Skocz do zawartości

Mistercraft Mustang P-51B/C"Red Tails" 1:72


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie spróbuje z puszki Deco Color chrome,taki mam plan,ewentualnie model color steel. Trasowałem linie podziałowe pilnikiem do paznokci i pójdzie szpachel,na prawej stronie kadłuba,bo dziure zrobiłem.Nie wiem, jak będzie wyglądał chrome z puszki z matowymi czerwonymi akcentami vallejo,między kopakiem a ogonem.Fajnie,bedzie zobaczyć zdjęcia, tej wersji w malowaniu ameliniowym.Wypraski,nie są takie straszne w porównaniu łączenia skrzydeł jak w BF109.Szpachel pójdzie wiadomo,przy mistershit'cie.

Screenshot_20211122-182952_Gallery.jpg

Screenshot_20211122-182510_Gallery.jpg

Screenshot_20211122-182021_Gallery.jpg

Screenshot_20211122-182008_Gallery.jpg

Screenshot_20211122-182008_Gallery.jpg

16376051855205813606718154782480.jpg

16376057316614950778421304812230.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MayonesEXG7 changed the title to Mistercraft Mustang P-51B/C"Red Tails"
39 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Trasowałem linie podziałowe pilnikiem do paznokci

Dyl :super: .  A nawet dwa dyle :super::super:

Nie mój model i nie moja brocha,  ale na miłość boską,  miejcie litość dla siebie i swojej pracy.

Już lepszy od tego pilnika byłby tatowy gwóźdź,  nawet krzywy. Niektórzy trasują igłą. Może i ty spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, myszaty napisał:

Ooo, konik😁.

Czyje to wypraski?

On ma wypukłe linie?!?

Te skrzydła to nie są przypadkiem od wersji D?

Wklęsłe linie.Czy od wersji D niewiem.Wypraski na plastiku widać bez żadnego przepaku firm.Nie znam sie😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang to model Intechu z lat 90. Całkiem przyjemny w budowie, ale wymaga trochę szpachli. Składałem go jakieś trzy lata temu i całkiem ładnie się prezentuje.

 

51222470438_1be3b6cf1b_b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To maluje kolorem i potem połysk lakier?Jeden na deske rozdzielcza,jedno z instrukcji idzie obok wlotu powietrza pod spodem a trzecie kółko- kropka to pozycyjne światło- skrzydło,albo lewy bok kadłuba za kabiną pilota🙄

20211122_182215.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xmen napisał:

Jak ma wklęsłe linie to po co się nad nimi znęcałeś pilnikiem?:hmmm:

Były ok ale za płytkie dla mnie.Część były słabe,niewidoczne przez prasę. Kadłuba linie lepsze jak szkrzydeł

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, MayonesEXG7 napisał:

Trasowałem linie podziałowe pilnikiem do paznokci i

Ja bym kadłub przejechał papierem ściernym bo widać jakby linie były wypukłe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Ćwiczebny paździerz jest ok😃

Chyba raczej pokutny.

Co chcesz na nim ćwiczyć? Nakładanie szpachli kielnią? Rycie linii dłutem? Czy techniki malarskie i weatheringowe na beznadziejnej powierzchni?

Edytowane przez Moses
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Moses napisał:

Co chcesz na nim ćwiczyć?

Spokojnie Endrju, spokojnie. Nie ma co się awanturować. Poczekamy - zobaczymy - ocenimy. Pamiętaj - w szaleństwie jest metoda  a nauka czyni mistrzem (lub miszczem) :mrgreen:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Trudno mnie zniechecić

Nikt nie chce Cię zniechęcić tylko uświadomić że szkoda czasu na te badziewia.Jest tyle fajnych modeli naprawdę dających radochę przy sklejaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kadłub to ma oś symetrii? czy mi się tylko wydaje, że nie ma?

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten aceton to całkiem dobry pomysł. Tylko trzeba  dobrać odpowiednią miseczkę aby cały model się zmieścił 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz kogoś bliskiego w tej firmie? I wspierasz...

Pytam, bo moim zdaniem do nauki trzeba wybierać proste rzeczy. Czyli modele nie wymagające straszliwej walki. Po kolejnych budowach, gdy już opanujesz różne techniki i będziesz miał jako tako wyposażony warsztat, możesz się zabierać za taki szmelc. A nie na odwrót.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda,  że jesteś kolejnym, który wpadł w mistercraftową pułapkę. Jest tu na forum kilku takich, którzy z uporem maniaka lobbują za tym badziewiem, podpierając się dziwnie rozumianym sentymentem i jeszcze dziwniej rozumianym handlowym patriotyzmem. Nigdy nie zrozumiem wybierania przez początkujących takiego paździerza, które jedynie dobry modelarz jest w stanie zamienić w coś sensownego. A jest na pewno wiele innych zestawów, na których i potrenować można, i portfela nie zamordują, i nie zniechęcą od razu. Weź to coś wyp...rzuć i kup jakiś model do sklejania.

Edytowane przez kubisz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MayonesEXG7 changed the title to Mistercraft Mustang P-51B/C"Red Tails" 1:72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.