Skocz do zawartości

IS-2, 1:48, Tamiya


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka na ekranie mojej Nokii 3310 wygląda na wyraz czysto i sterylnie.

 

Przybliżam i widać fajny brudzing. Nie wiem, może modelarskie dzieła zbytnio przyzwyczaiły mnie do modeli, które wzorem świń przeszły porządne taplanie? Tak myślę, i chyba chodzi o za mały brud z buciorów na powierzchniach poziomych i brak zacieków z tym związanych? Tak czy siak model klasa. Jeszcze sobie zobaczę na porządnym ekranie i może przyjdzie czas odszczekać. Zdjęcia też ładne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, cloner16 napisał:

Z czego wykonana jest podstawka?

Ze styropianu, kartonu, kleju do kafli. Do tego wszelakie barachło, ziemia i kamienie z ogródka trawa statyczna.... Nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się głodny (i spragniony) poczułem. Scenka klimatyczna, choć siedzenie na lufie ryzykowne i niechybnie saltem się zakończy.

Trochę rdzy w miejscach uszkodzeń nie zaszkodzi (błotniki na przykład), boki podstawki zasługują na inny kolor i będzie git.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwsza klasa. Scenka super. Wszystko bardzo mi się podoba. 👍

Aczkolwiek ja podobnie jak kolega @zarukzastanawiam się czy te wojaki z tej lufy zaraz nie spadną. Usiedli sobie w takim miejscu, że trudno tam wejść szczególnie z kubkiem samogonu a i siedzieć dłużej też i niebezpiecznie i niewygodnie. Widziałem na zdjęciach wojaków siedzących na lufie w takim miejscu ale widać to było że zdjęcia były pozowane. U Ciebie też ta część dioramy wygląda tak jakby pozowali do zdjęcia. Jak dla mnie gdybyś postawił jeszcze figurkę fotografa to scenka byłą by już najwyższych lotów. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Ze styropianu, kartonu, kleju do kafli. Do tego wszelakie barachło, ziemia i kamienie z ogródka trawa statyczna.... Nic specjalnego.

ścianki podstawki zwróciły moją uwagę bo są bardzo gładkie, też chcę użyskać taką fakturę 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tap-chan napisał:

Na pierwszy rzut oka na ekranie mojej Nokii 3310 wygląda na wyraz czysto i sterylnie.

 

Przybliżam i widać fajny brudzing. Nie wiem, może modelarskie dzieła zbytnio przyzwyczaiły mnie do modeli, które wzorem świń przeszły porządne taplanie? Tak myślę, i chyba chodzi o za mały brud z buciorów na powierzchniach poziomych i brak zacieków z tym związanych? Tak czy siak model klasa. Jeszcze sobie zobaczę na porządnym ekranie i może przyjdzie czas odszczekać. Zdjęcia też ładne.

 Obejrzałem. Odszczekuję. Telefon nie nadaje się do oglądania zdjęć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cloner16 ścianki to karton, coś w rodzaju podpiwkowych podkładek, tu u mnie można to dostać w sklepach dla artystów, biały z jednej strony czarny z drugiej. Po zlepieniu ramki szpachluje łączenia na krótkich ściankach, a potem wszystko wale szarym podkładem samochodowym z puszki, szlifuje i znowu podkład itd. Stąd gładkość :szczerbol:

Osobiście uważam że taki właśnie kolor jest najlepszy na katafalk, bo nie odwraca uwagi od modelu jak czarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

@cloner16 ścianki to karton, coś w rodzaju podpiwkowych podkładek, tu u mnie można to dostać w sklepach dla artystów, biały z jednej strony czarny z drugiej. Po zlepieniu ramki szpachluje łączenia na krótkich ściankach, a potem wszystko wale szarym podkładem samochodowym z puszki, szlifuje i znowu podkład itd. Stąd gładkość :szczerbol:

Osobiście uważam że taki właśnie kolor jest najlepszy na katafalk, bo nie odwraca uwagi od modelu jak czarny. 

Dzięki! Spróbuję tą metodę . Chyba czas sobie zakupić szlifierkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i klimatycznie.:super:

Ale za te liny to się należy ze dwa razy pasem po gołej żopie.  A może i tydzień banicji 🤔 . Chopie, ty wiesz ile trzeba mieć krzepy żeby taką linę pod takim katem zagiąć? (pomijam fakt, że jest to praktycznie, fizycznie niemożliwe)

Oczekuję poprawy :kawa: . A wiadro z popiołem mogę przygotować i dać w gratisie :wink:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

Chopie, ty wiesz ile trzeba mieć krzepy żeby taką linę pod takim katem zagiąć? (pomijam fakt, że jest to praktycznie, fizycznie niemożliwe)

Możliwe. Możliwe. Gustaw Jeleń dałby rady bez problemu.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.