Skocz do zawartości

Vought F-8E Crusader // Academy 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Odebralem dziś zamówione dodatki (Cobra to była taka zapchaj dziura w oczekiwaniu na sprowadzenie rzeczy) więc mozna się brac za robotę. Jak dla mnie przełom lat 50 i 60tych to czas kiedy powstawały najpiekniejsze konstrukcje jakie lądowały na pokładzie amerykańskich lotniskowców. Nie wątpliwie jedną z takich maszyn, jest niedoceniany modelarsko Crusader. Maszyna o przepieknej sylwetce, stworzonej do dużych prędkości. Ostatni podniebny rewolwerowiec,

 

Podstawą będzie model Academy, a jako ze sam model prosto z pudła jest przyzwoicie przygotowany, postanowiłem wzbogacic go tylko o kilka aftermarketowych dodatków 
- Zestaw blaszek 73227 od Eduarda 

- Zywiczne klapy QB 72 269 Quickboosta
- Chwytaki powietrza QB 72107 tez od Quickboosta

- Maski CX 043 od eduarda.

 

Domówić muszę jeszcze rurkę od MAstera oraz zestaw kół od Res kita. Mam co fakt koła Airesowe, ale popierwsze mają skaze, a po drugie są to koła tylko do podwozia głównego, a na kole przednim są ochydne ślady po wypychaczach. 

 

2020-11-27_07-14-07 2020-11-27_07-19-12 2020-11-27_07-19-25

 

 

Aby zakończyć ten przydługi wstęp, rozpocząłem budowe od przygotowania częsci kokpitu. Najpierw pousuwałem zgodnie z instrukcją Eduardową elementy które będą wymienione na fototrawione. Oraz dodałem kawałki hipsu aby powiekszyć zagłówek bo był za cienki. Pousuwałem wszystkie niepotrzebne panele które zastąpione zostaną blaszkami 

 

Academy F-8E


Na dziś to tyle 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

To i ja chętnie zobaczę, jak to się będzie rozwijać! Skrzydło podniesione, czy opuszczone? A jakie malowanie?

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, malowanie będzie pudełkowe czyli Latające koniczyny. 
Bedzie otwarta kabina, podniesione skrzydła, opuszczone klapy i sloty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój temat!:super:

Bardzo miło wspominam ten model, wszystko fajnie pasowało, fajny detal, kalki od Cartograf (w moim egzemplarzu). Chyba jeden z moich, na tę chwilę, najlepszych modeli.

Z opuszczonymi klapami będzie zdecydowanie lepiej wyglądał. 

W swoim chciałem zrobić złożone skrzydła, ale nigdzie nie idzie dostać zestawu Wolfpack'a.

Jakie uzbrojenie planujesz? Pudełkowe? Na bokach Sidewinder'y czy te rurowe "Zuni folding-fin ground attack rockets" czy jakoś tak?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie cierpie blaszek, pocieszające jest to..... nie, nie ma pocieszenia. 4 dni siedziałem i malowałem później blaszkowałem, i to jeszcze nie koniec, bo trochę blaszek dojdzie jeszcze po zamknięciu połówek kadłuba. Na obecną chwilę kokpit wyglada tak

WIP F-8E Crusader WIP F-8E Crusader WIP F-8E Crusader

 

Na półkę za fotelem idzie jeszcze blaszka , ale dopiero po zamknięciu kokpitu w kadłubie (i jeszcze troche blaszek).

 

Przy okazji  był to mój pierwszy kontakt z malowanymi blaszkami. Ogólnie fajna sprawa ale
Nie trzymaja kolorów (szary jest za jasny), farba ochodzi podczas zaginania. 

Także ten... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ale kokpit wygląda ładnie, a takiego napisu "remove before flight" wykałaczką też byś nie namalował..

 

Malowane blaszki, można powiedzieć, że to takie troche "oszustwo" - ale niektóre detale robią naprawdę wrażenie, jak już mówiłem z ręki nie do zrobienia, przynajmniej przez przeciętnego misia (w Teleexpresie kiedyś pokazywali gościa który malował obrazy na ludzkim włosie włosem myszy - ale umówmy się...)

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudy0007 Jak u Ciebie wyglądało spasowanie kanału wlotowego do kadłuba? O ile sam kanał się złożył fajnie i nie widac dzielenia, tak wczoraj cały wieczór próbowałem zlicować te 3 elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ale znaczący progres. Ogarnąłem wszystkie częsci które bedzie trzeba wpakowac do kadłuba. Próbowałem nałożyć kalkomanie na hak, skonczyło sie jednak na namalowaniu pasków farbami. Muszę zrobic próbę kalkomani z bimodelową "3", bo sa tragiczne, a wolałbym ewnetualną zmianę koncepcji malowania teraz, niż przy nakładaniu kalkomanii, w szczegółnosci ze alternatywne malowanie wymaga innego przygotowania do malowania. 

