Skocz do zawartości

Mi-2 SP-ZXY, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Hobby Boss 1/72.


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do mojej kolejnej galerii. Tym razem temat był dość mi bliski, a mianowicie Mi-2 w barwach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigło o rejestracji SP-ZXY stacjonowało w Zielonej Górze, w późniejszym okresie nazwa kodowa Ratownik 15. Sam model to Hobby Boss z dodatkami w postaci, wydechów i osłon wlotów powietrza z Quickboosta, blaszki Parta do modelu Intecha, tablica przyrządów Yahu, sprzęt medyczny, koła i kilka innych pomniejszych pierdółek moja własna inwencja, łopaty wirnika głównego Intech, głowica wirnika ResKit. Trochę się bawiłem z tym modelem, bez parcia, ale mimo to już się trochę nim zmęczyłem ;D nieprzyzwyczajony jestem do takich długich warsztatów. Farba wykorzystana do malowania pomarańczowych pasów to Hataka RAL 2008, natomiast niebieska góra to była farba, która najbardziej mi pasowała z tych które posiadam Mr. Hobby Blue Impulse, łopaty wirnika głównego Mr. Color 351. Nie przedłużając.

WARSZTAT

XwfBasJ.jpg

 

AvdKd8Z.jpg

 

Siky4Zj.jpg

 

aeT44hM.jpg

 

TzB7Got.jpg

 

aMGqtl0.jpg

 

6EJf2kY.jpg

 

ZIloxVU.jpg

 

XjuGPJW.jpg

 

dCj51Jo.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitrandir napisał:

Jak dla mnie ciut za czysty 

A jaki ma być ratownik? Sterylny🤣

A swoją droga to przednie szybki są jednak trochę "zapaproszone". I lusterko-podstawka.

Ok! Dość czepiania się bo nie ma do czego. Bardzo eleganckie śmigło.👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitrandir napisał:

Bardzo very cacy :szampan1:

Jak dla mnie ciut za czysty 😈

 

Ciesze się, że mogłem pomóc... :brawo:

Troszkę tam okopciłem ;D ale bardzo się bałem przesadzić, a na zdjęciach SP-ZXY jakiś uświniony nie był. Oczywiście się odwdzięczę :szampan1:

 

4 godziny temu, Grzes napisał:

Elegancko :super:

Dzięki, że nie musiałem długo czekać na finał :mrgreen:

 

Tymczasem, 4 lata temu...

 

A mówiłem, że będzie? No i jest :D Gratuluję dyplomu. Może kiedyś tam się przełamię i gdzieś pokażę kilka moich ulepków :szczerbol:

 

3 godziny temu, jmx62 napisał:

A jaki ma być ratownik? Sterylny🤣

A swoją droga to przednie szybki są jednak trochę "zapaproszone". I lusterko-podstawka.

Ok! Dość czepiania się bo nie ma do czego. Bardzo eleganckie śmigło.👍

 

Wycierałem, ale za nic nie chciały mi się całkowicie usunąć. Co do środka to jeszcze spróbuję delikatnie dmuchnąć aero.

 

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

bardzo fajnie że go otworzyłeś  :super:

Dziękuję, taki był plan od początku, ale tylko tylnie drzwi bo bałem się ciąć przód. Na szczęście okna są na tyle duże, że w miarę widać środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.