Skocz do zawartości

Oddajemy ukraińcom 18 Krabów... I co tam jeszcze się da...


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Grzes napisał:

Gdy przypłynie do nas każdy pojedynczy sprzęt dla wojska, jest wielki szum medialny o rosnącej potędze.

Tymczasem...  po cichutku i bez fajerwerków z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wyparowało... 80 Rosomaków.

 

Jestem pod wrażeniem jakości "źródła" na które powołuje się guru działu lotniczego i skarbnica wiedzy wszelakiej, oraz jego przyboczni:lol:. Na ale co się nie robi aby poprzeć swoje tezy, facet fachowiec od surwiwalu, treningów i innych pierdoletów  który do niedawna jeszcze służył w wojsku:szczerbol:, wyjaśnia i objaśnia , moje pytanie brzmi jakim to cudem po 15 latach został tylko porucznikiem coś cienko się starał. Ale do rzeczy, mam znajomego ( z rodziny) który po ukończeniu WAT przez  ponad 10 lat służył w 17 Wielkopolskiej Brygadzie na różnych stanowiskach dowódczych ( min. w Afganistanie)  , a  po studiach podyplomowych w  ASzW,  aktualnie w sztabie 11 Dywizji Kaw. Panc.  i po rozmowie telefonicznej powiedział mi, że o niczym takim nie słyszał, dodał że dane o stanie wyposażenia i ukompletowania są objęte klauzulą "TJ" znasz to określenie wszystkowiedzący? Jeżeli mój znajomy służący aktualnie w wojsku nie potrafił mi powiedzieć,  jakim to cudem ten wasz rezerwowy  "fachowiec" z YT:szczerbol:   wie takie rzeczy? Ale po rozmowie z nim domyślam się , skąd to się wzięło, otóż wszystkie pododdziały 11 Dyw. Kaw. Panc. przezbrajają się w warianty specjalistyczne "Rosomaka" czyli stanowiska dowodzenia, pojazdy transportowe sekcji wsparcia i WEM, pamiętam jak kiedyś będąc d-cą kompanii  rozpoznawczej opowiadał że  sekcja wsparcia wyposażona w  granatnik Mk19 lekki moździerz i coś tam jeszcze  musi się tłoczyć razem z tym sprzętem w standardowym Rosomaku z wieżą:mrgreen:. Dodatkowo jeszcze powiedział że aktualnie całą 11 Dyw. Kaw. Panc. czeka wymiana Rosomaków na aktualnie produkowany wariant z wieżą bezzałogową i 2-ma ppk "Spikie". To tyle w temacie , proponowałbym najpierw to sprawdzić a nie powielać jakieś dyrdymały z YT.

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nic nie oddajemy, tylko wciąż przypływają nowe dostawy sprzętu ( swoją drogą bardzo ciekawe, że przez 30 lat nikt nam nic nie chcial odsprzedać, a teraz proszę bardzo ... ) .  W mediach stajemy się militarną potęgą. Nie wiem, co trzeba mieć pomiędzy uszami, by w to znowu wierzyć...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Adams M1A1 napisał:

  i po rozmowie telefonicznej powiedział mi, że o niczym takim nie słyszał, dodał że dane o stanie wyposażenia i ukompletowania są objęte klauzulą "TJ"

Sam wszystko wyjaśniłeś. Nawet żonie nie może powiedzieć, a co dopiero takiemu znajomemu jak Ty. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jak się wyjaśniło są ,,wszystkowiedzący'' z YT i wszystko wiedzący z rozmów telefonicznych ze znajomymi. Naprawdę... cała 11 lubuska się przezbraja? I tego można przez telefon się dowiedzieć.? Wojsko na piknikach zasłania numery rejestracyjne a przez telefon można się takich ,,TJ'' dowiedzieć? Jeszcze tylko potrzebne nazwisko informatora. A może nie...

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez sas55
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Jak się wyjaśniło są ,,wszystkowiedzący'' z YT i wszystko wiedzący z rozmów telefonicznych ze znajomymi. Naprawdę... cała 11 lubuska się przezbraja? I tego można przez telefon się dowiedzieć.? Wojsko na piknikach zasłania numery rejestracyjne a przez telefon można się takich ,,TJ'' dowiedzieć? Jeszcze tylko potrzebne nazwisko informatora. A może nie...

Pozdrawiam

Andrzej

Bo to są informacje dla wybranych panie Andrzeju.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze... Do wszystkich pełniących dyżury na tym forum (choć już pewnie zameldowali gdzie trzeba): W jedenastej lubuskiej w sztabie jest gość do zwolnienia i zmiany miejsca zamieszkania, który woził ,,Spikie'' (co to jest???) w Rosomaku a teraz w rozmowach telefonicznych nadaje jak J- 23 podoficerowi rezerwy z Goldenburga. 