WIP F-8E

 

Wrzuciłem wszystko w kadłub, dodałem trochę żelaza na przód, mam nadzieje że wystarczy 

WIP F-8E

 

Kadłub zamknięty, bez większych problemów, idzie odpoczywać 24h

WIP F-8E

 

Edytowane przez Moses
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy w wielu swoich modelach ma już kalki Cartografa, ale jeżeli twoje mają wdzięczny napis 'Printed in Korea' to raczej się rozejrzyj za jakimś aftermarketem 😉

Kalki Academy są już chyba sławne z tego jak bardzo są kiepskie i jak nic na nie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie te. W Bronco sobie poradziłem (wtedy odkryłem płyn druida z 3city) to i tu chyba tez dam radę, Byle by tylko się nie rozpadały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Moses napisał:

@rudy0007 Jak u Ciebie wyglądało spasowanie kanału wlotowego do kadłuba? O ile sam kanał się złożył fajnie i nie widac dzielenia, tak wczoraj cały wieczór próbowałem zlicować te 3 elementy.

Szczerze Ci powiem, że kompletnie nie pamiętam. Podejrzewam, że podobnie jak u Ciebie. Większe ilości szpachli czy tez szlifowanie raczej nie wchodziły w grę :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy szpahla na kadłubie utwardzała się wziałem się za skrzydła, po pierwsze zaznaczyłem markerem obszar klap który trzeba odciąc. Niestety w zestawie Quickboosta nie ma żadnej instrukcji, wiec wszystko trzeba robić na podstawie zdjeć. 

IMG_20201206_171707

 

 

po odcięciu klap (na lewym skrzydle trochę mi się pilnik obsunął więc trzeba było dosztukować 😉 )dokleiłem garba,  (hmm coś zdjęcia mi dziś nie chcą wyjść...)

WIP F-8E Crusader

 

Wróciwszy do kadłuba, zeszlifowałem szpachlę, jak widać w nie potzreba było jej za wiele. Następnie poprawiłem zatarte linie podziału, 

WIP F-8E Crusader WIP F-8E Crusader

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak kiedyś czytałem, że jak skrzydło idzie do góry, to klapy muszą być wypuszczone - cieszę się, że u Ciebie zobaczymy coś takiego. Są tam jakieś detale malowane na czerwono? To by ładnie wyglądało.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz ściany na froncie skrzydeł, nudna biel wszędzie. Oprócz klap opuszczone takze powinny być sloty 

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Obijałem się ostatnio strasznie, więc mało zrobione. Pomalowałem wnęki podwozia, a zarazem zrobiłem też i podwozie, dodatkowo pomalowałem tez wnękę pod skrzydłem

 

WIP F-8E Crusader 1/72 WIP F-8E Crusader 1/72 WIP F-8E Crusader 1/72 WIP F-8E Crusader 1/72 WIP F-8E Crusader 1/72

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dziś niewiele, ogarnąłem sloty i klapy. Aby nie było za łatwo, sloty wewnętrzne powinny być wysunięte o 25 stopni, zewnętrzne o 27 stopni. Klapy o 20 stopni a klapolotki o 40stopni. Poki co narazie wszystko na taśmę aby zobaczyć czy dobrze lezy, jutro mazne surfacerem , czy dobrze wygląda. Klapy i sterolotki dokleje natomiast juz po pomalowaniu.
Postanowiłem też co do uzbrojenia AA. Na fotografii którą dysponuje maszyna nie ma żadnego podwieszenia, co daje mi pole wyboru. Jako że jestem fanem wszelakich niesymetrycznych układów, miodem na moje oczy były zdjecia na których widać było Sidewindery razem z wyrzutniami LAU, a także niesymtryczne podwieszenia jeden pylon po jednej stronie kadłuba i dwa po drugiej. Dlatego u mnie po lewej stronie będą dwie wyrutnie Zuni a z prawej jeden Sidewinder.

WIP F-8E Crusader 1/72 Academy WIP F-8E Crusader 1/72 Academy WIP F-8E Crusader 1/72 Academy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dojrzałem do ruszenia tematu. Po prawie 3h maziania jedna strona kadłuba zpreszejdingowana. Fotka na gorąco z pola walki :)IMG_20210302_232210_1.thumb.jpg.c7d5536ca2ae2744c1dd4c390672c246.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, no ładna rzecz :super: A ile to ma "calów"?  17 czy 19?

Aha, jest jeszcze samolot z przodu i śmigłowiec na drugim planie oraz całkiem gustowna 🐀 po prawej  :wink: .Całkiem ładna kompozycja i stopniowe (wysokościowe)  budowanie napięcia :super:

Proponuję jeszcze metr do tyłu i łapniemy biurko a może nawet i dywan.:haha:

Sorry ale ja poza jakimiś kilkoma czarnymi liniami to nic więcej nie widzę i za cholerę nie mogę sobie wyobrazić co zajęło tobie 3h. Czyżby to był "marmur" czy też poświęciłeś czas na tworzenie kompozycji wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tragedia. Człowiek uzewnętrznia się, ukazuje swoją artystyczną duszę, tworzy kompozycje w oparach gunziaków, aby uchwycić chwilę. Ehhhh

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.