Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, martinello napisał:

Mam wklejać zdjęcia Polaków z hakenkrojcami ?

Jesteś w stanie wkleić zdjęcia polskich żołnierzy / funkcjonariuszy w mundurach, występujących służbowo, odwołujących się do SS czy nazizmu jako takiego?

 

Ukraina ma ogromny problem z tożsamością narodową, ale odwoływanie się do takiej symboliki jest hmmm... mocno nietrafione.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HK1885 napisał:

Jesteś w stanie wkleić zdjęcia polskich żołnierzy / funkcjonariuszy w mundurach, występujących służbowo, odwołujących się do SS czy nazizmu jako takiego?

 

Ukraina ma ogromny problem z tożsamością narodową, ale odwoływanie się do takiej symboliki jest hmmm... mocno nietrafione.

 

Taka mała wtopa z Iraku

 

image.png.b7a5908cfb6679dc35b1f74d7724def0.png

 

Historia znana i My wiemy jak to się stało, że obok naszej flagi mamy emblemat LSSAH ale inni to kto wie...

 

Druga sprawa to fakt, że Ukraińcy odwołują się do  jednostek w których kiedyś walczyli przeciwko ruskim a teraz znowu to tobią więc z ich widzenia jest ok. Polacy nie mają takich dobrych wspomnień co do SS i nazistowskich oprawców.

 

 

EDIT:

Zjadłem literkę, więc poprawiam bo niektórych aż rzuciło o glebę z oburzenia za co przepraszam...

Edytowane przez mirage3
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig - 31 BM z numerem 24 , nieznanej jednostki. Ostatnio wiele szumu było o użyciu rakiety R-37 jako nowego pocisku nad Ukrainą. W rzeczywistości juz w kwietniu Mig-31 dyżurujący nad Morzem Czarnym zestrzelił takim pociskiem ukraińskiego Su-24. Załoga dostała naganę od dowództwa  za samodzielną akcję bez pozwolenia z naczalstwa. Gwiazdki nie wiadomo co oznaczają. Misje bojowe, wyloty , uzycie rakiet czy zestrzelenia.

scren3.png

scren2.jpg

scren 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, HK1885 napisał:

Ukraina ma ogromny problem z tożsamością narodową, ale odwoływanie się do takiej symboliki jest hmmm... mocno nietrafione.

Też tak uważam. Ale spokojnie - wygrają wojnę i ogarną temat.

 

A co do odwoływania się do symboliki. No cóż dla mnie i dla Ciebie niezrozumiałe, pewnie również dlatego, ze jako jedyny naród europejski nie mieliśmy "swojego" legionu SS. Dla nich pewnie tak.

A kto bił ruskich w trakcie II wojny - do czegoś muszą się odwoływać. Pewnie dodaje im to sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Wkurza mnie tylko to że jak bombarduje USA lub ich sprzymierzeńcy to jest to niesienie demokracji a jak bombarduje Rosja to jest barbarzyństwo.

To akurat oczywiste - od 2014 roku Polska znowu jest protektoratem (tzw. "sojusznikiem" ) Waszyngtonu więc obowiązuje nas amerykańska narracja.

Opinię publiczną w PL należy kształtować tak, jak wymyślono to nad Potomakiem.

 

4 minuty temu, mirage3 napisał:

Druga sprawa to fakt, że Ukraińcy odwołują się do  jednostek w których kiedyś walczyli przeciwko ruskim a teraz znowu to tobią

Ukraińcy odwołują się do organizacji uznanej za zbrodniczą, SS-Galizien "walczyła" nie tylko z Rosjanami.

 

12 minut temu, mirage3 napisał:

Historia znana i My wiem jak to się stało, że obok naszej flagi mamy emblemat LSSAH

Czyli sprawa jest załatwiona.
Nadal nie widzę zdjęć polskich żołnierzy / funkcjonariuszy z odznakami czy emblematami SS

 

8 minut temu, mirage3 napisał:

Polacy nie mają takich dobrych wspomnień co do SS i nazistowskich oprawców.

