Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Royal Navy na 102


M.A.V.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dzidas71 napisał:

Witam. Może ten grupowy projekt zmobilizuje mnie aby dalej pociągnąć jego...

(...)

Więc jeśli mogę, to dołącze,

ja osobiście nie widzę problemu - w "kupie raźniej"  :szampan:

ale jako że model już zaczęty to trzeba by zapytać innych uczestników czy nie mają obiekcji w tej kwestii :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Model zaczęty już jakiś czas temu, ale co chwilę idzie w odstawke na jakiś czas. Ilość poprawek zestawu, choćby podstawowa, a także kiepska kompatybilność zestawu BigBlueBoy, wraz z fatalną jego instrukcją skutecznie jak dotąd mnie zniechęcały. Liczyłem, że na tej grupie może się zmobilizuję i pociągnę do szczęśliwego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wyścigi kto pierwszy ten lepszy tylko  wzajemne nakręcanie się, by każda kolejna popełniona łódka była lepsza od poprzedniej. 🙂  Jak dla mnie nie ma znaczenia ze kadłubek Hooda częściowo zrobiony, bo roboty z pewnością Ci nie braknie.  Witamy serdecznie  kolegę w naszym gronie :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 09:49, dzidas71 napisał:

Tak to jakoś wygląda na teraz 

tylko zdjęć nie widać :)

 

a ja w ramach dozbrajania sie zakupiłem 102 z AJM co by tytułowe były jak najbardziej wypasne a dzis przyszły poczwórne vikersy 

jak to to złożyć to ja jeszcze nie wiem :) 

 

IMG_20201030_094840_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, laskonogi napisał:

tylko zdjęć nie widać :)

 

a ja w ramach dozbrajania sie zakupiłem 102 z AJM co by tytułowe były jak najbardziej wypasne a dzis przyszły poczwórne vikersy 

jak to to złożyć to ja jeszcze nie wiem :) 

 

IMG_20201030_094840_1.jpg

 

Jakbyś zamówił części 3D z Black Cata (za wysyłkę raptem 4 euro), to byś się nie musiał zastanawiać, jak to zmontować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzidas71 napisał:

Koledzy, co robię zle, że nie widac zdjęć wklejanych z Imgur ? Kopiuję link BBCode.

 

Może chodzi o to że musisz najpierw udostępnić zdjęcia publicznie na swoim koncie imgura i dopiero później wklejać zdjęcia z linkiem forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
1 godzinę temu, dzidas71 napisał:

Koledzy, co robię zle, że nie widac zdjęć wklejanych z Imgur ? Kopiuję link BBCode.

Już pisałem Ci wcześniej co masz zrobić, to nie zastosowałeś tego. Żadne udostępnienie publiczne tu nic nie da.

 

Kliknij prawym PM na zdjęciu, otworzy się okno w którym klikniesz na "Kopiuj adres obrazu".

Następnie wejdziesz na forum i w klej ten skopiowany adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wybiła godzina "0" ----> projekt   Royal Navy na 102   zostaje oficjalnie otwarty 


poniżej dotychczasowa lista uczestników (alfabetycznie) którzy wyrazili chęć wzięcia udziału :

 

adek26 - HMS Abercrombie
dzidas71 - HMS Hood
Iron Duke - HMS Hood
Janisz - HMS York
kzugaj - HMS Hood
laskonogi - HMS Exeter
M.A.V. - HMS Eskimo
modelist construktor - HMS Cornwall
socjo1 - slup klasy Black Swan

 

oczywiście list jest otwarta i nadal można się zgłaszać - wszystkich chętnych zapraszamy  :toast:

:rozkaz:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i  bomba ja już działam :) przy szklance wina bo grogu brak :) już mam pytanie czy ktoś ma pomysł jak sprawnie i sensownie zrobić kominy po starciu ktore zaraz nastąpi (po szpachlowaniu) tych "finezyjnych linii pozomych :).... ?    IMG_20201101_000558_774.thumb.jpg.189ce4d16c76ca400354bbd5df012f96.jpg 

dodatkowo powiem Wam że niby do tego exetera to jakies takies.. materiały sa wydane ale tak naprawde jak wchodzisz w temat oj to słabo. Brak sensownych zdjec z pokładu słabo :)

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, laskonogi napisał:

czy ktoś ma pomysł jak sprawnie i sensownie zrobić kominy po starciu ktore zaraz nastąpi (po szpachlowaniu) tych "finezyjnych linii pozomych

Jak chcesz wyszlifować i zostawić linie to ja takie rzeczy robię nakładką szlifierską do proxona i na wolnych obrotach - taką o kształcie stożka bo jest większa precyzja. Niby można też klasycznie papierem ścierać (wąski pasek ściernego naklejam na taki drewniany patyk do szaszłyków - tak robiłem jak jeszcze nie miałem warsztatu "zmechanizowanego") ale to długa zabawa.

