Skocz do zawartości

Panzer IV F2 Border Model 1/35


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Podkład potwierdził staranność montażu części. Spawy i faktura 5+ ale będziesz musiał się bardzo postarać przy malowaniu żeby tą fakturę dowieźć do końca. Nie żałuj thinnera i maluj waść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wyszło bardzo ładnie.  Jednak po całej chemii Twój wóz będzie ciemny. Ja osobiście chyba spodziewałbym się takich odcieni jak te na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po błyszczącym lakierze ściemnieje, możesz się nawet przestraszyć ale myślę, że to dobry grunt do dalszego działania. Wash byłby raczej wskazany punktowy i sam zrobiłbym na nim biedronkę dla zróżnicowania powierzchni. Na pewno biel dla wypłowienia, w bardzo małych ilościach coś granatowego dla kontrastu i jakiś lekki ale wyrazisty brąz np ochra. Jak na koniec dasz mat to jest duża szansa, że wrócisz do ustawień fabrycznych. W razie wyższej konieczności gdyby było zbyt ciemno to można śmignąć mgiełką z Flat Earth lub Buff ale to już kosztem lekkiego przykrycia wcześniejszych efektów. Ja osobiście bym nie przemalowywał i działał dalej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Jestem po chyba najbardziej czasochłonnym etapie - obiciach, wszystkie robiłem pędzlem, wiadomo mogłem użyć gąbki ale w tym modelu chciałem zrobić wszystkie tym czasochłonnym sposobem. Model jest także po washu i lakierze matowym, na szczęście jak na razie nie stracił wiele na jasności co mnie niezmiernie cieszy. Teraz chyba najciekawszy etap ,poza malowaniem narzędzi oczywiście , czyli brudzenie. Na ten moment model prezentuje się tak: 

3IiKswn.jpgkbWHaiV.jpgIUWmW2J.jpgv6KYYxK.jpgJgUWg0i.jpgQj7DqPm.jpgO9rV3c6.jpgrzIxrvZ.jpgeZz2hvb.jpgdfpGZkY.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MaciejW napisał:

Jestem po chyba najbardziej czasochłonnym etapie - obiciach, wszystkie robiłem pędzlem, wiadomo mogłem użyć gąbki ale w tym modelu chciałem zrobić wszystkie tym czasochłonnym sposobem.

 

Dlaczego? Moim zdaniem to nie są metody, które się wykluczają. Raczej się uzupełniają. I szczerze mówiąc tych delikatnych gąbkowych obić trochę by się przydało. Według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaruk napisał:

I szczerze mówiąc tych delikatnych gąbkowych obić trochę by się przydało. Według mnie.

Tak, też mi ich trochę brakuje, jednak z gąbką lubiłem poszaleć. Jak na razie mogę jeszcze coś pododawać ale naprawdę nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, patrykd napisał:

Ten pojazd to chyba prawie nówka funka będzie? Obić jak na lekarastwo. Rozumiem im mniej tym czasem lepiej. Ale w drugą stronę też nie warto przesadzać. Nawet włazy nie obite 😞 

Wg mnie wystarczy.  Niektórzy modelarze przesadzają z obiciami. Pojazd omłotkowany  wygląda fajne i efektownie, ale w większości przypadków, nie miało to nic wspólnego z rzeczywistością.  Załogi i kompanie remontowe działały w miarę swoich możliwości na froncie i poza nim.  Czołgi przechodziły przeglądy i naprawy oraz były od czasu do czasu malowane.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, myślałem, że ja robię obicia zbyt subtelne, bo widać je głównie z bliska i po odstawieniu modelu na półkę zdaje się, że cała praca trochę na marne - Ty mnie przebijasz. Nie mniej fajnie to wygląda na fotach. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mic43 napisał:

Hoho, myślałem, że ja robię obicia zbyt subtelne, bo widać je głównie z bliska i po odstawieniu modelu na półkę zdaje się, że cała praca trochę na marne - Ty mnie przebijasz.

 

To pojazd dla krótkowidzów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.