Nazwijmy rzecz po imieniu - chodzi o ukraińskich oprawców.
Wiem, że to historia, ale ona wciąż dzieli.

 

 

To, że Ukraina walczy z Rosją jest zgodne z polskim interesem ale kierunek w jakim zmierza Ukraina tożsamościowo (SS, Bandera, Wołyń) już NIE. Niestety część opinii publicznej (sic!) przyjmuje ukraińską propagandę bezkrytycznie, zapominając, że służy ona Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HK1885 napisał:

Nadal nie widzę zdjęć polskich żołnierzy / funkcjonariuszy z odznakami czy emblematami SS

I pewnie nie zobaczysz zdjęć żołnierzy/funkcjonariuszy.

Na szczęście nie prowadzimy wojny i obowiązuje regulamin.

 

Ale co ktoś ma wytatuowane i niewidoczne pod mundurem - to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzegaczami w tej wojnie, choćby nie wiem jakich wygibasow słownych kto używał jest zachód. Zyski i spokój na zachodzie ponad wszystko Gruzja i Krym synekury u Putina dla siebie,syna córek i kogo sobie jesteście w stanie wymyślić .Reszta,reszta się nie liczy.Choc nie lubię ruskich i upadlincow jest mi ich tak po ludzku szkoda. Umierają nie wiadomo za co.

  • Haha 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz taki dowcip, jak sąsiad przychodzi do sąsiada i mówi: pański pies pogryzł moje króliki! A na to słyszy: A one do niego cały czas robiły tak (i szczerzy zęby - na żywo to się zwykle pokazuje). W tym dowcipie jakich by wygibasów nie używać, to króliki są podżegaczami... Ale w oczach większości ludzi gorzej jest oceniany ten komu szybciej nerwy puszczą. A jeszcze gorzej ten, który nie potrafi walczyć, a jednak się pierwszy bierze do bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, socjo1 napisał:

imperializmem USA.

Czy wtrącanie się w sprawy wewnętrzne innych państw  często zbrojnie  to nie imperializm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mirage3 napisał:

My wiem jak to się stało, że obok naszej flagi mamy emblemat LSSAH

Iście królewska forma. Aż nie wiem jak się zwracać ;).

Ale jeśli Wy wiesz jak to się stało,. to może jest szansa, że powiesz (powiecie?) tym właśnie, co nie wiedzą. Na przykład mnie.

Proszę uprzejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greatgonzo napisał:

Iście królewska forma. Aż nie wiem jak się zwracać ;).

Ale jeśli Wy wiesz jak to się stało,. to może jest szansa, że powiesz (powiecie?) tym właśnie, co nie wiedzą. Na przykład mnie.

Proszę uprzejmie.

 

https://www.wykop.pl/wpis/54553531/polski-hmmwv-z-insygnium-1-ss-panzer-division-leib/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, em napisał:

Podzegaczami w tej wojnie, choćby nie wiem jakich wygibasow słownych kto używał jest zachód. Zyski i spokój na zachodzie ponad wszystko Gruzja i Krym synekury u Putina dla siebie,syna córek i kogo sobie jesteście w stanie wymyślić .Reszta,reszta się nie liczy.Choc nie lubię ruskich i upadlincow jest mi ich tak po ludzku szkoda. Umierają nie wiadomo za co.

Podżegaczy zostawmy z boku. W ciągu mojego życia zmienił się kierunek w którym poszukuje sie podżegaczy. 

Zajmijmy się lepiej zyskami o których piszesz.

Nie rozumiem twojego światopoglądu, ale napisz proszę kiedy świat był sprawiedliwie podzielony ?

Pytam w aspekcie Polski. Do pewnego czasu razem z Litwa i kilkoma krajami żyliśmy po jednej,  radzieckiej stronie. Potem szczęśliwie zmieniliśmy stronę. Myślę że to była głównie nasza decyzja. Czy Ukraina i Białorusi też może decydować o sobie ?

