Skocz do zawartości

MQ-9 Reaper dla Lotnictwa Polskiego


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z napiętą sytuacją i atakiem rosji na ukrainę, Polska zakupi drony MQ-9, będzie to zakup poza programem zakupu dronów, więc tureckie drony Bejraktar również będą później zakupione.

 

https://defence24.pl/polityka-obronna/polski-kupi-reapery-news-defence24

 

 

oz575d-a9ce07ab747f93f807e2ec0cd4fbbfd1.

 

 

Ciekawe jakie będą mieć malowanie i czy w końcu zostaną zastosowane szachownice low-vis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

czy w końcu zostaną zastosowane szachownice low-vis.

Do tego muszą zmienić ustawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, a czy zostało to podparte jakimiś analizami, czy ktoś znowu chce ukręcić jakiś interesik?

 

Jak wskazuje konflikt na Ukrainie zamiast Reaperow, potrzeba nam NLAWow, Javelinow i więcej Spikeow. 

Potrzeba nam OPLki bo mając w garści powietrze, wojska przeciwnika na lądzie mogą g... Zrobić.

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayraktary na Ukrainie radzą sobie całkiem nieźle, a Reapery to jeszcze wyższa liga.

 

I o ile mi wiadomo, to pierwsze Bayraktary będą w tym roku u nas. Dostawy, nie podpisanie umowy.

 

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzy65siek napisał:

Bayraktary na Ukrainie radzą sobie całkiem nieźle,

 

 

1 godzinę temu, Moses napisał:

bo mając w garści powietrze, wojska przeciwnika na lądzie mogą g... Zrobić.

to jest to o czym od wielu lat mówi gen.Skrzypczak (pancerniak) tylko jakoś mało kto go słucha, zresztą powtórzył to ostatnio gdy wypłynęła sprawa Abramsów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dookladnie, jak już kupiliśmy jeden system, to po co tworzyć problemy logistyczne, serwisowe etc. Coś mi tu smierdzi

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQ-9 to jednak MALE pełną gębą, a  Bayrakty to taki ni pies ni wydra. Inna sprawa czy duże uzbrojone drony to faktycznie najpilniejsza potrzeba gdy brakuje mniejszych do rozpoznania taktycznego i naprowadzania artylerii. A to że  Bayrakt wciąż operują nad Ukrainą i nawet coś tam trafiają to raczej świadczy  tym, jak Rosjanie słabo radzą sobie w tej wojnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayrakty nie tylko się spisały na Ukrainie, ale i zeszłym roku w Armenii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, X32 napisał:

Bezsensowny zakup. Lepiej było wziąć więcej Bayraktarów, plus polskie Warmate.

Wcale nie taki głupi zakup, MQ-9 przenosi dużo i do tego ciężkiego uzbrojenia. Swoją drogą do Warmate jest mocno zaawansowany projekt lotniczej wyrzutni min. dla Bayraktarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tap-chan napisał:

Bo ta wojna to skok na kasę. Europa się zbroi :)

 

A Ty to już od soboty żeś sobie jednak wyrobił zdanie?

Przypomnę, że kiedy Cię spytałem jak zamierzasz pomóc cywilnym ofiarom tego konfliktu, bystro napisałeś "za mało wiem na temat tego konfliktu żeby się rzucać na główkę".

Więc dalej śpij, Aniele mój (i przestań oglądać tyle Russia TV i czytać sputnika):

 

Michał Janik

Edytowane przez socjo1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hellvis napisał:

po rosyjskiej armii chyba wszyscy się spodziewali czegoś więcej

Nie wiem czy wszyscy, ale na pewno Władimir Władimirowicz...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, em napisał:

Powiedzenie że lotnictwo rosyjkie słabo sobie radzi, to nic nie powiedzieć.

gdzieś mi śmignęło na jakiejś rosyjskojęzycznej stronie że mają kłopoty z..... paliwem  (co brzmi jak żart)

tzn Putin chyba zakładał że wejdą jak w masło bo zgromadzone rezerwy paliwa lotniczego zużyli w 2 dni i teraz w panice ściągają zapasy z głębi kraju

 

a tak jeszcze w kwestii dronów - nie jestem żadnym strategiem ale mam nadzieje że nasi sztabowcy obecnie pilnie robią notatki i wyciągają słuszne wnioski z tej "ukraińskiej lekcji" a twardogłowi z MON wprowadzają poprawki w budżecie zakupowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, M.A.V. napisał:

mam nadzieje że nasi sztabowcy obecnie pilnie robią notatki i wyciągają słuszne wnioski z tej "ukraińskiej lekcji" a twardogłowi z MON wprowadzają poprawki w budżecie zakupowym

 

Też mam taką samą głęboką nadzieję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, em napisał:

Za twitterem, jestesmy lzejsi o 6 MiG-29

28 sztuk

"Rada Najwyższa Ukrainy poinformowała, że kraj dostanie od unijnych krajów łącznie 70 samolotów. Polska przekaże 28 maszyn Mig-29, Słowacja 12 takich samolotów, a Bułgaria 16, a do tego 15 Su-25. W niedzielę o możliwości przekazania myśliwców mówił szef unijnej dyplomacji, Josep Borrell."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.