Pozdrowienia i przepraszam za zabranie głosu

Andrzej

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sas55 napisał:

To jeszcze... Do wszystkich pełniących dyżury na tym forum (choć już pewnie zameldowali gdzie trzeba): W jedenastej lubuskiej w sztabie jest gość do zwolnienia i zmiany miejsca zamieszkania, który woził ,,Spikie'' (co to jest???) w Rosomaku a teraz w rozmowach telefonicznych nadaje jak J- 23 podoficerowi rezerwy z Goldenburga. 

Pozdrowienia i przepraszam za zabranie głosu

Andrzej

Jestem chorążym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 09:48, sas55 napisał:

To jeszcze... Do wszystkich pełniących dyżury na tym forum (choć już pewnie zameldowali gdzie trzeba): W jedenastej lubuskiej w sztabie jest gość do zwolnienia i zmiany miejsca zamieszkania, który woził ,,Spikie'' (co to jest???) w Rosomaku a teraz w rozmowach telefonicznych nadaje jak J- 23 podoficerowi rezerwy z Goldenburga. 

Pozdrowienia i przepraszam za zabranie głosu

Andrzej

Panie podporuczniku rezerwy a dodatkowo nauczycielu ja rozumiem że ma Pan do czynienia z młodzieżą  i wszystkich traktuje pan jak przygłupich ,ale kłania się czytanie ze zrozumieniem , dlatego pytam gdzie napisałem że mój znajomy ( z rodziny) woził Rosomakiem ppk "Spike" nie napisałem tego , napisałem za to że w/g etatu sekcja broni wsparcia powinna dysponować Rosomakiem w odmianie bezwieżowej dla obsług granatnika Mk.19 lekkiego moździerza i chyba ckm ( nie pamiętam), wobec braku takowych,  obsługom przydzielono standardowe Rosomaki z wieżą , to i tylko to napisałem. Mój znajomy( z rodziny)  nie przekazał mi żadnych istotnych informacji nt. ilości i ukompletowania jednostek w przeciwieństwie do tego śmiesznego porucznika trenera , surwiwalowca itp. z YT który jasno i wyraźnie stwierdził że "wyparowało" 80 Rosomaków, ale jak rozumiem to zostało wrzucone ku pokrzepieniu serc tych wszystkich rozumiejących Rosję :szczerbol:.  Co do wymiany tych wszystkich standardowych Rosomaków  z wieżą na odmiany specjalistyczne to proces ten obejmuje całe WP i te pojazdy można  było zobaczyć np. na Pikniku Militarnym w Białymstoku ( koło Pałacu Branickich) w dniu 16.06. 2023 zorganizowanym przez  1 Dywizję Piechoty Legionów, były tam i Rosomak w wersji dowodzenia ( możliwość zajrzenia do wnętrza, fajnie zamaskowany)  w wersji p.panc. (ppk Spike), armatohaubica Krab i K9 ,abramsopodobny koreański tank którym się tak podniecasz (oba koreańskie były z ZN-u:mrgreen:) oraz kilka innych jednostek sprzętu. A co do tych Rosomaków wyposażonych w bezzałogową wieżę ZSSW30 jest to objęte taką klauzulą TJ, że  można o tym przeczytać  w Polsce Zbrojnej :

https://polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/38488

A tutaj zdjęcie tego Rosomaka :

 

88890

To coś po lewej stronie wieży to właśnie kontener na dwa ppk. "Spike" nr. rejestracyjny też jest widoczny:szczerbol:.

Pozdr. Mł. Chor. Rez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xmen napisał:

No i teraz pana @Adams M1A1rozumiem.

Jak to u nas w SG mówili na młodszych chorążych:"złamane całe życie i gwiazdka nadziei".:super:

Widzisz Xmen :mrgreen:  ja to jestem baniak z WOP-u i  w przeciwieństwie do tego fachowca od surwiwalu, samoobrony i innych treningów nie służyłem zawodowo w wojsku:mrgreen:. A stopień dali po kursie d-ców plutonów w rezerwie:mrgreen:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, giberes napisał:

@Adams M1A1 i @Xmen, skoro Wy swojaki, to nie kłóćcie się. Wiadomo, ochrona granic nie płaci za nic😁

A kto się kłóci?To tylko kulturalna wymiana poglądów.

A tak swoją drogą ile razy ja to słyszałem.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejne źródło potwierdza oddanie Rosomaków

image.png.8fcc2810a48318e4875aae1ca60039fd.png

Można dzwonić do tajnych informatorów i dementować.