Czy kacapy nam pozwolili się uwolnić (od nich) a Ukraina nie może?

Nie wiem em ile masz lat i jak długo miałeś okazję żyć w "ludowej ojczyźnie naszej" - ja nie chciałby wracać do tych czasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HK1885 Nie idź w tą stronę bo w SS służyli ochotnicy z innych europejskich krajów... I głównie mieli walczyć z ruskimi. Lepiej zostawić to w spokoju jako fakt historyczny a nie element do obecnej narracji w czasie wojny na wschodzie.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, martinello napisał:

Czy kacapy nam pozwolili się uwolnić (od nich) a Ukraina nie może?

My wykorzystaliśmy sytuację gdy imperium zła się rozpadało.Ukraina robiła swoje Majdany ale później wszystko było po staremu.

Rosja okrzepła, pozornie otwarła się na zachodnie standardy, dzięki inwestycjom zagranicznych firm uzyskała dostęp do technologii i poczuła się mocna.Już po akcji w Gruzji powinna dostać po łapach a wszyscy się cackali. A bo to ropa ,gaz i inne surowce strategiczne .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby już nie pisać kompletnie nie na temat, tylko wrócić do aspektu okołotniczego.

Tym razem nieco wspominkowo. Dlaczego? 

Ponieważ akurat dwa dni temu sąd holenderski wydał wyrok, wskazujący winnych zestrzelenia cywilnego samolotu Boeing 777 linii Malaysia Airlines w dn. 17 lipca 2014 r. nad terytorium kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów.  Przypomnijmy fakty: Zginęło 298 cywili, m.in. z Holandii, Malezji, Australii i Indonezji. Samolot został zestrzelony przez rakietę p.lot z zestawu typu "Buk", należącego do 53. Brygady Przeciwlotniczej, dostarczonego wcześniej separatystom przez Rosję, która konsekwentnie zaprzeczała swojego udziału i wspierania separatystów. Rosja utrudniała śledztwo, m.in fałszując dowody oraz przerzrucając oskarżenia na stronę ukraińską.

 

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2018-06-06/zestrzelenie-mh17-nowe-zarzuty-wobec-rosji

 

Szczególne wrażenie robią zdjecia które robili sobie przy wraku separatyści. Nie będę ich komentował.

52221946094_1276b0607c_b.jpg

 

52221946089_4e1d40980d_o.jpg

 

52221674106_28933b3633_o.jpg

 

52222165285_6b9b2cd075_o.jpg

 

Całość niestety jest bardzo znamienna i charakterystyczna.

 

 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, em napisał:

Podzegaczami w tej wojnie, choćby nie wiem jakich wygibasow słownych kto używał jest zachód. Zyski i spokój na zachodzie ponad wszystko Gruzja i Krym synekury u Putina dla siebie,syna córek i kogo sobie jesteście w stanie wymyślić .Reszta,reszta się nie liczy.Choc nie lubię ruskich i upadlincow jest mi ich tak po ludzku szkoda. Umierają nie wiadomo za co.

Jestem pod wrażeniem twoich wygibsasów ( nie wygibasow:szczerbol: ) żywcem zerżniętych z kacapskiej kremlowskiej propagandy , jak również twojej wyszukanej polszczyzny:szczerbol: . Tak masz rację to ten paskudny Zachód ( czy może raczej Запад ) kazał swojej marionetce z Kremla napadać w ramach rozszerzania  Pусского мира na suwerenny uznany międzynarodowo kraj i pewnie też ten paskudny Zachód ( Запад) kazał temu swojemu bezwolnemu manekinowi z Kremla prowadzić tą wojnę ops:oops:  powinno chyba być военню спецоперацию w sposób wyjątkowo brutalny szafując jak to zwykle w radzieckiej/rosyjskiej doktrynie wojennej życiem niewinnych cywilów ale też swoich бойцob . Jak również jestem pod wielkim wrażeniem twoich humanitarnych  uczuć dla tych "upadlincow"? nie ma co ludzki pan jesteś:haha:.  A tak na poważnie nie wiesz za co oni umierają??????? Oni umierają za swój kraj który kochają tak po prostu, a dokładniej sprawiają jak to mówił niejaki Patton ( znasz człowieka?) że te kacapskie hordy umierają masowo za swojego cara Putlera i żadne twoje zaklęcia ani wrzucane filmiki tego nie zmienią. Ruscy przegrywają tą wojnę ups:oops: спецоперацию masowo tracąc i ludzi i sprzęt. Takiego łomotu nie dostawali nawet w Afganie:super:

