Skocz do zawartości

Projekt Girls und Panzer 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

26 Girls Und Panzer Logo - Logo Icon Source

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Dzisiaj przychodze do was z dość nietypowym Projektem. Z racji ze obejrzałem Anime Girls und Panzer, to zostałem fanem tego uniwersum . Wiec Bedą tutaj czołgi występowane w Anime i Filmie.

Na pierwszy Rzut idzie Szkoła Oarai Girl's Academy.

Czyli:

PzKpfw IV Ausf.D

PzKpfw IV Ausf.F2

PzKpfw IV Ausf.H

PzKpfw 38(t) Ausf B/C

Jagdpanzer 38(t) Hetzer

Sturmgeschütz III Ausf.F

Type 89B I-go Otsu

M3 Lee

Renault Char B1 Bis

VK 4501 Tiger(P)

Type 3 Chi-Ni

Projekt polega na tym zeby zrobic wszystkie czołgi z kazdej ze szkół czyli ponad 50 czołgów. Prawdopodobnie zycia mi nie starczy by ukonczyc projekt.

Girls und Panzer das Finale Oarai Girls High School Flag Ver.2 (Anime Toy)  - HobbySearch Anime Goods Store

QXp3wv9.png

FkDzQQG.jpg

K5mmqtE.jpg

iS35WyE.jpg

1-35-dziewczyny-Ankou-zesp-zestaw-nie-mia-zbiornik-historyczne-zabawki-Model-z-ywicy-miniaturowy-zestaw.jpg_Q90.jpg_.webp

jt4raJr.jpg

 

__girls_und_panzer__sample-49eafa4bc4ce67e9207061727322e114.jpg

 

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol nie wiedziałem że jest też polski akcent 🤣

Widziałem w sumie tylko jeden odcinek w którym polowano na biedną samotną myszkę 🤣

Edytowane przez R_Mazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TAW napisał:

No to Meser262 będzie miał wyzwanie. Będzie musiał pooglądać parę odcinków.

 

Może jeszcze zostanie fanem tego uniwersum?

Specyfikacja podaje na przykład, że F2 miał działo 75 mm oraz armatę w wieży kalibru 47 mm. Jeśli zatem dobrze rozumiem, miał dwa działa, nie licząc KM. Trzeba będzie więc coś dokupić do tego Bordera, bo o ile pamiętam to 47-ki nie ma w zestawie.

Edytowane przez zaruk
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DamianosPL napisał:

Manga którą posiadam opisuje kazdy czołg.

Czyli monografie i zbieranie materiału w postaci zdjęć nie będą potrzebne. Jestem tylko ciekaw jak upchniesz tam tą czterdziestkę-siódemkę. Będzie chyba ciekawy warsztat z dużymi przeróbkami. Ja zasiadam 🍿 i czekam na "naszą" szkołę 😍

A jak już dojdziesz do tej "naszej" szkoły to przy sklejaniu polecam słuchać przeboju sprzed lat

 

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te licealistki występowane są mniej nachalne.

 

Chyba szykuje się tu kolejny arcyciekawy projekt, o wysokiej wartości merytorycznej, warsztatowej i ze z pewnością efektowną galerią końcową., do czego zdążył nas już przyzwyczaić Autor. Hej, popcorn w dłoń!

 

Założyłbym jeszcze osobny wątek w dziale Figurki, tam pewnie też docenią kunszt i temat.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, georg1973 napisał:

Można wiedzieć skąd kolega wziął takie ładne kalki i co to za figurki dziewczyn?

Z AliExpress wszystko  oprócz modeli.

https://pl.aliexpress.com/item/32878905643.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7db35c0f3vQAuh

https://pl.aliexpress.com/item/32960360645.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7db35c0f3vQAuh

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zaruk napisał:

 

Może jeszcze zostanie fanem tego uniwersum?

Specyfikacja podaje na przykład, że F2 miał działo 75 mm oraz armatę w wieży kalibru 47 mm. Jeśli zatem dobrze rozumiem, miał dwa działa, nie licząc KM. Trzeba będzie więc coś dokupić do tego Bordera, bo o ile pamiętam to 47-ki nie ma w zestawie.

Na wiki jest co innego napisane.

https://gup.fandom.com/wiki/Panzer_IV#Ausf.F2_

Main Armament

1 × 75 mm KwK 40 L/43

Secondary Armament

2 × 7.92 mm MG34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zaruk napisał:

Specyfikacja podaje na przykład, że F2 miał działo 75 mm oraz armatę w wieży kalibru 47 mm. Jeśli zatem dobrze rozumiem, miał dwa działa, nie licząc KM. Trzeba będzie więc coś dokupić do tego Bordera, bo o ile pamiętam to 47-ki nie ma w zestawie.

Przepraszam za offtop, ale przypomina mi się Wołoszański regularnie rozjeżdżający na antenie telewizji pismo "Gazety wojenne". To byli złote czasy...

https://youtu.be/nwPccPrV3xA

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 20:11, TAW napisał:

No to Meser262 będzie miał wyzwanie. Będzie musiał pooglądać parę odcinków i ustalić która wersja, fabryka i czy produkcja wczesna czy późna 🤪

Warsztat pooglądam bo model jak model - ale reszta ... . :sorry:  

 

W dniu 6.10.2021 o 21:22, DamianosPL napisał:

Manga którą posiadam opisuje kazdy czołg.

Ht8Pga6.jpg

No wiedza że aż - chce się płakać. 😂  Szkoda czasu.  

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
18 godzin temu, DamianosPL napisał:

Wieża się robi. 5 godzin i końca nie widać. 

IMG_20211120_134341.jpg

Tak to już jest z IV Dragona z nowszych wypustów. Nie narzekają na to rozdrobnienie. Jak się słabo poczujesz to zrób sobie przerwę i kup Panzera IV  Miniarta. To dopiero będziesz miał depresję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy lekkie szpachlowanie. 

Lufe dałem plastikowa bo do wersji G jest metalowa więc by nie pasowała do F2 bo jest dluzsza. Plastikowa lufe przeszlifowalem papierem 1200

IMG_20211121_125807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.