, ładne elementy przezroczyste bez wad, także szkiełka świateł fajnie wykonane imitujące diody led.
Anteny są w zestawie oprócz tej długiej po lewej stronie. Te anteny które mam zielone, na zderzaku po prawej i przy szybie kierowcy były krótkie. Przedłużałem je. Ten "pręcik" od anteny DUKE na dachu jest tak delikatny że połamał mi się od razu, także wykonany jest u mnie z drutu :glupek:
Lina wyciągarki i szekle nie są z zestawu.
Ogólnie model jest niezły, chociaż tak jak i w wykonaniu zawsze można by coś poprawić :lol:

 

 

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

Spóźniłem się i na tym etapie w zasadzie wszystko zostało już napisane przez poprzedników. Model bardzo dobry. Jest parę szczegółów, które można by poprawić (ew. Wcześniej wyłapać w warsztacie). Ale całościowo bardzo dobrze wygląda. Do tego modele mrapów wymagają sporo pracy, więc tym większe brawo. Podoba się!

Dzięki bardzo za komentarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

UPDATE 04.2021
"Maxx" otrzymał w końcu przewody. Z pewnością są one nie do końca poprawnie prowadzone, ponieważ trudno znaleźć referencyjne foty dokładnie takiej wersji ale faktycznie model wygląda lepiej, przynajmniej moim zdaniem :)
Z przewodami wygląda tak:


con8iFj.jpg
 

IIGNn1u.jpg

80ogXrL.jpg

HU3G5TS.jpg

66GtveF.jpg

 

nFSsoPT.jpg

 

ANj0Ubi.jpg

 

106T3QL.jpg

 

HuXwEOH.jpg

WDPyU7C.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.