Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytanie do użytkowników kompresora AS-186 + butla 3L.

 

Czy jest głośny i na ile minut malowania mniej więcej starcza 1 nabita butla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie z nim będziesz pracować. Co do butli - kompresor utrzymuje w butli stałe ciśnienie, zależy od tego jak i czym będziesz malować. Może być, że pomalujesz kilka elementów bez tego, by się włączył i może być, że raz naciśniesz spust i się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jajnik kupiłem ten kompresor przez licznych tu na forum użytkowników zachwalany. Wczoraj przyszedł i pierwsze wrażenie.... fajne maleństwo. Kolejny etap to włączenie i tutaj drugi raz zaskoczenie. Jakie to ciche. Mam mieszkanie w bloku. 52m2. Dzieciaki spaly jak o 23 to włączyłem i bloga cisza. Naprawdę jest na tyle cichy że praca w mieszkaniu w bloku nie sprawi nikomu dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooper aerograf kupiłem w sklepie MojeHobby, a nie tam, także nie miałem co czytać.

 

Co ni usprawiedliwia totalnego braku własnej inicjatywy w podstawowych sprawach i braku chęci z używania funkcji szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i opinie

 

W takim razie pewnie wybór padnie na:

 

- kompresor + butla AS-186

- aerograf TG-180 z dyszami 0,2 i 0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do Was pytanie o areograf.

 

Do tej pory używałem zestawu As186 + k130k

o ile kompresor jest spoko (przynajmniej dla mnie) o tyle k130 mnie wykończy...dobry bo tani był .. i tutaj pytanie co byście polecili jako następny krok po tym areografie?

 

Najlepiej maluje mi się na 0,2mm przy około 1,5-2 bary... fajnie jakby zbiorniczek był podobnej pojemności co tutaj w k130 (łaty do czyszczenia) i musi mieć dekielek.

 

Jeśli chodzi o budżet to Harder & Steenbeck Ultra jest bardzo na granicy budżetu (300pln)... czy coś ciekawego poniżej tej ceny?

 

i pytanie czy te zestawy różnią się tylko dodatkową dysza 0,4mm i zbiorniczkiem 5ml?

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra-2w1-zestaw-dyszy-0-2-0-4mm.html

czy oba zestawy mają etui na areograf? oraz czy wiecie moze czy sa wieczka na zbiorniczkach?

 

czy w przypadku tych areografów potrzebna będzie jakaś przejściówka do wężyka który jest w zestawach z k130k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć emdzi, za nim ktoś z kolegów podejmie się doradzić Ci jakiś wypasiony sprzęt poniżej 300zł, koniecznie z dekielkiem, możesz konkretniej opisać swój problem K130K?

 

No i jeszcze jedna sprawa - aerograf, nie areograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pytanie czy te zestawy różnią się tylko dodatkową dysza 0,4mm i zbiorniczkiem 5ml?

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra-2w1-zestaw-dyszy-0-2-0-4mm.html

czy oba zestawy mają etui na areograf? oraz czy wiecie moze czy sa wieczka na zbiorniczkach?

czy w przypadku tych areografów potrzebna będzie jakaś przejściówka do wężyka który jest w zestawach z k130k?

Nie wiem jak jest sprzedawany "solo" - myślę, że jakieś pudełko jest.

"2w1" jest sprzedawany dokładnie tak jak na zdjęciu.

Różnic w budowie nie ma. Jest dodatkowa dysza z iglicą, zbiorniczek i końcówka do szybkozłączki. Jeśli masz mały budżet to możesz wziąć "solo", a dodatkowe elementy dokupisz później. Różnica w cenie nie jest duża. Dla obu aerografów dekielki trzeba dokupić za dodatkową kasą. Wężyk będzie pasował.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w tym sklepie można było powalczyć o niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Ultrę, nie pożałujesz bo to znakomity aerograf.

Kup 2w1 o ile potrzebujesz dyszę 0,4 mm ale moim zdaniem raczej nie.

Ja 0,4 używam praktycznie tylko do kładzenia podkładu.

Dekielek nie jest niezbędny ale poprawia bezpieczeństwo malowania.

No i nie maluj 2 barami chyba że malujesz płot.

Do modeli używaj jednak ciśnienia 1 bara albo i niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też ten 2w1 i dyszy 0.4 akurat dość często używam, ale to z racji tego, iż sporo moich modeli jest dużych. Lakierowanie białą farbą lub lakier bezbarwny kładzie się przez dyszę 0.4 przyjemniej i efektywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za info... czyli zostaje Ultra 2w1... i chyba trzeba będzie wziąć zestaw bo jest od razu większy zbiorniczek.

jedno mnie zastanawia czy brak ogranicznika nie ujmuje komfortu pracy - na k130 można z tyłu fajnie przykręcić strumień co za tym idzie zawsze malować takim samym

 

Końcówka 0,4 może się przydać do malowania karoserii - głównie 1:16 robię.

Zapytam może tutaj choć nie wiem czy miejsce właściwe - jakie proporcje farba/rozcieńczalnik zalecacie do aerografów? Chodzi mi o to czego używacie.

Mi np. na k130k udało się dobrać proporcje do karoserii auta gdzie miał być matowy lakier - przy malowaniu nie spływało nic i nie było naplute tez tylko że zastanawiałem się co jakbym chciał uzyskać połysk ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich farbach piszesz, i w jakim są stanie.

Ta sama farba np. Gunze gdy jest świeża i nie zgęstniała może być używana nawet w proporcjach 1:1, gdy jest gęsta, nawet 1:4, albo i rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.