Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, jmx62 napisał:

Zacną masz bibliotekę.

A mógłbyś tak wrzucić zbiorczą fotkę jak to wygląda?

Od dwóch lat żyję w kartonach. Sprzedałem mieszkanie i nie mogę kupić nowego. Cała biblioteka jest w kartonach, jak i całe moje dotychczasowe życie. To co kupuję obecnie jest dosyć chaotycznie "poukładane w różnych miejscach. Jest też dobra strona tego wszystkiego. Część magazynu modeli mam pod ręką, choć w workach. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł pochwalić się swoją jaskinią !

WP_20220905_22_05_54_Pro.jpg

WP_20220905_22_06_08_Pro.jpg

WP_20220905_22_06_48_Pro.jpg

WP_20220905_22_08_35_Pro_Fotor.jpg

WP_20220905_22_09_36_Pro.jpg

WP_20220905_22_10_11_Pro.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kon_Bar napisał:

Gdzieś to kupił? W sklepie wydawcy dawno nie ma 😞

Polowanie i trochę szczęścia i kolega który czyści mieszkania, strychy, piwnice. Jak są książki wie gdzie zadzwonić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kopernik napisał:

Polowanie i trochę szczęścia i kolega który czyści mieszkania, strychy, piwnice. Jak są książki wie gdzie zadzwonić !

Pozazdrościć takiego Kolegi :nie_powiem:

Niektórzy to się w czepku rodzą, a człowiek głupi się urodził w szpitalu :benc:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że akurat ta pozycja była po oficerze mieszkającym na warszawskim Bemowie ( dużo byłych wojskowych ) . Kilka lat temu był tam antykwariat skupujący spuściznę po nich. Niestety, już go nie ma, a skarby tam były nieliche ! A jak traktowana jest spuścizna przez spadkobierców ... niewiarygodny przykład z przed kilku lat. 

ksi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kopernik napisał:

Od dwóch lat żyję w kartonach. Cała biblioteka jest w kartonach, jak i całe moje dotychczasowe życie. 

WP_20220905_22_05_54_Pro.jpg

Zażartuję że nie jeden modelarz co to skleja Małe Modelarze tak by chciał, w sensie tak że w kartonach😀

A tak na poważnie to bardzo fajną masz literaturę nt. Flotylli Pińskiej i tamtych okolic.

I jeszcze jedno, widzę że masz też książkę o CSS-13. Jak tam sprawa wygląda ze zdjęciami maszyn typowo szkolnych bez karabinow, bomb itp oraz cywilnych, takich typowo aeroklubowych?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 22:37, Slawek_26869 napisał:

Pozazdrościć takiego Kolegi :nie_powiem:

Niektórzy to się w czepku rodzą, a człowiek głupi się urodził w szpitalu :benc:

Ale ci w czepku urodzeni to też w szpitalu 🤣 (sorki nie mogłem się powstrzymać, jestem na tym etapie wczesno-rodzicielskim😅)

 

Zbiór zacny, a starsza literatura ma swój niepowtarzalny sentymentalny urok, za młodziaka dużo szperałem i kupowałem takich staroci pod halą targową w KRK, było tam wtedy sporo tematyki historycznej i militarnej, ale skończyło się, cóż zostaje miłe wspomnienie i trochę książek na półce.

 

Pozdr!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś posiada w swoich zbiorach Polish Wings #8 "Poland’s Captured Luftwaffe Warprizes" ?
Interesuje mnie, czy są tam materiały o sanitarnych wersjach Fi-156 oraz FW 58 oraz ile miejsca poświęcono (i jakim) zdobycznym szybowcom. Z góry dziękuję za pomoc przy decyzji "wydać / nie wydać" 65 PLN za dodruk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 06:36, Kon_Bar napisał:

Czy ktoś posiada w swoich zbiorach Polish Wings #8 "Poland’s Captured Luftwaffe Warprizes" ?
Interesuje mnie, czy są tam materiały o sanitarnych wersjach Fi-156 oraz FW 58 oraz ile miejsca poświęcono (i jakim) zdobycznym szybowcom. Z góry dziękuję za pomoc przy decyzji "wydać / nie wydać" 65 PLN za dodruk :)

Też zastanawiam się czy wydać 65 zł. Zapytałem o zawartość i dostałem odp od Robert Pe :

1.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 10:22, hamp napisał:

To nowe wydanie, na nowo napisane.

Informacja na temat oferty poparta fotokopią dokumentu do oferty nr.4510 z 2.05.1938

24 maszyny + ew.  licencja

 

W necie znalazłem taką fotkę . Niestety nie podano źródła. Czy to jest z tej monografii ? 

sai w polskich barwach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.