Skocz do zawartości

BABARYBA-Warszawski Festiwal Modelarski 3-4 czerwca 2023


zegeye

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gajowy z wąsami napisał:

link do rejestracji modeli plastikowych:

Już skorzystałem  :wink:

Ale jeszcze będę uzupełniał o wiatraki, bo podobno jakaś "żubrówka" jest do wygrania od prywatnego sponsora :mrgreen:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gajowy z wąsami napisał:

Nie mam jeszcze pełnej listy nagród specjalnych

Sponsor napisał:

"Więc w tym miejscu rzucam małe wyzwanie, kto pierwszy (poza mną🤣) sklei i pokażę anakondę (3/4 czerwca Warszawa Babaryba 23, żeby nie było że to nie wyzwanie) ten ma u mnie flaszkę załóżmy żeby nie było niedomówień żubrówkę 0,7 😎(ewentualnie sugestia mile widziana) "

 

Jakby co podpowiadam, że sponsor i knajpa w Warszawie (w której ,nomen omen, odbywają się spotkania IPMS-u) łączy nazwa ptaka  domowego - Kogut/kogut/ pod kogutem, czy jakoś tak :wink:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, abtb napisał:

Już skorzystałem  :wink:

Ale jeszcze będę uzupełniał o wiatraki, bo podobno jakaś "żubrówka" jest do wygrania od prywatnego sponsora :mrgreen:

 

Czyżbyś jako "skrytoklejca" jednak zamiast Krokodyla robił innego gada - Anakondę ? 😎

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kon_Bar napisał:

"skrytoklejca"

Bardzo ciekawe sformułowanie :mrgreen:

Ale rozczaruję kolegę - wolę chodzić niż pełzać :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoiska handlowe na tegorocznym festiwalu:

 

1 - IBG (modele IBG, MiniArt, ICM, Trumpeter, Hobby Boss, Kotare w promocyjnych cenach, kalkomanie ToRo Model i Exotic Decals)
2 - HATAKA Hobby (farby)
3 - ARMA HOBBY
4 - Armatec (maski ochronne Schigematsu)
5 - First to Fight
6 - FPW Jakub Kraszewski
7 - AWC Model
8 - KOMBINAT Sci-fi Scale Models
9 - ModelMaker Decals
10 - Techmod
11 - Fine-Art (aerografy)
12 - Hinomaru Hobby Kits
13 - White Stork Miniatures
14 - Karaya
15 - Lukgraph
16 - Miniature Bases
17 - Quick Tracks
18 - Darius Miniatures
19 - Scale 23 Eryk Pasternak (3D)
20 - EMP3D Przemysław Przybulewski (3D)
21 - Bilmodelmakers (farby)
22 - Mission Model Polska (farby)
23 - Modellers World (chemia modelarska)
24 - sklep modelarski 24Hobby.pl
25 - Modelworld Krzysztof Opiłka (modele i literatura)
26 - Horia Stoica (Rumunia, literatura)
27 - Enczi Janos (Węgry, modele i akcesoria)
28 - Andrii Krylov (Ukraina, modele Clear Prop)
29 - Art Scale Kit Distribution (Czechy, modele i akcesoria)
30 - Stanisław Jabłoński (modele i akcesoria)
31 - Paweł Dziubek (modelarska wyprzedaż garażowa)
32 - ADAMMED (narzędzia)
33 - PiK
34 - GPM - Grzegorz Pomorski (3D, modele kartonowe)
35 - Pro Arte - Piotr Machalewski (modele kartonowe)
36 - Wydawnictwo JSC (modele kartonowe)
37 - ANSWER (modele kartonowe)
38 - Wydawnictwo Seahorse (modele kartonowe)
39 - Wydawnictwo Model-KOM (modele kartonowe)
40 - Wydawnictwo Profile / Kartonowa Kolekcja
41 - Extra Model (modele kartonowe)
42 - Wydawnictwo WAK (modele kartonowe)
43 - Jerzy Nikiel (modele kartonowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cloner16 napisał:

Mam model 1:35 na podstawce z trawą i jedną figurką. Czy to jeszcze kwalifikuje się do PG czy już tylko do dioram?

