Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki wąż kupić do areografu H&S Ultra i kompresora AS 186? Najlepiej jakby był wąż z szybkozłączką.

 

Odpowiedni - zgodny ze specyfikacją podłączenia aerografu i kompresora.

Obydwie informacje są w instrukcji urządzenia lub jak się trochę pomęczysz w wyszukiwarce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fizycznie jeszcze ani aerografu, ani kompresora. Kompletuję dopiero zamówienie, a chcę żeby wszystko przyszło jedną paczką. Kompresor ma chyba podłączenie 1", ale trudno znaleźć info. Tutaj kupuje i znalazłem taki sam wąż co przysłał Solo

 

http://www.mojehobby.pl/products/Przewod-PROFI-z-szybkozlaczka-i-zlaczka-1-8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujesz?

Jeśli w Fine-Art. (tam najtaniej kupisz Ultrę), to poproś o wężyk od razu (zadzwoń do nich, to miłe chłopaki są i chętnie udzielają informacji), powiedz do czego i jaki kompresor, to Ci dobiorą.

Wężyk 1/8'' na pewno pasuje do Ultry i do AS-186.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten AS-186 jest dostępny tylko w jednym sklepie ale jak dzisiaj tam dzwoniłem to facet był tak niesympatyczny, że odechciało mi się tam kupować :P Nie mówiąc już o ewentualnej reklamacji czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kompresor który wygląda jak AS bez butli ale też posiada metalową obudowę. Po jej zdjęciu jest to ten sam sprzęt. Ja w swoim wynieniałem zawór ciśnieniowy oraz oring na tłoku od as-186 i wszystko pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kompresor który wygląda jak AS bez butli ale też posiada metalową obudowę. Po jej zdjęciu jest to ten sam sprzęt. Ja w swoim wynieniałem zawór ciśnieniowy oraz oring na tłoku od as-186 i wszystko pasowało.

Właśnie. Jak się dobrze przyjrzeć to te wszystkie kompresory sprzedawane pod różnymi nazwami są dokładnie takie same. Kompresor typu AS-186 lub AF-186 sprzedaje Sklep Techniczny z Brzeska na Allegro poniżej 300 zł. A jak już chcesz dać powyżej 400 zł to wejdź na stronę Sklepu Technicznego i kup kompresor dwutłokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor ma chyba podłączenie 1",

1"? Chyba nie, bo to coś dużo wychodzi. Możliwe ewentualnie 1/4", a najpewniej jak piszą chłopaki 1/8". A wąż skompletowałem sobie sam kupując złączki, opaski i 2 metry węża do gazów za jakieś śmieszne (wręcz przysłowiowe grosze) w sklepie spawalniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam podpięty aerograf do sprężarki, to mogę odłączyć wąż od tejże sprężarki od razu, czy mamy spuścić powietrze aerografem najpierw ze sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu wstawiłem sobie zawór i zamykam, otwieram, wpinam, wypinam bez obawy o dekompresję.

A aero na szybkozłączce.

Zgadzając się z kolegami, po raz drugi zadam to samo (może retoryczne pytanie): PO CO?

Po co Ci ten zawór? Po co chcesz odkręcać wężyk od kompresora?

Wężyk jest na gwincie, uszczelnionym o-ringiem. Po parunastu odkręceniach połączenie zrobi się nieszczelne.

Ja na początku swej przygody mając oba połączenia na gwincie (kompresor i aero) nie odkręcałem ich przez kilka lat.

Gdy dorobiłem się drugiego aero zaoptrzyłem się w szybkozłączki od strony aero. Do kompresora wężyk jest na stałe przykręcony.

Po zakończeniu malowania powietrze z butli należy spuścić, więc ten zawór jest całkowicie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem kompresor czy działa i odkręciłem wężyk od butli i rzeczywiście gwałtownie zeszło powietrze kompresor to AS-186). Mam nadzieję, że nic się nie uszkodziło... Macie rację, lepiej mieć przykręcony wężyk do kompresor non stop. Z drugiej strony do aero mam szybko złączkę.

Kompresor ten ładuje mi się do ok 4,3 bara. Czy to dobrze? Czytałem gdzieś, że najlepiej malować na 2 barach. Czy to prawda? Zmniejszam ciśnienie tym pokrętłem przy manometrze, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem kompresor czy działa i odkręciłem wężyk od butli i rzeczywiście gwałtownie zeszło powietrze kompresor to AS-186). Mam nadzieję, że nic się nie uszkodziło... Macie rację, lepiej mieć przykręcony wężyk do kompresor non stop. Z drugiej strony do aero mam szybko złączkę.

Kompresor ten ładuje mi się do ok 4,3 bara. Czy to dobrze? Czytałem gdzieś, że najlepiej malować na 2 barach. Czy to prawda? Zmniejszam ciśnienie tym pokrętłem przy manometrze, tak?

AS-186 ma włącznik trójpozycyjny (przynajmniej mój) - przy włączeniu w górę ładuje do ok. 4 bar, przy włączeniu w dół ładuje do oporu ok. 6 bar (niezalecane). Tak jak piszesz tym pokrętłem regulujesz ciśnienie. Na dole masz spust odwadniacza, którym od czasu wypuszczasz wodę (i powietrze po skończonej pracy). Ciśnienie 2 bary to już takie max. Wszystko zależy od aero, farb, również np. od wężyka który "pochłania" część ciśnienia, przyzwyczajeń modelarza itp. Część kolegów reguluje ilość farby ciśnieniem i wtedy malują nawet poniżej 1 bara. Ja ustawiam ciśnienie ok 1,5-2 bary i reguluję przepływem na aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam włącznika trójpozycyjnego. Czyli jak ustawię tym pokrętłem to będzie mi ładowało do max 2 barów, tak? Jak wrócę do domu to muszę zobaczyć gdzie jest ten odwadniacz bo nie kojarzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.