Skocz do zawartości

BABARYBA-Warszawski Festiwal Modelarski 3-4 czerwca 2023


zegeye

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nagły rozkwit pandemii lub co gorsza nieprzewidziany rozwój wojennych wypadków (oby nie) nam nie przeszkodzi to tegoroczna edycja BABARYBY odbędzie się 3 i 4. czerwca. Dalsze szczegóły będą wrzucane w miarę ich precyzowania. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
1 minutę temu, abtb napisał:

"Kolekcje" wypadły z kategorii? Ach czemuż to?:benc:

To ze strachu że kolekcja Starfighterów zajmie całe miejsce i dla innych nie starczy.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie dwa pytanka:

 

Czy poniższe:

Cytat

Brak informacji o wystawieniu własnych modeli do oceny w sędziowanych przez siebie klasach będzie skutkowało dyskwalifikacją z konkursu jak i wykluczeniem z komisji sędziowskiej.

oznacza, że sędziowie mogą wystawiać modele w niesędziowanych przez siebie klasach?

 

Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie nie brzmi tak, to gdzie można znaleźć kryteria oceny w Konkursie o Syrenią Łuskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 12:40, greatgonzo napisał:

Czy poniższe:

oznacza, że sędziowie mogą wystawiać modele w niesędziowanych przez siebie klasach?

 

Chodzi o to by oceniający (sędziowie) rekrutujący się spośród biorących udział w konkursie modelarzy nie sędziowali klas w których wystawiają swoje modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zegeye napisał:

Chodzi o to by oceniający (sędziowie) rekrutujący się spośród biorących udział w konkursie modelarzy nie sędziowali klas w których wystawiają swoje modele. 

 

Czyli, w dużym skrócie, sędziowie będą się mogli wymieniać nagrodami? Ja tobie, ty mi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zegeye napisał:

Chodzi o to by oceniający (sędziowie) rekrutujący się spośród biorących udział w konkursie modelarzy nie sędziowali klas w których wystawiają swoje modele. 

Rozumiem, że ta zawoalowana wypowiedź oznacza tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę jak to ma wyglądać.

Regulamin jest w zasadzie taki sam jak przy poprzednich edycjach.

Sędziami podczas tegorocznej Babaryby będą modelarze z IPMS Polska i IPMS Warszawa którzy jako organizatorzy nie biorą udziału w zawodach , do tego będzie kilku sędziów zaprzyjaźnionych modelarzy których uważam za ekspertów w swoich dziedzinach (jeśli będą chcieli wystartować w klasach nie sędziowanych przez siebie to ja nie widzę przeszkód) . Nie przewiduję rekrutacji sędziów "z sali".

 

38 minut temu, Peter_D napisał:

 

Czyli, w dużym skrócie, sędziowie będą się mogli wymieniać nagrodami? Ja tobie, ty mi?

 Nie, nie będą mogli. Chyba dość wyraźnie ująłem to w regulaminie a powtórzę tak jak w poprzednich edycjach na odprawie sędziów.

 

W dniu 12.03.2023 o 12:40, greatgonzo napisał:

Potencjalnie dwa pytanka:

 

Czy poniższe:

oznacza, że sędziowie mogą wystawiać modele w niesędziowanych przez siebie klasach?

 

Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie nie brzmi tak, to gdzie można znaleźć kryteria oceny w Konkursie o Syrenią Łuskę?

 1. Tak, jako organizator dopuszczam taką możliwość

2. Karty z zasadami  oceny zostaną przedstawione sędziom podczas odprawy sędziowskiej.

     Pod poniższymi linkami znajdują się propozycje zasad dotyczących konkursu punktowego, acz mogą się jeszcze zmienić

https://ipmspolska.org.pl/wp-content/uploads/2020/03/Konkurs-punktowy-ogolne.pdf

https://ipmspolska.org.pl/wp-content/uploads/2020/03/Konkurs-Klasy-lotnicze.pdf

https://ipmspolska.org.pl/wp-content/uploads/2020/03/Dokumentacja.pdf

 

Są to oczywiście sugestie a modelarz wystawiający swoją pracę w konkursie może się do nich zastosować lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Flachenty napisał:

Są to oczywiście sugestie a modelarz wystawiający swoją pracę w konkursie może się do nich zastosować lub nie.

Dzięki za odpowiedź.

W zasadzie tak na punkt pierwszy, niestety, załatwia  sprawę. Ale powyższy cytat jest na tyle frapujący, że dopytam z ciekawości. Modelarz chcący wystartować w konkursie nie pozna zasad oceny, tylko otrzyma jakieś sugestie?

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiasz się . 😀

 

- Na wystawach zawsze jest problem z sędziowaniem . Albo dokładnie z tym , że  nie ma za wielu chętnych do niewdzięcznej roboty , a na końcu i tak krytyka.

Poza tym na wystawę jechać po samo sędziowanie może się komuś nie chcieć. Swojego modelu nie wystawi , pretensji się potem nasłucha , nagrody do domu nie przywiezie , a jeszcze będzie musiał na dusznej sali godziny spędzić , a koledzy na piwo poszli . Same straty .😀 Znasz się na samolotach , a samolotu swojego wystawić nie możesz, a to jedyna impreza w roku na która się wybierzesz bo blisko domu , a tak trzeba by jechać 200 - 300 kilometrów . i znów straty ekonomiczne . Nagrody nie ma , kasa za noclegi paliwo wydana.  Razem taka zabawa dla niektórych jest nie do zaakceptowania pod względem ekonomicznym . Z te pieniądze byś na pawlacz kolejne modele kupił .