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzes napisał:

Kolejne źródło potwierdza oddanie Rosomaków

image.png.8fcc2810a48318e4875aae1ca60039fd.png

Można dzwonić do tajnych informatorów i dementować.


A czy będzie dementował Powałka, który powiedział, cytuję, "to nie jest żadna tajemnica, że 80 sztuk wyjechało (...), no tego się nie da ukryć*"? 20 sztuk rozjazdu przy podawanej liczbie 80 sztuk...

Przeczytałeś całego posta, czy tylko to co zaznaczyłeś na żółto? Jak to się ma do Powałki, który bije na alarm że "ROZBRAJAMY POLSKĘ" i wysyłamy "najnowocześniejszy" sprzęt?

Ten sam Wolski na którego się teraz powołujesz, potwierdził też że Ukraińcy kupią od nas Rośki, z czego drwił wszechwiedzący surwiwalowiec (i przewiduje zawarcie umowy przy okazji MSPO) ale rozumiem, że w tym momencie Wolski straci dla Ciebie wiarygodność, bo nie pasuje do tezy o "rozbrajaniu za darmo"...

Od 10:49:

 

*- zawsze mnie intrygują tacy zawodnicy, którzy twierdzą że podają UKRYWANĄ NIEWYGODNĄ PRAWDĘ i fakty O KTÓRYCH SIĘ NIE MÓWI, a potem twierdzą, że czegoś "nie da się ukryć" - to w końcu coś się przed nami ukrywa, czy nie, bo się nie da? :mrgreen: 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, filipsg napisał:

A czy będzie dementował Powałka

Pytanie nie do mnie

 

39 minut temu, filipsg napisał:

20 sztuk rozjazdu przy podawanej liczbie 80 sztuk...

Krabów oficjalnie oddaliśmy 18, a ile oddaliśmy faktycznie?

 

36 minut temu, filipsg napisał:

Ten sam Wolski na którego się teraz powołujesz, potwierdził też że Ukraińcy kupią od nas Rośki

Nooo, potwierdził pisząc: 

image.png.e964cc2df1e38915f35136572f4eed9a.png

 

51 minut temu, filipsg napisał:

Wolski straci dla Ciebie wiarygodność, bo nie pasuje do tezy o "rozbrajaniu za darmo".

Nie jestem od oceniania, ani stawiania tez.

Przytoczyłem zarówno jednego jak i drugiego i informacje, które przekazują. 

Także nie ma co się denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzes napisał:

Krabów oficjalnie oddaliśmy 18, a ile oddaliśmy faktycznie?

Wolski twierdzi, że faktycznie oddaliśmy do 64 zajechanych wozów. Powałka, że oddaliśmy 80 (i wydaje się tej liczby pewien, bo przecież "nie da się jej ukryć") "najnowocześniejszych wozów w WP". Rozjazd jest zasadniczy, i jakoś bardziej  ufam Wolskiemu niż facetowi, który polega na clickbaitach i krzykliwych hasłach.
 

13 minut temu, Grzes napisał:

Nooo, potwierdził pisząc: 

image.png.e964cc2df1e38915f35136572f4eed9a.png

Więcej na ten temat w jego filmiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy za kasę czy nie ,nie zmienia to faktu, że te Rośki mają być zastąpione przez nowe Borsuki. Jak podała Huta Stalowa Wola Borsuk ma być produkowany podobno już od 2024roku.W oszałamiającej liczbie 56 sztku rocznie. Piewsza partia ma to mają pojazdy szkolne. To dale tak lekko 3 lata na zastąpienie tych pojazdów nowymi. To tyle miłego dnia

Edytowane przez OLO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OLO napisał:

Panowie czy za kasę czy nie ,nie zmienia to faktu, że te Rośki mają być zastąpione przez nowe Borsuki. Jak podała Huta Stalowa Wola Borsuk ma być produkowany podobno już od 2024roku.W oszałamiającej liczbie 56 sztku rocznie. Piewsza partia ma to mają pojazdy szkolne. To dale tak lekko 3 lata na zastąpienie tych pojazdów nowymi. To tyle miłego dnia

 

Borsuki mają zastąpić 40-letnie BWP-1, a nie Rosomaki. Rośki będą zastąpione przez ... Rośki z wieżą ZSSW-30.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KP.Taurus napisał:

 

Borsuki mają zastąpić 40-letnie BWP-1, a nie Rosomaki. Rośki będą zastąpione przez ... Rośki z wieżą ZSSW-30.

Życie pokaże który pojazd co zastąpi,bo plany zmieniają się co chwila pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.