Skocz do zawartości

Hurasie od Arma Hobby 1:72


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pogoda wybitnie nie sprzyja modelowaniu, ale cos tam czasami zrobię. Nazbierało się tego tyle, że można pokazać. :)
Na kalki poszedł połysk, następnie cienka warstwa matu. W efekcie model ma powierzchnię bardziej satynową niż matową.

Na to dałem wash z farb olejnych. Spód początkowo zrobiłem brązowym, jednak wyglądało to jak rdza i przeleciałem jeszcze raz bardziej szarym washem. Brąz gdzieniegdzie wychodzi, ale nie rzuca się to bardzo w oczy. Do tego wycieki i osmolenia zrobione tak samo, ciemnobrązową i czarna farba olejną. Jeśli chodzi o wycieki to jestem w 70% zadowolony. Jest lepiej niż w poprzednich modelach, ale też jest i dalsze pole do działania.  Po zrobieniu zdjęć nieco je roztarłem, wrzucę fotkę następnym razem.

Na górę poszedł już bardziej standardowy wash, ciemnobrązowy + szary na rondlach. Mam jednak problem z washem na kalkomaniach, nie chce się trzymać i ile bym nie czekał to zmywam niemal wszystko.

Ponieważ tam gdzie był ścierany wash powierzchnia jest bardziej matowa (widać to np na prawym rondlu) planuje teraz nanieść warstwę lakieru satynowego lub matowego.

 

IMG_8267.thumb.JPG.c1654ebcd128b15de55223004f75249f.JPGIMG_8266.thumb.JPG.e3420dbd570706093feadd360b7377b8.JPGIMG_8265.thumb.JPG.2e6c6b8c18c47e3498a2003db4d6f7a1.JPGIMG_8264.thumb.JPG.5a279f89c994ade77bf4919a39862421.JPGIMG_8263.thumb.JPG.62234d5de3fc6d010f2d2e5e28a1b4bf.JPGIMG_8262.thumb.JPG.4465495b2071912ede08eb1238466b90.JPGIMG_8261.thumb.JPG.9f76b9f2d8fa0f399b87c81715b623ca.JPGIMG_8260.thumb.JPG.e9e4a4927a104e7c04df3457fcbe2074.JPG

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie prezentuje się ten model, włożyłeś sporo pracy w niego i to procentuje. Góra modelu znakomita, spód też niczego sobie ale...

Na moje oko te zacieki są spoko ale pasują bardziej do wycieków z jakichś otworów, a nie z miejsc równych i szerokich jak linie łączenia blach. W tych miejscach brud wylewa się na szerszym odcinku, a często już na płaskiej blasze łączy się w jedną strugę, robi się taki nazwijmy to trójkąt brudu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych samolotów. Fajna robota i świetny efekt ale muszę wrzucić mały kamyczek. Sporo narobiłeś się przy odrapaniach, tymczasem na pewnym odcinku przejścia kadłub skrzydło po obu stronach znajdował się chodniczek przeciwpoślizgowy i części zdrapek być tam nie powinno. Fajnie go pokazałeś na poprzednim garbusku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, barszczo napisał:

tymczasem na pewnym odcinku przejścia kadłub skrzydło po obu stronach znajdował się chodniczek przeciwpoślizgowy i części zdrapek być tam nie powinno

Nie każdy hurricane miał ten dywanik zamontowany.  Dlatego i ja zrezygnowałem z umieszczania go.

https://www.asisbiz.com/il2/Hurricane/CBI/pages/Hawker-Hurricane-IIb-Trop-RAF-67Sqn-at-Chittagong-India-IWM-CI178.html
https://www.asisbiz.com/il2/Hurricane/CBI/pages/Hurricane-IV-RAF-170-Wing-dispersal-area-Burma-IWM-CF352.html
https://www.asisbiz.com/il2/Hurricane/CBI/pages/Hurricane-I-IAF-1Sqn-NBF-named-Dolly-AG291-Arakkonam-India-Dec-1942-01.html

 

 

3 godziny temu, rymulus napisał:

Na moje oko te zacieki są spoko ale pasują bardziej do wycieków z jakichś otworów, a nie z miejsc równych i szerokich jak linie łączenia blach.


Po zrobieniu zdjęć roztarłem część zacieków, bo bardzo rzucały się w oczy. Po Twoim wpisie dochodzę do wniosku, że to dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roland_Sebastian napisał:

Nie każdy hurricane miał ten dywanik zamontowany.