 

EDIT ---------------

Co do odtwarzania takich drobnych wypukłych linii.... kiedyś raz robiłem ale na samolocie - nakleiłem dwa paski taśmy maskującej zostawiając między nimi szparę o szerokości zakładanej linii (jak linia ma być bardziej wypukła to 2-3 warstwy trzeba). W szparę wpuściłem gęsty CA, jak stężał to wyszlifowałem go z wierzchu tak żeby się zrównało z taśmami, potem po oderwaniu taśm jest wypukła linię.  No ale może ktoś ma jakiś prostszy patent na takie rzeczy  :mrgreen:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie może i dremelek by to pomogl, ale to jest tak delikatne że nie da rady ominąc i nie sciachac, 

 

Ale dzięki za inspirację chyba zrobię tak przelece wzdlocz istniejących linii żyletka z piłką i wkleje w to rozciągnięte ramki - taki mi pomysł przyszedł do głowy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, M.A.V. napisał:

Co do odtwarzania takich drobnych wypukłych linii.... kiedyś raz robiłem ale na samolocie - nakleiłem dwa paski taśmy maskującej zostawiając między nimi szparę o szerokości zakładanej linii (jak linia ma być bardziej wypukła to 2-3 warstwy trzeba). W szparę wpuściłem gęsty CA, jak stężał to wyszlifowałem go z wierzchu tak żeby się zrównało z taśmami, potem po oderwaniu taśm jest wypukła linię.  No ale może ktoś ma jakiś prostszy patent na takie rzeczy  :mrgreen:

Edytowane 8 godzin temu przez M.A.V.

 Chciałbym zobaczyć efekt zanim ktoś będzie tak szalony i na swoim modelu skorzysta z tej zacnej rady 😱😱😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M.A.V. napisał:

Co do odtwarzania takich drobnych wypukłych linii.... kiedyś raz robiłem ale na samolocie - nakleiłem dwa paski taśmy maskującej zostawiając między nimi szparę o szerokości zakładanej linii (jak linia ma być bardziej wypukła to 2-3 warstwy trzeba). W szparę wpuściłem gęsty CA, jak stężał to wyszlifowałem go z wierzchu tak żeby się zrównało z taśmami, potem po oderwaniu taśm jest wypukła linię.  No ale może ktoś ma jakiś prostszy patent na takie rzeczy  :mrgreen:

A może po wyszlifowaniu naklej kawałek rozciągniętej ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotras napisał:

 Chciałbym zobaczyć efekt zanim ktoś będzie tak szalony i na swoim modelu skorzysta z tej zacnej rady 😱😱😱

A dlaczego myślisz, ze taki zabieg się nie uda ? Wg mnie brzmi to sensownie. Oczywiście zależy, o jakiej grubości mówimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym zalewaniu glutem bo kiedyś tak zrobiłem - ogólnie szału nie było ale efekt końcowy też nie był zły.

Teraz tak na szybko zrobiłem coś takiego - górny pasek 2mm, dolny 1mm, taśm dałem 5 warstwy żeby efekt było lepiej widać. Zdjęcie poniżej pokazuje stan zaraz po ściągnięciu taśm i przed szlifowaniem

1.thumb.JPG.097cd247e20317f68ce48e30822addec.JPG

 

 

5 godzin temu, kzugaj napisał:

A może po wyszlifowaniu naklej kawałek rozciągniętej ramki

to jest na pewno łatwiejsze i prostsze :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adek26 napisał:
7 godzin temu, Piotras napisał:

 

A dlaczego myślisz, ze taki zabieg się nie uda ? Wg mnie brzmi to sensownie. Oczywiście zależy, o jakiej grubości mówimy...


Zobacz rezultat powyżej, jeżeli do dla Ciebie ma sens to bardzo proszę, czerp pełnymi garściami, nie żałuj sobie😂😂😂😂😂. Tutaj naprawdę jest coraz weselej 😂😂😂😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi pierwsze pytanie i takie emocje - Panowie pax :) każdy podrzuca pomysły pytający wybiera co mu tam pasuje że się tak wyrażę inspiracje - gadanie txt to bez sensu a to z sensem jest bez sensu :))))))) zabija ducha wolności wypowiedzi, każdy pomysł jest dobry, 

 

Ja pewnie poprubuje z rozciągniętą ramką wydaje sie najłatwiej utrzymać linie 

 

a tak by the way juz mi sie udało zgubić jedne drzwi do wierzy działowej, niby chroniłem palcem jak wycinałem na szkle fototrawionkę a  i tak zrobiło ziiuuuuu 

ehhh "_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.