Jump to content
Piots

Aerograf

Recommended Posts

Jaki wybrać pierwszy aerogra i kompresor ? chodzi mi o taki do pancerki 1:35 i czasem jakiś samolot 1:48

Zacznijmy od tego ile możesz wydać pieniędzy na aerograf i kompresor.

Evolution to bardzo dobry aerograf, jeśli nie - możesz kupić tańszą ale znakomitą Ultrę tej samej firmy.

Evolution to bardzo dobry aerograf, jeśli nie - możesz kupić tańszą ale znakomitą Ultrę tej samej firmy.

Przestań Solo.

Ultra jest dobra. Znakomita nigdy nie będzie.

Masz klapy H&S na oczach i tyle

Np. Znakomity chrom (taki jak firmowo dostałem w Tamiya SprayWork) ma dopiero H&S w wersji CR+.

Wyobraź sobie, że wiem co piszę bo miałem Ultrę, a od tygodnia mam Infinity i to jest dopiero liga wykończenia Tamki.

Nawet mam Olymposa MP-200C L3 ale idzie na sprzedaż bo mi nie leży - 3 razy użyty.

Infinity leży w ręce lepiej, jest chyba aero najbardziej cieszącym oko, długopisowy mechanizm zwalniania blokady igły pomaga w przedmuchiwaniu w czasie pracy ale... przy porównaniu (rozbieranie) z Proconem lub Tamiya ma miliyon uszczelek i nie ma bardzo przydatnej i porządnej (nie ma porównania z tą na szybkozłączce) regulacji powietrza.

Jakbym miał możliwość wymiany Infinity na Procona PS-770 zamieniam się bez wahania.

Rafał dobrze pisze, szukam aero z wyższej półki No może średniej, szyscy piszą bierz Hs, ale zwykła ultra to jakaś biedna za 290 płn, a Evo kosztuje powyżej 500 setek za tom cenę jest 270 Procona, Ew. w cenie Tamka HG, wiec tez bym za bardzo sie spinał na HS, Ew zawsze zostają zakupy w Japoni a tam jeszcze taniej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proconboy PS270 kupiony w Japonii, po tygodniu był w Polsce. Koszt z przesyłką - 403 zł. Haraczu nie naliczono. Nie widzę w tej chwili lepszej propozycji na porządne startowe aero. Podobnie jak cooper69 szukam dobrej oferty na PS770. I jestem pewien, że też się na tym aerografie nie zawiodę...

A Ultry używam. I owszem

Edited by Guest

To naprawdę świetne pomysły, zważywszy że RIGSmodelarz zaznaczył, że chce wydać na aerograf i kompresor łącznie ok. 500 zł.

Dostał odpowiedź, że zdecydowanie najlepszą ofertą na dziś (choć chyba bardziej na wczoraj) był zestaw z naszej giełdy. Też bym polecił ten zestaw, gdybym wcześniej zauważył.

Tyle, ze teraz już chyba nie rozmawiamy o pomyśle dla RIGSmodelarz, ale dzielimy się informacjami o cenach innych aerografów. Do tego odnosił się mój post.

Ok, ja cały czas doradzam co może kupić RIGSmodelarz.

Dyskusja co w ogóle jest najlepsze dla modelarza na początek to dyskusja o wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem.

Jaki aerograf za 200 zł ?

Ponieważ uparłeś się, że nie chcesz dobrego aerografu, pozostają Ci urządzenia ze znakiem CE (Chiny Export). A tu wszystko zależy od egzemplarza jaki Ci się trafi. Przez kilka lat używałem Adlera AD-7790 i nie narzekam.

Gdybym dzisiaj miał kupować, postawiłbym nie na markę aero tylko na sprawdzony sklep.

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-s-brush-fineline.html

Trudne!

1) Chinol, ale problem polega na tym jaki się trafi. Ja przerobiłem 3 sztuki z czego jeden nie nadawał się do niczego, drugi jest znośny a trzeci bardzo dobry (jak na chinolka).

2) Używana Ultra tylko tu jest zagadkowo jaką trafisz. Miałem nówkę i malowała tak samo jak nowe EVO. (tyle że ja nie zwracam uwagi ani na alu felgi, chromy, przyciemniane szyby, golfy 4, 5, 6 ani 17 oraz ilość pasków na dresie).

Kupiłem używaną (Bardzo sławny egzemplarz na tym i innych forach - cooper69 wie o czym pisze) i ... już jej nie mam, mimo ze miała nowa dysze i igłę.

Kupiłem używane EVO ... szkoda pisać. Kupiłem kolejne jest super, ale Pani artystka która mi je sprzedała to osoba o dużej kulturze więc nie zakatowała sprzętu.

Gdybym dziś miał zaczynać zacząłbym od nowej Ultry. Czy jest najlepsza? Nie wiem - mnie w malowaniu nie przeszkadza.

A ja troche pytanie z innej beczki do malowania samolotów w skali 1/72 - 1/48 dysza 0.2 czy 0.3 była by bardziej odpowiednia ?? farby którymi maluje to gunze c i alclady

Ja maluję obie skale 0,2.

Czy wystarczająco dobrze to sam musisz ocenić.

chodzi mi głównie czy 0.2 nie jest za mała w sensie nie będzie się zapychać przy tych farbach ?? oczywiście rozcieńczane odpowiednio

chodzi mi głównie czy 0.2 nie jest za mała w sensie nie będzie się zapychać przy tych farbach ?? oczywiście rozcieńczane odpowiednio

To właśnie do takich farb (solwentowych-śmierdzących) są najlepsze małe dysze czyli 0.2 i mniejsze.

To ja zapytam jak Jolanta Pieńkowska. "A czy to przypadkiem nie jest tak, że" efekt zależy od wybranego modelu aerografu a nie wyłącznie od średnicy dyszy?

RIGSmodelarz - a nie możesz wstrzymać się z kupnem aerografu o miesiąc? Wzrośnie fundusz i możliwości

To ja zapytam jak Jolanta Pieńkowska. "A czy to przypadkiem nie jest tak, że" efekt zależy od wybranego modelu aerografu a nie wyłącznie od średnicy dyszy?

Bardziej występuje zależność jakości farby, a co za tym idzie wielkości pigmentu, a wielkością dyszy.

Przez dużą dyszę to nawet prawie kisiel przejdzie

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.