Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV/48 Dragon 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Po kilku letniej przerwie od modelarstwa, przedstawiam Wam stareńkiego  Jagdpanzer IV/48 Dragona z serii Imperial. Model jest w fikcyjnym malowaniu, ogólnie nie starałem się wykonać w 100% poprawną miniaturkę jagdpanzera. Zdjęcia średnio oddają kolory, szczególnie widać to przy odpryskach zimmeritu, który jest w rzeczywistości bardziej bordowy.  Niszczyciel czołgów pomalowałem farbkami od AK Real Color  i Tamka a figurki Scale 75, brudzenie AK/Ammo. Zimmerit wykonałem według metody Kovaca choć szybko zrezygnowałem masy od Tamki na rzec Green Stuffa i Tamki mieszanej poł na pół. Na zdjęciach widać że jeden z włazów przechylił się, wszystko dlatego że jest ruchomy, tak jak i gąski. Może kiedyś wyląduje na podstawce.

 

Do budowy wykorzystałem:

3 zestawy blaszek (zestaw podstawowy, błotniki, schurzeny) od Abera

Armata od Abera

Gąski RFM

Zawieszenie i koła od AFV Club

Uszkodzone koła jezdne Panzer Art

Figurki Panzer Art

 

Zapraszam do oglądania

SKEwmSo.jpg

 

hT20FHS.jpg

 

ROg7vQO.jpg

 

UgKEKTT.jpg

 

umXnUE1.jpg

 

ZlOdpkL.jpg

 

ofLFWrA.jpg

 

ijK5sFh.jpg

 

yw3Ddii.jpg

 

9MaOqOD.jpg

 

n9bKDnW.jpg

 

xcQgsnn.jpg

 

sXOJq75.jpg

 

hcEQTVp.jpg

 

qmiATH3.jpg

 

F23iXut.jpg

 

P90mI1k.jpg

 

 

Pozdrawiam Mateusz

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Może dałbym nieco mniej błotnego specklingu na górnych powierzchniach, ale to kwestia dyskusyjna. Figuranci bardzo poprawiają ogólny wizerunek. Ciekawy detal, choć szklane elementy chyba nie miały prawa utrzymać się długo w całości w warunkach bojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba, świetnie poradzileś sobie z zimmeritem (nie przyszło mi do głowy, aby zmieszać te dwie masy razem), świetne malowanie figurek, świetnie wykonany miejscowo detal, ciekawe malowanie wewnętrznych obręczy kół i pogięte błotniki dopełniają całości. Tak musi wyglądać pojazd z wojny- więcej takich modeli na Forum. Odnośnie brudzenia nie wypowiadam się- kwestia gustu, ale dobrze, że w ogóle jest, że nie jest to model pojazdu prosto z fabryki.

Fakt, kolor podkładu jakiś taki nie taki, co do odprysków zimmeritu, to ciężko je zrobić, aby jakos realnie to wyglądało- wie o tym każdy, kto próbował je robić. 

 

@Seb "wschodząca gwiazda Modelworka " powie Ci, że docenia Twoje poczucie humoru🙂

Jednak było minęło- opisałem Twojego Tygrysa, słusznie, czy niesłusznie pozostawiam Twojej ocenie. Forum służy dyskusji i nie można ganić tych,  co mają inne zdanie.

Sam zimmerit to dwie warstwy kładzione na farbę podkladową.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przyjemny i to bardzo.

Jak dla mnie to jedyny minus do nieszczęśliwie dobrany kolor błota/brudzenia - który mocno się zlewa - szczególnie na gęsiach - z całą kolorystyka modelu.

 

Dobra ropbota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście model się podoba. Może fotki na ciemnym tle ożywiły by prezentację pojazdu? Akurat ten kolor błota/piachu wygląda bardzo fajnie i naturalnie. Figurki również  bardzo dobrze. Całość prezentuje się super i aż prosi się o mini dioramkę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.