Uwierz że był na każdym. Mógł być brudny, zabłocony, pokryty kamuflażem po remoncie ale był. Są zdjęcia gdzie nawet jest podklejony na nowo dookoła bo się strzępił i pęd powietrza zrywał go w locie. Obić do blachy tam nie powinno być, otarcia materiału i obite dookoła - jak najbardziej. Miejsce w Garbusku tak charakterystyczne jak przewód na wewnętrznej stronie pokrywy podwozia. Twój model, robisz jak uważasz. Podglądam bo fajnie wychodzi wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.asisbiz.com/il2/Hurricane/CBI/pages/Hurricane-IV-RAF-170-Wing-dispersal-area-Burma-IWM-CF352.html

Na tym zdjęciu są otarcia do gołej blachy, przynajmniej według mojej interpretacji. :)
Jeśli się mylę, to trudno. Włosów rwać sobie z głowy nie będę, a przynajmniej model będzie inny niż pozostałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem zacieki na spodzie nieco roztarłem, do tego po waszych wpisach doszedłem do wniosku, że trzeba je bardziej poprawić. Dzisiaj wreszcie miałem czas nad tym chwilę posiedzieć, wrzucam zdjęcie efektów. 

 

IMG_8269.thumb.JPG.8195266361ac6470678b9e8037e23d8d.JPG

 

Jeszcze mi nie pasuje ta czysta chłodnica więc pewnie i ją nieco przybrudzę, żeby się tak nie odcinała od reszty.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć i czołem.
Niniejszym wpisem zapraszam do galerii gotowego Hurricane'a Mk IIC.

 

 

Tym samym pozostał ostatni z hurasi - Mk IIb - zdjęcia z kontynuacji budowy pojawią się wkrótce. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas leci, a ja powoli dłubię przy huribomberze. Całość sklejona, zapodkładowana teraz jeszcze lekka poprawka w kilku miejscach i można malować. 

 

IMG_8351.thumb.JPG.66d996cf88b2571b8b54686c8ded334f.JPGIMG_8350.thumb.JPG.0da8958b7be0dec74b5bb22a1e348c23.JPGIMG_8348.thumb.JPG.1d4983293f7570c0488422ea36aa49f2.JPG

 

IMG_8352.thumb.JPG.b94d9fd9a2ba20709a52a1bf386e4695.JPG

 

Malowanie jakie chce zrobić to "Mauritius VII" z czasu operacji Rutter:

 

70042-profile-1-bonus.thumb.jpg.b0da47524b74291acdd8138434ee7169.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie świetne. Kiedyś na IWM znalazłem film z tą maszyną. Tu masz parę klatek ze szczegółami. Zauważ że tych linii na osłonie silnika nie malowano zbyt dokładnie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak w ogóle to nie idź na łatwiznę tylko zrób takiego. Jeszcze przed naniesieniem linii ale już wiadomo gdzie, no i że białe wink4:

 

 

 

Edytowane przez barszczo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roland_Sebastian napisał:

Malowanie jakie chce zrobić to "Mauritius VII" z czasu operacji Rutter:

Wybrałeś fajny schemat malowania, przez to malowanie prawie kupiłem ten model.

2 godziny temu, Roland_Sebastian napisał:

swoją drogą muszę wymyślić jak zrobić takie mało starannie pomalowane linie.

Temat jak rozwiązać ten problem mnie zainteresował. Należy założyć, że przy tej skali pasy powinny być jednak praktycznie proste, mogą mieć jedynie bardzo niewielkie nierówności. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem mogła by być przerwana taśma maskująca. Zrobiłem dwa testy. Za pierwszym razem złożyłem taśmę na pół i zgniotłem mocniej brzeg, tak jak to się robiło z kartkami żeby je podzielić bez nożyczek. Potem wzdłuż linii zgięcia przyłożyłem linijkę i przerwałem na dwie części. Za drugim razem do taśmy przyłożyłem linijkę i skalpelem delikatnie przejechałem jeden raz po taśmie, a następnie jedną cześć oderwałem. W obu przypadkach wyszła delikatnie nierówna krawędź, a przy drugiej metodzie rozrywanie było łatwiejsze. 

Jakby to wyglądało po pomalowaniu to nie wiem bo nie próbowałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rymulus napisał:

Za pierwszym razem złożyłem taśmę na pół i zgniotłem mocniej brzeg, tak jak to się robiło z kartkami żeby je podzielić bez nożyczek. Potem wzdłuż linii zgięcia przyłożyłem linijkę i przerwałem na dwie części. Za drugim razem do taśmy przyłożyłem linijkę i skalpelem delikatnie przejechałem jeden raz po taśmie, a następnie jedną cześć oderwałem. W obu przypadkach wyszła delikatnie nierówna krawędź, a przy drugiej metodzie rozrywanie było łatwiejsze. 


Moje myśli idą podobnym torem. :) Drugim wyzwaniem będzie pomalowanie tych białych pasków na kamuflażu tak, żeby farba wszystko dobrze pokryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zegeye napisał:

Zamaskuj i pomaluj cienkim pędzelkiem. Będą najlepij oddawać oryginał.

Z pędzla obowiązkowo. Poćwicz gdzieś na boku i strzel je jeszcze z ręki - 100% oryginału.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kleiłem Mustanga Skalskiego i chciałem uzyskać takie nierówne krawędzie  to pasy malowałem od taśmy po czym później krawędzie poprawiłem pędzlem. Wydaje mi się że wyszedł dosyć ciekawy efekt 

 

image.thumb.png.cda8061f7070abf5db6487c24e70d645.png

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.