Skocz do zawartości

Vought F-8E Crusader // Academy 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzydła machniete tylko podkładem więc nic nie straconego 😉

Ale to już by była zmiana konceptu. I tak w porównaniu do refpica pobawiłem się z mechanizacja skrzydeł, ale jak można Crusadera pokazać pez tego charakterystycznego podniesionego płata

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakończyłem cieniowanie elementów przed malowaniem kolorami bazowymi. Liczę że w sobote/ niedziele uda się polozyc bazę przy świetle dziennym

 

WIP F-8 Academy 1/72 WIP F-8 Academy 1/72 WIP F-8 Academy 1/72 WIP F-8 Academy 1/72 WIP F-8 Academy 1/72

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunziakowy Offwhite H-21 z dodatkiem bazy matowej. Matt dodany bo ten bialy jest błyskiem a mi osobiście glosami się słabo maluje. Farba rozcienczona na oko, tak aby zamocno nie kryła. Może z 20%. Kompresor ustawiony na ok 1bar.

 

Ten żółty to tamiyowski XF-21 Sky

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowany Gull gray Gunziak H, biały Hataka. Białego poszło trochę na dół,

. Niestety jak to biały, krycie słabe, i w momencie gdy kolor zaczął być odpowiedni, subtelny marmurek zaginął. Rada na przyszłość i dla naśladowców, marmurek musi być wyraźniejszy, bardziej kontrastowy. Nie mniej nie jest źle, jestem zadowolony, teraz pora na postshading

 

WIP F-8E Crusader 1:72 Academy WIP F-8E Crusader 1:72 Academy WIP F-8E Crusader 1:72 Academy WIP F-8E Crusader 1:72 Academy WIP F-8E Crusader 1:72 Academy

 

 

Edytowane przez Moses
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy St. Patrick's Day!

Zaletą gunziaków jest to, ze przy dobrze przygotowanej powierzchni, dają gładką satynową powierzchnię,  dzięki czemu można olać warstwę bezbarwnego, bez obawy o srebrzenie. Póki co uciekam do dziury, i zaczynam nakładać stencile.

 

WIP F-8E 1/72 Academy

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

"Koniczyny" są fajne, ale w moim (jak kiedyś do tego dojdę) to chciałem jakieś malowanie z Wietnamu zrobić.

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę czerwonego diabła z zestawu który z tego co kojarzę jest z Da Nang, ale jako że mam już Phantoma z tego dywizjony, a żadnego modelu od koniczynek, padło na tæ maszynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Crusader dostal komplet kalek. Trochę bylo z nimi jazdy bo ciężko reagują na płyny. Nawet Bilmodelowa trójka słabo z nimi sobie radzi. 

 

WIP F-8E 1:72 WIP F-8E 1:72

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba co robisz. Ale pytanie godne "chłopaka z baraka"zadam. Te  bąbelki  na stojaku dają radę...czy z perspektywy  użytkownika  sugerowałbyś coś innego? W obliczu nowej kanciapy   przymierzam się do zakupu i jedyne co mi nie  pasuje to  szorstkie  punkty  styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki są do kufry. Albo gąbką, albo filc, no i zapomnij wtedy że używasz go do malowania. Tylko jako pomoc do montażu. 

 

No i cieszę się że się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Moses napisał:

Bąbelki są do kufry. Albo gąbką, albo filc, no i zapomnij wtedy że używasz go do malowania. Tylko jako pomoc do montażu. 

 

 

To jak?. Brać ji zostawić jak jak zrobione? Czy nie brać ? Bo właśnie do  malowania ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej, jaki kolor jest na górze? Zawsze mam ogromny kłopot z tym konkretnym odcieniem. Niby używam dedykowanego FS, czy to Gunze czy AK RC, ale ostatnio na Prowlerze robiłem mieszanke z jakichs farb Tamki (XF-20 i XF-80 zdaje się) i byłem zadowolony.

 

Twoj kolor wygląda przekonująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatesZ kolorem jest problem. Wcześniej używałem Gunze H305 który był idealny, teraz kupiłem ten sam kolor, i kolormjest inny. 16440 powinno być lekko kremowe, tutaj tego brakuje, tak samo jak w Twoim Prowlerze.

 

@golf czarnyja te bombelki sam doklejalem, a do malowania, wg mnie lepszy jest stojak od Tamiya

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szaro, buro i ponuro. Ale cóż, taki mamy klimat.

Proszę feedback, jeszcze jest czas na zmycie 😉

 

WIP F-8E 1 72 Academy WIP F-8E 1 72 Academy WIP F-8E 1 72 Academy

 

 

 

 

 

Edytowane przez Moses
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się niedobrego chyba stało z amerykańską gwiazdką na lewej burcie. Chyba mały fragment odpadł. Poza tym jest świetny, aż sam nabrałem ochoty na Crusadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.