Skocz do zawartości

Mistercraft Mustang P-51B/C"Red Tails" 1:72


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, myszaty napisał:

To może obgadaj to ze swoim terapeutą

Dlaczego zaraz z terapeutą.

I po co te negatywne emocje.Jest to temat otwarty dla wszystkich więc mogę sobie zaglądać i pisać.

3 minuty temu, myszaty napisał:

Jego talary i jego sprawa.

Tutaj się zgodzę . Zresztą na temat pieniędzy nic nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Xmen napisał:

I po co te negatywne emocje

Tak negatywne jak te wszystkie uwagi prztyczki typu ,,paździerz"...

 

12 minut temu, Xmen napisał:

Zresztą na temat pieniędzy nic nie pisałem.

No nie ma możliwości kupienia dobrego modelu bez  zwiększenia puli zasobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszaty, ale nie ma co zaklinac rzeczywistosci to są paździerze, co gorsza coraz droższe. I nie nikt nikomu patrzy w portfele, ale kurcze... Srednio za dwa te badziewiaste zestawy mozna najczesciej kupic odpowiednik nad ktorym pochylając się człowiek faktycznie uczy się podstaw modalarstwa. WIec powracajacy argument (kupiłem aby sie uczyć) lub (kupiłem bo mnie nie było stac) jest smieszny. 
ale to chyba jest nasza polska przywara, złapać wiele srok za ogon i nic z tego nie miec, niz zapolować na jednego konkretnego wróbla. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmenowi i Mosesowi się  nudzi zapewne na  swoich wspaniałych warsztatach i wpadają się tu pośmiać czy  tam  się rozerwać :) co też nie jest złe ,pośmiać się wskazana rzecz,  pewnie  też kiedyś zaczynali  od jakiegoś plastyka czy innego mistercrafta , i też starsi stażem od nich mieli polewkę pewnie :) To jak w szkole

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Evildead napisał:

Xmenowi i Mosesowi się  nudzi zapewne na  swoich wspaniałych warsztatach i wpadają się tu pośmiać czy  tam  się rozerwać :) co też nie jest złe ,pośmiać się wskazana rzecz,  pewnie  też kiedyś zaczynali  od jakiegoś plastyka czy inny mistercrafta , i też starsi stażem od nich mieli polewkę pewnie :) To jak w szko

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac masz racje, Zaczynałem od ZTSa, bo wtedy za duzo na rynku nie było, raz na rok dostałem od rodziców Matchboxa i był szał, ale nie miał kto się ze mnie smiac, bo nie było internetu. A jak wróciłem do lepienia modeli to był internet i wymiana informacji. Ale to chyba byly inne czasy gdzie ludzie jakoś potrafili przyjac krytyke i rady. 
 

Nie wiem czy moje warsztaty sa wspaniałe, patrzac na innych modelarzy raczej nie, i daleko mi do nabijania sie z kogokolwiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, myszaty napisał:

 

Więc jeżeli moderacja się nie sprzeciwia to nie widzę zniechęcacie ludzi do forum,

 

 

Spokojnie myślą ze mam fabryke paździeży🤣Zrobie go i tak https://youtube.com/watch%3Fv%3DzfvdYoEfEE4&ved=2ahUKEwirw8fRub30AhVdRPEDHSb4ALsQxa8BegQIDBAE&usg=AOvVaw3raUmF3Ehk7sEKM1muMGo9

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między zmianami 12h w pracy,na szybko foty.Te gule, trzeba wygładzić na skrzydłach-łączenie byłych szpar,albo dać okopcenia,ale wyloty są wyżej z silnika niż w meserze.Mysle też o wytarciach eksploatacyjnych w tych miejscach.Reszte pomalowanych chromem się zwyczajnie odetnie-przemaluje,koła,od strony silnika,ogonEwentualnie,zmiana może być oznaczeń ale ta odcinka ogona hmm

Screenshot_20211204-151638_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151622_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151549_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151532_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151523_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151513_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151502_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151447_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-151435_Gallery.jpg

Screenshot_20211204-153557_Gallery.jpg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te zdjęcia i się zastanawiam, czego nauczył Cię ten pazdziez? Model ani nie poszpachlowany, nie poszlifowany, jakieś gluty na łączeniach części, powierzchnia pofalowana jak fale dunaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moses napisał:

Patrze na te zdjęcia i się zastanawiam, czego nauczył Cię ten pazdziez? Model ani nie poszpachlowany, nie poszlifowany, jakieś gluty na łączeniach części, powierzchnia pofalowana jak fale dunaju?

