Skocz do zawartości

Wykopki ze strychów i piwnic


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Greif napisał:

20211124_222803.thumb.jpg.b23bbf02bf90ff78bc189ed979eb01fa.jpg

 

mnie to zastanawia ta rozbieżność w nazewnictwie bo to przecież jakaś seria wydaje mi się że była - chyba że ktoś mądry na produkcji stwierdził że jak napęd odrzutowy to było "Y" a jak śmigłowy to "J" :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

 

mnie to zastanawia ta rozbieżność w nazewnictwie bo to przecież jakaś seria wydaje mi się że była - chyba że ktoś mądry na produkcji stwierdził że jak napęd odrzutowy to było "Y" a jak śmigłowy to "J" :haha:

Ale to przecież oczywiste. "17" ma cały opis po angielsku, więc Y (liczyli na eksport?), a "11" po polsku, więc J.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, myszaty napisał:

Aaaa, to Ty ze mną wygrałeś  te aukcje...przegapiłem końcówkę.a miałem się bić do 20 zeta za sztukę.

😁😁😁😁😁😁😁

..

 

3 godziny temu, KayFranz napisał:

Nie tylko z Tobą...

Też się na nie czaiłem, ale stwierdziłem ostatecznie że nie warto się aż tak bić o dwie wydmuszki i jednego kasztana (Il-2m3)i kupiłem sobie poważniejszego zawodnika 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IS-3 niestety jest niekompletny, brakuje spodu z całym tym mechanizmem, który był w zestawie. Brak też opakowania. Sporo części wypadło z ramek i lata sobie luzem, ale powinny być wszystkie, bo szczelnie zafoliowane. Jak się komuś przyda to mogę sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były , był dość często nawet  w mojej jedynej CSH 😀

 

Ale wy macie przepastne te piwnice 😀, naród mało mobilny się często nie przeprowadzał to i w piwnicach zalega  tyle dobra . Żarty żartami , ale jak ja się parę razy przeprowadzałem to za każdym razem musiałem parę takich miejsc wyczyścić    ( poszły na przemiał  SP  i Morze z lat osiemdziesiątych   ) , a co zostało u  rodziców to zostało 😀😀

 

I mam klaser  z kalkomaniami do 1/72  - bo już tej skali nie sklejam  i  modele Novo  w wersji dla Mozambiku ( czyli bez kalek i pudełek ) -  ventura  ( żółte wypraski ) , P- 47 , Beaufighter , Hellcat   itp , a z Matchboxa Wellington ( ale tego to chyba skleje ) Instrukcji nie mam wywalałem.

 

Dla miłośników staroci lotniczych  z Łodzi  informacja  w antykwariacie  koło UML  ( w dawnym Hortexie )   pojawiło się sporo literatury z lat minionych po jakimś modelarzu lotniczym . Ktoś sobie może coś brakującego dobrać  -  PKL , TLi A , Lotnictwo  - coś tam sobie znalazłem

https://booksierodzi.pl/kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

 fajnie że można sobie odkupić wspomnienia 😉
to ja jeszcze mam takie "coś"- w okresie wydania zawał serca dla sklejających 1/35- almanach wszystkiego co było do dostania w w/w skali na świecie xD

20211129_191153pop.thumb.jpg.ca73020a4e74dacbe21808031c22678e.jpg

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BRAVO112 napisał:

A ja jak przed laty ( 30 a moze wiecej ) zobaczylem tego Skyhawka w  katalogu Hasegawy, to na tydzien stracilem apetyt 😞

Po latach znalazlem go w Antwerpii 

 

To tam też masz piwnicę ???

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.