No to potem  jest łapanka i Pani od figurek i okrętów samoloty  ocenia ) , a Pan od czołgów figurki  ( Bytom x lat temu ) Wystaw coraz mniej to nie masz szans , że gdzieś z kolei ciebie ocenią . I to jest ból od kilku lat  .

 

Uwaga moja jest ogólna i nie dotyczy  tej imprezy konkretnie , ale zjawiska jako takiego.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

... Ale powyższy cytat jest na tyle frapujący, że dopytam z ciekawości. Modelarz chcący wystartować w konkursie nie pozna zasad oceny, tylko otrzyma jakieś sugestie?

Wielki Gonzo - po pierwsze każdy organizator imprezy, czy to festiwalu czy też konkursu przygotowuje swój własny regulamin oceny (czy to oparty na wzorach rodem z LOK, czy z IPMS czy też na głębokim wewnętrznym przekonaniu), a sędziowie oceniają modele zgodnie z regulaminem / kartami ocen przekazanymi im przez organizatora podczas odprawy sędziowskiej.
Nie ma "jednego słusznego" regulaminu - Flachenty podał w linkach przykład takiej karty oceny ze strony IPMS POLSKA.
Czy dokładnie taka sama będzie karta oceny podczas konkursu o Syrenią Łuskę na Babarybie - nie wiem, nie jestem (i nie będę) sędzią głównym imprezy (a to jest osoba odpowiedzialna za przygotowanie regulaminów, zasad oceny czy kart ocen).

W podanych przez Flachentego linkach masz jasno opisane co  jest wymagane na konkursie punktowym (jakim jest konkurs o Syrenią Łuskę) - jaki zakres prac, jak przygotować dokumentację itd - to wszystko Andrzej (Flachenty) nazwał "sugestiami", bo przecież nikt modelarza nie zmusi aby stworzył dokumentację do swojego modelu czy np. wykonał wychylone powierzchnie sterowe kiedy nigdy w swoich modelach nie wychylał sterów - no ale w takiej sytuacji modelarz musi liczyć się z utratą jakichś punktów podczas oceny.

Ponadto modelarz chcący wystartować w konkursie punktowym powinien wykazać minimum dobrej woli i zapoznać się z ogólnymi zasadami oceny prac na konkursach i powinien sam zadecydować czy startować w konkursie punktowym czy może jednak w festiwalu, gdzie ocena prac jest o wiele bardziej uproszczona.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja się pytam o Babarybę, o konkurs o Syrenią Łuskę. Odpowiedź w stylu: jeszcze się zastanawiamy, szczegóły podamy za miesiąc byłaby zupełnie satysfakcjonująca. Moim zdaniem opowieści o ogólnych zasadach występujących na różnych konkursach są nie na temat, podobnie jak sugestie, prosto z ... dołu pleców 😉  zresztą, że poszukuję jedynie słusznego regulaminu. Właśnie dlatego pytam, że nie  poszukuję i nie oczekuję i wiem, że każdy organizator imprezy, czy to festiwalu czy też konkursu przygotowuje... itd.

Byłoby fajnie, gdyby organizatorzy po prostu odpowiedzieli na pytanie, a potem ewentualnie dodali komentarze ograniczając chochole argumenty.

Ale i tak dzięki za odpowiedź. :)

 

A organizatorom i uczestnikom życzę bardzo udanej imprezy!

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Gonzo - tak się składa że Babarybę organizują dwie, momentami trzy osoby - i wszystkie te trzy osoby odpowiadały na Twoje pytania.
Jeśli cały czas masz niedosyt informacji - to zgodnie ze swoją sugestią - poczekaj z miesiąc, może dwa, nie wiem...

Andrzej (Flachenty) ogarnia całość spraw organizacyjnych (czyli- w skrócie - aby impreza się odbyła, aby było zarezerwowane miejsce, atrakcje, warsztaty ect.)
Ja odpowiadam za stronę finansową - czyli sponsorów, rozliczenia itd (aby była kasa na wynajęcie sali, na ściągnięcie atrakcji czy warsztaty dla dzieciaków),
a Zbyszek (zegeye) pomaga nam w sprawach graficzno-reklamowych - to tyle, tylko tyle i aż tyle.


Czy Andrzej wybrał już / zaprosił kogoś do pełnienia funkcji sędziego głównego czy też zaprosił sędziów "przyjezdnych" (i czy w ogóle będzie zapraszał dodatkowych sędziów spoza grona organizatorów)  - nie wiem - i w zasadzie mnie to nie interesuje, bo jeśli nie będziemy mieli kasy na opłacenie sali (a to właśnie moja działka), to i sędziowie będą nam niepotrzebni. 

Ogólne zapisy regulaminowe masz podane w  linku który wrzuciłem wczoraj - w zasadzie (poza ograniczeniem ilości klas) nic się nie zmieniło od poprzednich edycji imprezy...

Jeśli zaś chcesz być sponsorem naszej imprezy - zapraszam do kontaktu na maila podanego w regulaminie festiwalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 08:55, abtb napisał:

"Kolekcje" wypadły z kategorii? Ach czemuż to?:benc:

Myślę że jak zadeklarujesz przywiezienie swoich śledzi to przywrócimy kategorię kolekcje 8-) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.