Daj spokój bo znowu będzie że się czepiamy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słuchajcie, może to nauka, że nie warto MC sklejać...ja taka naukę wyciągnąłem sklejając F16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Macie racje, wole jednak wróce do pancerki🤣

Dlaczego?

Wystarczy tylko kupić model który się składa bez "tony" szpachlówki i nie trzeba"ryć" linii.

Tutaj Masz przykład Mustanga z Airfixa.Zminilem tylko kalkomanie.

 

 

IMG20211204174207.jpg

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie mogłeś się trochę bardziej postarać.

Tu nie ma różnicy samolot czy czołg,  MC czy GWH- no glut to glut...

Tak to można spaprać wszystko,

@abtbraz dwa mnie wyprostował jak chciałem ryć Jaka gwoździem...posłuchałem.

Sporo się nauczyłem.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Tutaj Masz przykład Mustanga z Airfixa.Zminilem tylko kalkomanie.

 

 

 

 

Czy można to traktować jako preorder do kolejnej galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

 

Czy można to traktować jako preorder do kolejnej galerii?

Nic podobnego.Ten model nie ma i nie będzie miał galerii na forum.To takie zdjęcie poglądowe że można mieć fajny model bez męczarni .

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Spoko loko poprawi sie😂Lubię waszę komentarze🤗.Krzywo mi się psikło wybaczycie😂.

Akurat to nie jest bolączka malowania tylko braku dokładności przy budowie, praktycznie od samego początku. Winą tutaj nie jest brak odpowiednich narzędzi, czy umiejętności, ale przede wszystkim pośpiech i brak precyzji. Kiedyś podobnie jak Ty, robiłem na szybko, ale to nie jest droga do robienia ładnych modeli.  Dam Ci radę, jaką dostałem kiedyś od innego użytkownika, w początkach swojej przygody z modelarstwem, na innym forum: wprowadzaj innowacje dopiero jak opanujesz podstawy. Najpierw sklej 10 modeli ładnie prosto z pudła, by nie miały niedociągnięć w obróbce i malowaniu. Jak to osiągniesz dopiero stopniowo krok po kroku na każdym kolejnym modelu wprowadzaj nowe techniki i waloryzację/poprawki zaczynając od najprostszych. Modelarstwo to nie jest "hip na krowę i już cielę", że zrobisz 1 model i od razu będzie to mistrzowski poziom. To hobby uczy cierpliwości i stopniowego samodoskonalenia.  
 Też zaczynałem od Mastercraftów i mam ich dość dużo za sobą (20, może pod 30 sztuk)- jedne wyszły ładniej, inne tragicznie. Mustanga wspominam akurat jako największe dziadostwo jakie od Nich robiłem.  Można z Mistercraftów zrobić ładny model, ale to jest ostra jazda bez trzymanki na ciężkich dragach. Sporo trzeba się przyłożyć do nich, poprawiać praktycznie WSZYSTKO od A do Z - słowem jest to modelarskie ekstremalnie hardkorowe BDSM. 
 Zamiast się zniechęcać lepiej kupić model lepszej jakości w porównywalnej cenie np. jakiegoś Revella czy Airfixa - droższe może 10 zł, ale przyjemność składania jest kilka galaktyk dalej. 
 Jeszcze taka uwaga odnośnie sposoby prowadzenia warsztatu: rób zdjęcia na jednolitym tle i kadruj je. Zamiast pokazywać bajzel w tle, który rozprasza uwagę i bardziej przyciąga niż model, zrób zdjęcie na jednolitym tle np. dwie kartki papieru i przytnij zdjęcie w jakimś prostym programie graficznym jak np. darmowy photoscape tak, by na zdjęciu 90% zajmował model, a nie cały bajzel w tle. Bo obecnie patrząc na Twoje zdjęcia człowiek bardziej skupia się na całym zamieszaniu w tle, a na model nie zwraca uwagi, bo gubi się on w tym galimatiasie z tła... 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.