Skocz do zawartości

T-70 Miniart 1/35


Chilar

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo Modellers - jak zwykł mawiać pewien Węgier słowackiego pochodzenia , którego relacje z budowy można oglądać na YT.

Wiem, mówiłem, że odpocznę od modelarstwa do świąt, ale ........ kwarantanna. Żona zachorowała i siedzimy w domu. Mimo że oboje bardzo uważaliśmy, no ale nasze zawody właściwie takie same, charakteryzują się bardzo bliskim kontaktem z wieloma osobami.

Ja już filmów na NFX się naoglądałem, na konsoli pograłem, książkę przeczytałem, dzieckiem moim się nainteresowałem, aż nawet on się ojcem znudził.

Czekają dwa modele: łatwy Subaru XT i zajrzałem też wczoraj do pudełka z zestawem T-70 Miniartu. Ten czołg kupiłem by zmierzyć się z kamo zimowym. Będę prosił o przesłanie mi linków z budowy modeli z zimowym kamo, na które natrafiliście uczestnicząc w tym forum. Chciałbym się zapoznać. Mi się jeden przypomina, ale nie umiem go znaleźć, to był chyba Tygrys. Pewnie było ich więcej. Jakieś zdjęcia historyczne do dyskusji tez by się przydały. W instrukcji producenta podoba mi się ten z napisem Tambowskij Kolchoznik; mam wątpliwość czy załoga malowała czy nie malowała bocznej strony kadłuba nad układem jezdnym; niektóre wersje zimowe mają maźnięte koła inne nie. Mam świadomość że to grafiki, dlatego moje wątpliwości. Model jest dość prosty nawet z elementami fototrawionymi, więc następny wpis zrobię tuż przed podkładem. Pozdrawiam.

 

20201213_135851.jpg

20201213_154610.jpg

20201213_154635.jpg

20201213_154704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do warsztatu -jak zrobić zimowy kamuflaż, co prawda to T-34/76, ale techniki można wykorzystać.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za pomoc merytoryczną odn. techniki malowania. Zrobię raczej z lakierem do włosów. Ale przyznam się, że jeszcze dał mi do zastanowienia obrazek czołgu T-70 w barwach LWP. Jeszcze mam czas na decyzję. Miało być tak łatwo i przyjemnie, model przerywnik normalnie, bo części niewiele, a ja robię i robię i końca nie widać. Do etapu malowania to jeszcze trochę. Dlatego wrzucam relację z budowy. Jeszcze trochę blaszek zostało.

20201225_194956_compress26.jpg

20201225_194931_compress26.jpg

20201225_185158_compress3.jpg

20201225_185044_compress20.jpg

20201225_185135_compress92.jpg

20201225_185109_compress39.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobrnąłem do końca blaszek. Przede mną gąsienice, ale już teraz pokryję model podkładem. Rozjaśnienia jak zwykle u mnie metodą B&W i bez większego zawodu  jak nie będą zbyt wyraziste. Pozdrawiam. Marek

20210109_200515_compress9.jpg

20210109_200629_compress96.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem bazą z rozjaśnieniami. Nie wiem czy nie przesadziłem z różnicą odcienia. W następnym etapie przyłożę gąbką kilka obić i lakier. Układ wydechowy i gąsienicę robię osobno. Pokażę w jednym z wejść. Pozd. 

A chciałem jeszcze dodać że w przypadku tej barwy a może też tego producenta farby metoda B&W nie zdałe egzaminu więc dodałem do bazowej farby trochę białej , rozrzedziłem i prysnąłem te jaśniejsze miejsca

20210117_203557_compress63.jpg

20210117_203611_compress55.jpg

Edytowane przez Chilar
dodałem zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chilar napisał:

tej barwy a może też tego producenta farby

A można wiedzieć jaki to producent? I czy masz może zdjęcia B&W przed kamo? Chodzi mi przede wszystkim o zebranie doświadczeń - moich własnych jest trochę mało, a w youtubach zawsze wychodzi elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek,  piąteczek, piątuniu. W ciągu tygodnia zrobiłem trochę rdzawych obić a dziś polakierowałem na razie na błysk i kalkomanię nakleiłem. Jutro washing, jakaś "biedronkaż", a w niedzielę trochę pokurzę pigmentem. Do  następnego wpisu za parę dni.

20210122_223542_compress68.jpg

20210122_223513_compress11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed farbą ammo MIG 022. Niby ładny kolor, dobrze kryje, ale po wyschnięciu jest ja tarka. Nawet po prysnięciu varnishem połyskiem faktura nie była na tyle gładka dla washa by płynął i robił się filtr. W dwóch miejscach starłem to podkładu. Coś tam retuszowałem ale i tak jestem zawiedziony. Będę musiał nadmiernie go styrać żeby jakoś wyglądał.

20210123_235924_compress99.jpg

20210123_235805_compress90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tarka często robiła nawet malując tamiya, szczególnie przy detalach. Staram się bardziej rozcienczac i dodawać retardera, jest trochę lepiej. Wydaje mi się też, że sama technika malowania może mieć wpływ - staram się teraz zakamarki traktować oddzielnie, na bardzo małym wychyleniu spustu, blisko malowanej części. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kamil K. napisał:

Na jakim ciśnieniu malujecie? Mi taki efekt kojarzy się z zasychaniem farby w locie, przez co na modelu po prostu osiadają drobiny suchego już pigmentu. 

U mnie efekt występował również przy małym ciśnieniu, rzędu 1 bara. Przynajmniej tyle mam ustawione na kompresorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Natomiast malowałem już aerografem farbami akrylowymi Tam, Val, Pactrą, no i ammo Mig i  rozcieńczony z kroplą retardera pod 20psi i nie pełną parą.  Podobnie z tą szorstkością ma też  farba Miga 0035 dark tracks ale 033 rubber&tires już dają gładką powierzchnię. I tylko te trzy kolory miga  przetestowałem.

Już z rok temu malowałem tą zieloną ale wtedy zrezygnowałem z weatheringu. Patrzcie na przybliżeniu. Odcień mi się podobał więc użyłem teraz jeszcze raz. Może trzeba pryskać 2-3 razy więcej połysku. Nie wiem. Natomiast ja pałysku w pancerce nie lubię, jakoś mi nie pasuje. Nie wiem ja Wy. Na końcu po kalkach i washu zawsze matuję satyną. Spasowanie części w tym modelu dobre tak na 4.2 (podczas gdy tamiya 5.0)

20210124_151308_compress75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarki. Części luzem złożone. Układ jezdny to męczarnia, wahacze nierówno siedzą w gniazdach, trzeba naginać; koła na osiach z ciasne, trzeba piłować i rozwiercać, mimo że zabezpieczałem przed pomalowaniem. Wnioski i tak napiszę na końcu.

 

 

 

 

20210126_225048_compress37.jpg

20210126_230238_compress62.jpg

Edytowane przez Chilar
przybliżyłem zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem gąsienic i jeszcze peryskop będzie na spodzie górnego włazu. Jeśli coś jest moźliwe na tym etapie podrasować ,  proszę radzić.

20210201_203703_compress9.jpg

20210201_203507_compress33.jpg

20210201_205242_compress48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.