Jump to content
Piots

Aerograf

Recommended Posts

Cooper aerograf kupiłem w sklepie MojeHobby, a nie tam, także nie miałem co czytać.

Cooper aerograf kupiłem w sklepie MojeHobby, a nie tam, także nie miałem co czytać.
Tu też pewnie nie masz nic do czytania.

Co ni usprawiedliwia totalnego braku własnej inicjatywy w podstawowych sprawach i braku chęci z używania funkcji szukaj.

Dziękuję za odpowiedzi i opinie

W takim razie pewnie wybór padnie na:

- kompresor + butla AS-186

- aerograf TG-180 z dyszami 0,2 i 0,3

Witam,

Mam do Was pytanie o areograf.

Do tej pory używałem zestawu As186 + k130k

o ile kompresor jest spoko (przynajmniej dla mnie) o tyle k130 mnie wykończy...dobry bo tani był .. i tutaj pytanie co byście polecili jako następny krok po tym areografie?

Najlepiej maluje mi się na 0,2mm przy około 1,5-2 bary... fajnie jakby zbiorniczek był podobnej pojemności co tutaj w k130 (łaty do czyszczenia) i musi mieć dekielek.

Jeśli chodzi o budżet to Harder & Steenbeck Ultra jest bardzo na granicy budżetu (300pln)... czy coś ciekawego poniżej tej ceny?

i pytanie czy te zestawy różnią się tylko dodatkową dysza 0,4mm i zbiorniczkiem 5ml?

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra-2w1-zestaw-dyszy-0-2-0-4mm.html

czy oba zestawy mają etui na areograf? oraz czy wiecie moze czy sa wieczka na zbiorniczkach?

czy w przypadku tych areografów potrzebna będzie jakaś przejściówka do wężyka który jest w zestawach z k130k?

Guest Atlis

Cześć emdzi, za nim ktoś z kolegów podejmie się doradzić Ci jakiś wypasiony sprzęt poniżej 300zł, koniecznie z dekielkiem, możesz konkretniej opisać swój problem K130K?

No i jeszcze jedna sprawa - aerograf, nie areograf.

...i pytanie czy te zestawy różnią się tylko dodatkową dysza 0,4mm i zbiorniczkiem 5ml?

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra-2w1-zestaw-dyszy-0-2-0-4mm.html

czy oba zestawy mają etui na areograf? oraz czy wiecie moze czy sa wieczka na zbiorniczkach?

czy w przypadku tych areografów potrzebna będzie jakaś przejściówka do wężyka który jest w zestawach z k130k?

Nie wiem jak jest sprzedawany "solo" - myślę, że jakieś pudełko jest.

"2w1" jest sprzedawany dokładnie tak jak na zdjęciu.

Różnic w budowie nie ma. Jest dodatkowa dysza z iglicą, zbiorniczek i końcówka do szybkozłączki. Jeśli masz mały budżet to możesz wziąć "solo", a dodatkowe elementy dokupisz później. Różnica w cenie nie jest duża. Dla obu aerografów dekielki trzeba dokupić za dodatkową kasą. Wężyk będzie pasował.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w tym sklepie można było powalczyć o niższą cenę.

Kup Ultrę, nie pożałujesz bo to znakomity aerograf.

Kup 2w1 o ile potrzebujesz dyszę 0,4 mm ale moim zdaniem raczej nie.

Ja 0,4 używam praktycznie tylko do kładzenia podkładu.

Dekielek nie jest niezbędny ale poprawia bezpieczeństwo malowania.

No i nie maluj 2 barami chyba że malujesz płot.

Do modeli używaj jednak ciśnienia 1 bara albo i niższe.

Ja mam też ten 2w1 i dyszy 0.4 akurat dość często używam, ale to z racji tego, iż sporo moich modeli jest dużych. Lakierowanie białą farbą lub lakier bezbarwny kładzie się przez dyszę 0.4 przyjemniej i efektywniej.

Ciekawe ile jeszcze można obradować w kółko o tym samym co dwie strony

dzięki wszystkim za info... czyli zostaje Ultra 2w1... i chyba trzeba będzie wziąć zestaw bo jest od razu większy zbiorniczek.

jedno mnie zastanawia czy brak ogranicznika nie ujmuje komfortu pracy - na k130 można z tyłu fajnie przykręcić strumień co za tym idzie zawsze malować takim samym

Końcówka 0,4 może się przydać do malowania karoserii - głównie 1:16 robię.

Zapytam może tutaj choć nie wiem czy miejsce właściwe - jakie proporcje farba/rozcieńczalnik zalecacie do aerografów? Chodzi mi o to czego używacie.

Mi np. na k130k udało się dobrać proporcje do karoserii auta gdzie miał być matowy lakier - przy malowaniu nie spływało nic i nie było naplute tez tylko że zastanawiałem się co jakbym chciał uzyskać połysk ;)

Edited by Guest

Zależy o jakich farbach piszesz, i w jakim są stanie.

