Skocz do zawartości

Su-22 UM3K, Modelsvit 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby się zmotywować zakładam kolejny warsztat. Tym razem na blat trafia Su-22UM3K od firmy Modelsvit. Od razu trzeba powiedzieć, że ilość części, ich jakość jak i detale są na naprawdę najwyższym poziomie. Trochę się stresuję żebym podołał bo niektóre elementy wydają się dosyć skomplikowane, plus zmienna geometria skrzydeł. Ilość elementów w dwóch fotelach chyba jest większa niż w niejednym całym modelu (23 x 2, czyli 46 elementów na dwa fotele:szczerbol:). Cały model składa się z 221 części, także szykuje się niezła zabawa. Nie zdecydowałem się jeszcze na malowanie, niby w pudle są kalki dla dzika, ale robiłem go w tamtym roku dla kolegi, z tą różnicą, że wypraski były KP. Bardziej bym chyba skłaniał do tradycyjnego kamuflażu, lub tego nowoczesnego szarego. Jednak chyba najbardziej bym chciał ten stary klasyczny.

Zdjęcie z instrukcji składania fotela.

IMG20230120135244.thumb.jpg.2cad173957d5a115fbfa1b1d957115c3.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

Nie zdecydowałem się jeszcze na malowanie

A może by tak Tygrysiczkę...

image.png.4975c12f6954fb52328f53a5cc1f75cf.png

Wprawdzie jeszcze niedostępna, ale zanim dojdziesz do malowania, kto wie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

A może by tak Tygrysiczkę...

image.png.4975c12f6954fb52328f53a5cc1f75cf.png

Wprawdzie jeszcze niedostępna, ale zanim dojdziesz do malowania, kto wie...

 

No to by było optymalnie, bo charakterystyczny i w kamo.

 

1 godzinę temu, myszaty napisał:

Przymierzałem się do Modelsvita,  ale po zmalowaniu szarego  ( z powodu grupowego lklejenia MC)

straciłem zainteresowanie.

Więc chętnie popatrzę na to cudo bo detal wymiata.

 

Ja po KP to tak średnio chciałem, ale jednak ten detal mnie przyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HK1885 napisał:

Ładny model, niedawno był w konkursie na nPWMie.

Popatrzę co zrobisz. :cool:

Przejrzałem właśnie przed chwilą warsztat i galerię. Wychodzi na to, że w kilku miejscach będzie trzeba uważać, ale można zrobić z tego świetny model :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Dajesz bo to fajny model, u mnie i leży i czeka w kolejce po Migu-29 i kilku następnych. A niestety na kalki do tygrysiego malowania trzeba trochę poczekać, bo Modelmaker robi wznowienie od poł roku ale podobno już za chwileczkę , już za momencik maja być gotowi 😉

 

Jakbyś potrzebował jakiś zdjęć to dawaj znać, bo trochę dokumentacji już pozbierałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mogę znaleźć zdjęć paneli za fotelami wyrzucanymi. W instrukcji jest niby opisane co jak pomalować, ale wolałbym mieć fotę. Najlepsze pewnie by było takie bez foteli w kabinie, ale nigdzie nie widzę takiego. Najwyżej pomaluję po prostu tak jak jest w instrukcji, to też nie jest tak, że to będzie super widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/20/2023 at 3:15 PM, Vieh_san said:

Ilość elementów w dwóch fotelach chyba jest większa niż w niejednym całym modelu

Witam! Tak duża liczba drobnych detali pozwala na złożenie fotela z pudełka nie gorszego niż z żywicy.
Popatrzę budowę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tazman79 napisał:

Może trochę pomogę, wszak to z wersji bojowej ale powinno być tak samo w szkolno-bojowej

20230125_005124.jpg

Dzięki :D trochę ten drugi panel się różni, ale kolory mniej więcej będę wiedział jakie dobrać.

 

3 godziny temu, JollyMonk napisał:

Witam! Tak duża liczba drobnych detali pozwala na złożenie fotela z pudełka nie gorszego niż z żywicy.
Popatrzę budowę!

Tak, zdecydowanie :D A na pewno nie będą szpeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.