Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie da sie malować na tych 4,5 barach. Po prostu ludzie doradzali żeby jednak malować na 2 barach to tak chciałem zrobić.

Tak jak pisze karambolis8, nawet 2 bary to już jest takie absolutne maximum i to zależy od tego jakie masz aero. 2 bary maluję Adlerem bo mam w nim redukcję przepływu do zera, 1-1,5 Evolution przy zredukowanym przeplywie do 30%.

Natomiast dziwi mnie zachowanie Twojego kompresora. Zrób taką próbę. Na rozładowanym i wyłączonym kompresorze podnieść i odkręć maksymalnie w lewo pokrętło reduktora (ale nie na chama). Włącz kompresor, nabij butlę aż się wyłączy. Manometr powinien pokazywać zero. Zakładam, że masz założone aero które blokuje ujście powietrza. Teraz podnieść i wkręcaj powoli pokrętło reduktora. Ciśnienie powinno powoli rosnąć (pierwszych kilka obrotów z reguły jest martwych - to tak jak sprzęgło w samochodzie trzeba wyczuć). Gdy osiągnie przykładowe 2 bary naciśnij spust w aero tak jak przy malowaniu. Ciśnienie powinno nieznacznie spaść, aby przy puszczeniu spustu wrócić na 2 bary. Niewielkie obroty pokrętłem reduktora powinny pozwolić na dowolne ustawienie ciśnienia.

Jeśli zachowanie twojego kompresora jest inne - reklamuj sprzęt.

Uwaga ogólna. Coraz więcej nowych forumowiczów "wstydzi" się podawać swojego miejsca zamieszkania. A może w pobliżu mieszka bardziej zaawansowany kolega, który mógłby Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odswieżam troche temat z prośba o poradę.Pod wpływem Waszych postów(i zawartych w nich rad) zdecydowałem sie na zakup Evolution Silverline Solo.Teraz jaki kompresor byście polecili pod ten aero?Jakie dodatkowe wyposazenie?Dodam ze do wydania mam ok.1000pln z rezerwa + - kilka zlotych w jedna lub druga strone.A możę Evolution 2 w 1 za 739 pln jesli zamkne sie w tysiaku z nadajacym sie do niego kompresorem?Pytam bo jest sprzetu masa i gubię się troche co wybrać z tej sredniej półki.Dodam że do tej pory w czasie swojej paroletniej przygody z modelarstwem pracowałem na p.iwacie .

 

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz niezły budżet, to może podstawową wersję Infinity (koszt ok. 800 zł), w której masz regulację plamki z długopisową pamięcią, co jest niezwykle wygodną cechą tego sprzętu?

Aerograf do tego AS-186, kosztuje nieco poniżej 300 zł, więc w sumie wyjdzie to jakieś 1000 zł plus kilkadziesiąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odswieżam troche temat z prośba o poradę.Pod wpływem Waszych postów(i zawartych w nich rad) zdecydowałem sie na zakup Evolution Silverline Solo.Teraz jaki kompresor byście polecili pod ten aero?Jakie dodatkowe wyposazenie?Dodam ze do wydania mam ok.1000pln z rezerwa + - kilka zlotych w jedna lub druga strone.A możę Evolution 2 w 1 za 739 pln jesli zamkne sie w tysiaku z nadajacym sie do niego kompresorem?Pytam bo jest sprzetu masa i gubię się troche co wybrać z tej sredniej półki.Dodam że do tej pory w czasie swojej paroletniej przygody z modelarstwem pracowałem na p.iwacie .

 

Pozdrawiam,

Arek

 

To kup Iwatę albo Procon Boya (produkuje dla nich ta sama firma co dla Iwaty) PS-289 (dysza 0.3) lub PS-270 (dysza 0.2)

Kompresor minimum AS-186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vilge - jeśli nie musisz mieć aerograf już jutro, to będę niebawem sprzedawać moją Infinity z dyszami 0.15 i 0.2mm w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę,czekam na propozycję.Co nie zmienia faktu że potrzebny mi kompresor i całe oprzyrządowanie.Tak czy inaczejAtlis,czekam na sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem.Ale bardzo mi pomogliście,naprowadziiście.Dzieki za starania Solo {chyba wybiore Twoją opcję).Dzieki za oddzew Cooper,

Spróbój mnie mimowszystko przekonać że Twój wybór jest lepszy.Potrzebuje dobrego sprzętu i dlatego Panowie zawracam Wam głowę.Jest kasa,można spróbować.Tym bardziej że w czeka F-15 Raa;m na malowane

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.