Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki aerograf za 200 zł ?

Ponieważ uparłeś się, że nie chcesz dobrego aerografu, pozostają Ci urządzenia ze znakiem CE (Chiny Export). A tu wszystko zależy od egzemplarza jaki Ci się trafi. Przez kilka lat używałem Adlera AD-7790 i nie narzekam.

Gdybym dzisiaj miał kupować, postawiłbym nie na markę aero tylko na sprawdzony sklep.

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-s-brush-fineline.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne!

1) Chinol, ale problem polega na tym jaki się trafi. Ja przerobiłem 3 sztuki z czego jeden nie nadawał się do niczego, drugi jest znośny a trzeci bardzo dobry (jak na chinolka).

2) Używana Ultra tylko tu jest zagadkowo jaką trafisz. Miałem nówkę i malowała tak samo jak nowe EVO. (tyle że ja nie zwracam uwagi ani na alu felgi, chromy, przyciemniane szyby, golfy 4, 5, 6 ani 17 oraz ilość pasków na dresie).

Kupiłem używaną (Bardzo sławny egzemplarz na tym i innych forach - cooper69 wie o czym pisze) i ... już jej nie mam, mimo ze miała nowa dysze i igłę.

Kupiłem używane EVO ... szkoda pisać. Kupiłem kolejne jest super, ale Pani artystka która mi je sprzedała to osoba o dużej kulturze więc nie zakatowała sprzętu.

Gdybym dziś miał zaczynać zacząłbym od nowej Ultry. Czy jest najlepsza? Nie wiem - mnie w malowaniu nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troche pytanie z innej beczki do malowania samolotów w skali 1/72 - 1/48 dysza 0.2 czy 0.3 była by bardziej odpowiednia ?? farby którymi maluje to gunze c i alclady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi głównie czy 0.2 nie jest za mała w sensie nie będzie się zapychać przy tych farbach ?? oczywiście rozcieńczane odpowiednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi głównie czy 0.2 nie jest za mała w sensie nie będzie się zapychać przy tych farbach ?? oczywiście rozcieńczane odpowiednio

 

To właśnie do takich farb (solwentowych-śmierdzących) są najlepsze małe dysze czyli 0.2 i mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jak Jolanta Pieńkowska. "A czy to przypadkiem nie jest tak, że" efekt zależy od wybranego modelu aerografu a nie wyłącznie od średnicy dyszy?

 

Bardziej występuje zależność jakości farby, a co za tym idzie wielkości pigmentu, a wielkością dyszy.

 

Przez dużą dyszę to nawet prawie kisiel przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra trudno sprowadzę paasche
Którene?

Mogiem się wypowiedzieć o VJR i TG.

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z wężem oplecionym o długości 10 stóp (A-1/8-10). Uwaga na złączki! Należy się upewnić, że będą pasować, albo zaopatrzyć w przejściówki. Nie używam szybkozłączki (A-191), ani pochłaniacza wilgoci (MT), bo mi szkoda było pieniędzy. Więc o nich się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. czego używacie do czyszczenia aerografu bezpośrednio po malowaniu, w celu zmiany koloru? Ja do tej pory używałem Tamiya Airbrush Celaner, ale od pewnego czasu nie ma go na rynku, jest to mocny agresywny środek i momentalie i idealnie rozpuszcza każdą farbę a akryle to nawet całkowicie zaschnięte. Czy możecie polecić jakoś podobny środek? Lub może jakąś samoróbkę? Ostatnio spróbowałem połączyć rozpuszczalnik nitro + aceton + rozcieńczalnik do akryli (wszytsko z Obi) i efekt jest dobry ale nie tak dobry jak Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. czego używacie do czyszczenia aerografu bezpośrednio po malowaniu, w celu zmiany koloru? Ja do tej pory używałem Tamiya Airbrush Celaner, ale od pewnego czasu nie ma go na rynku, jest to mocny agresywny środek i momentalie i idealnie rozpuszcza każdą farbę a akryle to nawet całkowicie zaschnięte. Czy możecie polecić jakoś podobny środek? Lub może jakąś samoróbkę? Ostatnio spróbowałem połączyć rozpuszczalnik nitro + aceton + rozcieńczalnik do akryli (wszytsko z Obi) i efekt jest dobry ale nie tak dobry jak Tamiya.

 

IPA a potem rozcieńczalnik farby, którą maluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. czego używacie do czyszczenia aerografu bezpośrednio po malowaniu, w celu zmiany koloru? Ja do tej pory używałem Tamiya Airbrush Celaner, ale od pewnego czasu nie ma go na rynku, jest to mocny agresywny środek i momentalie i idealnie rozpuszcza każdą farbę a akryle to nawet całkowicie zaschnięte. Czy możecie polecić jakoś podobny środek? Lub może jakąś samoróbkę? Ostatnio spróbowałem połączyć rozpuszczalnik nitro + aceton + rozcieńczalnik do akryli (wszytsko z Obi) i efekt jest dobry ale nie tak dobry jak Tamiya.

 

Do czyszczenia to nie wiem czy coś lepszego znajdziesz niż Gunze Tool Cleaner.

Ale do przepłukania między kolorami mi wystarcza tani aceton techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało, bo oba działały u mnie w zasadzie identycznie...

Podobnie jak płyn do mycia narzędzi malarskich z Castoramy za 7 zł (0,5 l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to konkretnie płyn?

To jest konkretna nazwa "Płyn do mycia narzędzi malarskich" lub drugi "Płyn do mycia pędzli i narzędzi malarskich". U mnie stoi w Castoramie na tej samej półce co aceton, benzyna i inne rozcieńczalniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten płyn działa tak samo jak aceton i nitro. Myje nim strzykawki, pędzle i stary aero. Jak działa przy dłuższym kontakcie z materiałem możecie sobie wyobrazić ;) Mam nadzieję, że jednak japońska chemia jest nieco łaskawsza dla narzędzi niż wyżej wymieniony płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś ten płyn o którym pisze Solo, w Obi za 7,90 i jest rewelacyjny Działa tak samo jak Tamiya. Porównałem go z Nitro + Aceton, bo wcześniej tym właśnie próbowałem działać, i przyznam że Płyn do mycia pędzli jest lepszy. Nie rozcieńcza czy rozpuszcza starej farby tyko ją momentalnie usuwa. Solo dzięki za bardzo trafną podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.