  • Like 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie wprost definiują swe działania "obroną interesów USA" a jakimś szerzeniem jakiegoś pokoju. Dlatego wybudowali blisko 900 baz poza granicami swego kraju i finansują je 200 mld dolarów rocznie. To nie jest obrona terytorium tylko obrona amerykańskiego biznesu. Rosja chce obronić swe granice i  nie chce zmieniac sie w kolonię USA i zachowac dla siebie swe bogactwa naturalne.. Tylko i aż tyle. Ukraina już od dawna sprzedała się Zachodowi, jej elity sa sponsorowane przez obce władze. Kraj jest bankrutem wykorzystywanym do osłabienia Rosji.  Ukraina od 2014 oficjalnie walczy ze swoja ludnością rosyjskojęzyczną.  Zakaz uzywania języka ojczystego, gloryfikacja Bandery, nazizm czystki etniczne i pogromy .  Polacy wiedzą że gdyby nie kacapy w onucach to nawet baraku w obozie koncentracyjnym by nie było. Polski nie wyzwolili Amerykanie czy Anglicy tylko komuniści i prawosławni Rosjanie, niestety tak było.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bulik58 napisał:

Naszym starym zwyczajem jest narzekac na wszystko i wszystkich, lubimy pouczac wszystkich co i jak maja robic zapominajac przy okazji iz sami nie lubimy byc upominani , krytykowani. Pouczamy Ukraincow co maja robic, mowic , i sie zachowywac, zapominajac jednoczesnie  niezaleznie od tego co  mowia za murami palacyku w Moskwie , iz jest to wolny i nie zalezny kraj. Krytykuje sie , rownierz w tej ,,dyskusji,, kraje zachodu iz narzucaja innym swoja wole, poglady itp. a jak nazwac to co niektorzy u nas w kraju proboja robic?  Jestesmy jako narod dumni z wielu przywodcow wojskowych, politykow nie myslac o tym iz te same osoby w innych krajach wspominani sa od najgorszej strony, podobnie jest w Ukrainie. To czym dla nas byli/lo Bandera, Szuchewycz ,UPA, OUN itp. sa bohaterami dla nich gdyz walczyli o ich wolnosc .  A ze te metody walki byly czasem bardzo okrutne to juz inny temat, Wiele krajow stosowalo podobne metody ( jest ich zbyt duzo aby kazdy wymieniac z nazwy) i czy tez przepraszaly za to?  Nasza historia tez nie jest wolna w 100% od bledow, wystarczy chocby przypomniec bunty na wschodnich kresach tlumionych ogniem i mieczem (szabla) . I czy za to skladal ktos przeprosiny? Jaka bylaby nasza reakcja gdyby to np. Ukraincy chcieli aby ich  przepraszac, wypominali nam narodowcow, faszystow, i czesto skrajne wypowiedzi ?  Ocene tego pozostawiam kazdemu z osobna.

Dokładnie tak ,a wykręcanie za każdym razem Kozaków zaporoskich i rejestrowych  ( chociażby Ugoda w Hadziczu) którym ówczesna  Rzeczpospolita zawdzięcza wszystkie swoje zwycięstwa w wojnach z Turcją (chociażby Chocim), czy  walka z Cerekwią . Czy w okresie międzywojennym krwawe tłumienie buntów chłopskich przez Policję. Niestety historia nigdy nie jest i nie była czarno-biała.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.