Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Baas ArK napisał:

A przepraszam co poeta chciał przez to powiedzieć?

Arma wypuściła zbyt dużo nowości i się pomieszała kobra z hurasiem.

3 minuty temu, panDespota napisał:

Brał bym 🙂

Jak już wyżej napisano Arma ma w planach znanych od jakiegoś czasu hurricane IId.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie mój konik, zamówiony w AH z dodatkowymi wydrukami 3d, oraz dodatkami do innych modeli.

IMG_20221020_141104.thumb.jpg.f729011bce60cf6cacee416df01d2f82.jpg

W odniesieniu do np. recenzji tego modelu napisanej przez KFS, dziwię się, że Arma Hobby nie nagłaśnia poprawiania swoich modeli w trakcie produkcji - słynne odwrócone kółko ogonowe poprawione dawno temu i aktualnie dodany "trójkącik" przy klapach.

Działanie na rzecz ulepszania produktu powinno być chyba jawne - tak jak było w przypadku kabinki hurricane, którą na dodatek każdy może sobie kupić jeśli ma taką potrzebę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
37 minut temu, zenek_65 napisał:

Pierwsze macanko jeszcze ciepłych wyprasek - jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. 

Mało tego, inni kleją i nie marudzą:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235117266-bell-airacobra-mki-172-arma-hobby/

 

.. jak Cię znam to zrobisz coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zenek_65 napisał:

Pierwsze macanko jeszcze ciepłych wyprasek - jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. 

20221106_183129.jpg

Zdjęcie jest zbyt małe, by można było ocenić stan wyprasek. A radiator chlodnicy był w tym modelu spieprzony w każdym zestawie, jaki widziałem, a widziałem ich łącznie sześć. Zdjęcie z profilu producenta jest sprytnie upozowane, jednak wydaje się, że zapadlisko w radiatorze nadal straszy. A żadnych blaszek już nie będzie, by to naprawić. Swoją drogą, ten newralgiczny detal jakże łatwo mógł być dodany w formie wydruku 3D. Za cenę 109 złotych można i wręcz należy oczekiwać doskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiator ma delikatnie zapadnięcie, ciężko do uchwycenia na zdjęciu.

Z załączonych elementów 3d są tylko kolektory i ich osłony przed oślepieniem, spodnia cześć tyłu kadłuba  hakiem do lądowania i jakieś drobne elementy - w instrukcji ozn R.

Reszta wygląda na standardowe wypraski.

 

 

 

14 godzin temu, Jostein napisał:

Zdjęcie jest zbyt małe, by można było ocenić stan wyprasek. A radiator chlodnicy był w tym modelu spieprzony w każdym zestawie, jaki widziałem, a widziałem ich łącznie sześć. Zdjęcie z profilu producenta jest sprytnie upozowane, jednak wydaje się, że zapadlisko w radiatorze nadal straszy. A żadnych blaszek już nie będzie, by to naprawić. Swoją drogą, ten newralgiczny detal jakże łatwo mógł być dodany w formie wydruku 3D. Za cenę 109 złotych można i wręcz należy oczekiwać doskonałości.

 

20221107_120812.jpg

20221107_121252.jpg

20221107_121310.jpg

20221107_121330.jpg

20221107_121407.jpg

20221107_121411.jpg

20221107_121400.jpg

20221107_121343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zenek_65 napisał:

Model dostałem wczoraj jako nagrodę podczas XXI Konkursu w  Łambinowicach. W sprzedaży lada dzień 

Gratuluję nagrody.

Dziś wysłali mój model, pewnie będę miał jutro.

Czy poprawili sposób montaży goleni podwozia ?

14 godzin temu, Jostein napisał:

Zdjęcie jest zbyt małe, by można było ocenić stan wyprasek. A radiator chlodnicy był w tym modelu spieprzony w każdym zestawie, jaki widziałem, a widziałem ich łącznie sześć. Zdjęcie z profilu producenta jest sprytnie upozowane, jednak wydaje się, że zapadlisko w radiatorze nadal straszy. A żadnych blaszek już nie będzie, by to naprawić. Swoją drogą, ten newralgiczny detal jakże łatwo mógł być dodany w formie wydruku 3D. Za cenę 109 złotych można i wręcz należy oczekiwać doskonałości.

Jostain - jak zwykle dramatyzujesz, choć doceniam Twoją konsekwencję we wskazywaniu braków modeli.

No chłodnicę są sposoby. Większość sklei i nie zwróci uwagi, reszta - skoryguje blaszkami aftermarketowymi (na przykład ja) lub poprawi sama.

Z mojego punktu widzenia poważniejszy "babol" to sposób montażu podwozia, albo brak wymienności części pomiędzy modelami Mk. I i Mk. II

Chciałbym aby doskonałość kosztowała tylko 109 zł :)

Edytowane przez martinello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.