Ta sama farba np. Gunze gdy jest świeża i nie zgęstniała może być używana nawet w proporcjach 1:1, gdy jest gęsta, nawet 1:4, albo i rzadziej.

Ja akurat pisze o konsumenckim revelu emali.. bo takie akurat potrzebuje używać do modelu.

Cooper co to jest HCI?

Czy to pytanie to żart ???

Cooper co to jest HCI?

Czy to pytanie to żart ???

Taki ze mnie jajcarz :P

Wczoraj po długiej przerwie od używania podkładu Zero znowu go otworzyłem i chciałbym Was zapytać - co może być przyczyną 'kurzu' na malowanych częściach? Ciśnienie 15 i 35 PSI (15-40 zaleca Zero), podkład uprzednio rozcieńczony pod aero.

Podkład rozcieńczony przez producenta, świeży wypust, więc bardzo dziwna sprawa... Czym mogę to mocniej rozcieńczyć, Gunze Levelling?

Guest Atlis

Zero są lakierami, więc MLT powienien działać. Jaką dyszę masz?

cooper - producent zaleca nie rozcieńczać, ponieważ Zero są już rozcieńczone. Ale z małą dyszą może być problem. I to, że producent coś pisze nie znaczy, że się trzeba tego zawsze trzymać.

Dysza 0,35.

Co do rozcieńczania nie jest to takie oczywiste, bo przecież np. Tamkę można rozcieńczać Gunze.

Spróbuję puścić parę kropli, zobaczymy czy to coś zmieni, dzięki!

Dysza 0,35.

Co do rozcieńczania nie jest to takie oczywiste, bo przecież np. Tamkę można rozcieńczać Gunze.

Spróbuję puścić parę kropli, zobaczymy czy to coś zmieni, dzięki!

Jak masz Leveling Thinner to po prostu wjej do próbki tego podkładu i zaraz się dowiesz.

Witam, swoją przygodę z modelarstwem zacząłem dosyć niedawno. Od zawsze byłem pasjonatem wszystkiego co unosi się na wodzie, a jakimś szczególnym uczuciem obdarzyłem kriegsmarine oraz Kaiserliche Marine. Chciałbym na miejscu podziękować za pomocne tematy oraz wątki na tym forum, które to i zachęciły mnie do otworzenia własnej małej stoczni jak i pomogły zacząć i rozwiały moje wątpliwości. (Trochę przydługi post, ale niech ludzie wiedzą, że ich świetna praca i porady nie idą na marne) Sam ukończyłem już 2 dosyć spore modele i postanowiłem, że przekroczę rubikon i postaram się pobawić z Aerografem. (Malowanie pędzlami wychodzi mi dobrze, ale podobno aerograf to inny świat) I wiem, przeczytałem cały dział poświęcony tej dziedzinie, dzięki temu mam jako takie pojecie, ale wole się jeszcze dopytać jaki zestaw polecacie dla studenta aby nie był to dla niego koszt zabójczy jak jedna torpeda dla Bismarcka?

Sam znalazłem taki oto zestaw:

http://allegro.pl/cichy-kompresor-aerograf-fengda-waz-walizka-i6430530729.html#thumb/2

Dzięki serdeczne za wszelaką pomoc, jako że jest to mój pierwszy post na forum zapowiadam, że niedługo chce udostępnić zdjęcia moich tworów aby bardziej doświadczeni podpowiedzieli mi jak się "udoskonalić' - tylko muszę zdobyć lepszy aparat.

Od razu tez przepraszam, że tworze nowy wątek, na temat już wiele razy omawiany z tego co zauważyłem na forum. Ale nie mogłem jakoś, po mimo lektury, wybrać zakupu. Dzięki wielkie

Sam znalazłem taki oto zestaw:

http://allegro.pl/cichy-kompresor-aerograf-fengda-waz-walizka-i6430530729.html#thumb/2

Od razu tez przepraszam, że tworze nowy wątek, na temat już wiele razy omawiany z tego co zauważyłem na forum. Ale nie mogłem jakoś, po mimo lektury, wybrać zakupu. Dzięki wielkie

Był.

I co?

i nic - dalej powielanie tematów!

Nikt tu Ci nic nowego nie wpisze tym bardziej, że co do kompresora panuje zgodność - AS-186 i nic poniżej.

Jak chcesz taniej i przeważnie lepiej to robisz lodówkowca (przepisy są powszechnie dostępne w necie).

Tym kufnem to można sobie najwyżej akwarium napowietrzać! Wywalona w błoto kasa.

Co do aerografu jest podział czyli tani i tani i firmowy (nawet używany).

Ja jestem za tą drugą opcją.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.