 

Jak wolisz. Dla mnie to za mało na dioramę ale zabronić nie mogę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Flachenty napisał:

 

Jak wolisz. Dla mnie to za mało na dioramę ale zabronić nie mogę 😉 

Absolutnie nie. Wolę to wystawić w PG35 niż dioramach bo diorama to niby jest ale biedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 13:21, abtb napisał:

Sponsor napisał:

"Więc w tym miejscu rzucam małe wyzwanie, kto pierwszy (poza mną🤣) sklei i pokażę anakondę (3/4 czerwca Warszawa Babaryba 23, żeby nie było że to nie wyzwanie) ten ma u mnie flaszkę załóżmy żeby nie było niedomówień żubrówkę 0,7 😎(ewentualnie sugestia mile widziana) "

 

Jakby co podpowiadam, że sponsor i knajpa w Warszawie (w której ,nomen omen, odbywają się spotkania IPMS-u) łączy nazwa ptaka  domowego - Kogut/kogut/ pod kogutem, czy jakoś tak :wink:

Rakowiecka 43A, 02-521 Warszawa

https://gospodapodkogutem.com.pl/

 

Dobre jedzenie tam mają, ale to daleko z Hali Ursynów. Metrem w 40 min dojedziesz.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fixer napisał:

Mam nadzieję, że się nikt nie obrazi za podpięcie  pod wątek, ale kilkaset metrów dalej jest w weekend podobna impreza, też w sumie modelarska :)

https://kontrastfest.pl/

 

Tu co poniektórzy mogą się obrazić, to Festiwal MALARSTWA Figurkowego 😉

Oczywiście wiemy o tym i celowo nasz festiwal jest w tym samym terminie w odległości cirka 500m od Kontrastu.

Dla każdego coś miłego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać że ludziska spragnieni imprez.

Bytom ponad tysiąc modeli, Wrocław ponad siedemset, Inowrocław ponad tysiąc,Nowy Targ ponad siedemset,Babaryba ponad tysiąc.

Jest moc.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2023 o 20:59, gajowy z wąsami napisał:

Dokładnie to aż 900 metrów z buta...

 

No i po co straszyć ludzi tym "AŻ" 😉
Też myślałem, że to praktycznie "po sąsiedzku" będzie, ale da się przejść i to w obie strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza bardzo udana - bardzo wysoki poziom prezentowanych modeli. Publiczność dopisała, producenci-dystrybutorzy modeli oraz akcesoriów modelarskich również. Do zobaczenia za rok!!!!

 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babaryba '23 - przykład tego, że można połączyć festiwal modelarski z targami modelarskimi i NADAL mieć w centrum modelarzy a nie sprzedawców. Moim zdaniem bardzo fajna, udana impreza. Odbiór wyróżnień dla seniorów w biurze - godne naśladowania. Jeżeli miałbym coś zasugerować na przyszłość to stempelek na kartach wyróżnionych modeli - po prostu jak modelarze zbiorą "kupony na dyplomy" to... nie widać, który model został wyróżniony (a warto). Takie stempelki pojawiły się na tegorocznej Ciupadze i moim zdaniem świetnie zdały egzamin. Mam nadzieję do zobaczenia na Babarybie '24 :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Kon_Bar said:

Babaryba '23 - przykład tego, że można połączyć festiwal modelarski z targami modelarskimi i NADAL mieć w centrum modelarzy a nie sprzedawców. Moim zdaniem bardzo fajna, udana impreza. Odbiór wyróżnień dla seniorów w biurze - godne naśladowania. Jeżeli miałbym coś zasugerować na przyszłość to stempelek na kartach wyróżnionych modeli - po prostu jak modelarze zbiorą "kupony na dyplomy" to... nie widać, który model został wyróżniony (a warto). Takie stempelki pojawiły się na tegorocznej Ciupadze i moim zdaniem świetnie zdały egzamin. Mam nadzieję do zobaczenia na Babarybie '24 :)

 

Tak to dobry pomysł z tymi stemplami. Na siostrzanym Kontraście wyróżnione prace były oznaczone kartonikami i też dobrze się to sprawdzało.

 

Poprawka: dopiero teraz przeglądając zdjęcia zobaczyłem, że na Barbarybie też były kartoniki (kupony), ale chyba zanim dotarłem większość już została zgarnięta.

Edytowane przez Zadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.