Skocz do zawartości

Kolekcja MiG-21, 1/72


Matys

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem pochwalić się kolekcją swoich MiGów. Kolekcja może nie tak imponująca jak pewnego kolegi od śledzi, ale ja z niej jestem zadowolony 😉 

Wszystkie były malowane pędzlem, niektóre naprawdę ładne kilka lat temu więc poziom jest różny.

W zasadzie jest to komplet bo zawiera wszystkie główne wersje - nie planuję kolejnych, chyba, że pojawi się możliwość złożenia Bisona albo J-7G, wtedy bez zastanowienia :D Ale niestety na ten moment w 72 kompletnie się nie da tych dwóch wersji złożyć.

 

No więc nie przedłużając:

 

MiG-21F-13, Revell:

8KjcjMk.jpg

F9B2EEL.jpg

d8iXcyM.jpg

 

MiG-21PF, Eduard:

udL2Jtm.jpg

h6j8swY.jpg

rUiPbuj.jpg

 

MiG-21FL, Eduard:

UV3WjYC.jpg

LPSGMwb.jpg

vl9MXtD.jpg

 

MiG-21PFM, Eduard:

c372X2Z.jpg

5GwV3vj.jpg

5Oghhcn.jpg

 

MiG-21MF, Eduard:

5B92kxP.jpg

PIdAVGK.jpg

7DOm0fg.jpg

 

MiG-21R, Eduard+KP:

RKLYeEl.jpg

Hqv6Igv.jpg

IvpTFSS.jpg

 

MiG-21RF, Eduard + RV:

PSX_20230703_075543.jpg

PSX_20230703_075728.jpg

PSX_20230703_075944.jpg

 

MiG-21UM, KP:

5feUFEZ.jpg

wLpTVcu.jpg

8VNYtjb.jpg

 

MiG-21bis, RV:

188AClv.jpg

CxsNnpe.jpg

4QwEBlM.jpg

 

MiG-21LanceR, Eduard + Icaerodesign,

R7LJwQq.jpg

Mv7wUJz.jpg

H0V0MFx.jpg

 

I na koniec stadko w komplecie:

PSX_20230703_080023.jpg

PSX_20230703_080120.jpg

Edytowane przez Matys
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam brak wersji z szachownicami :twisted:

 

Ładnie wyglądają takie różnorodne :super:

Mógłbyś zrobić jeszcze np. MiGa-21U-400. Miał parę różnic w stosunku do UM, np. brak spadochronu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzes napisał:

Zgłaszam brak wersji z szachownicami :twisted:

 

Deal with it :cool: To poniekąd zamierzone - zaraz by się okazało, że mam na nim milion błędów, a tak to mało kto się doczepi :D

 

A U-400 jakoś mnie nie rusza, szczególnie, że to wersja niebojowa i mało ciekawych użytkowników nimi latało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matys napisał:

Kolekcja może nie tak imponująca jak pewnego kolegi od śledzi

Odnoszę dziwne wrażenie, że to chyba o mnie :hmmm:

Szkoda, że "poszedłeś"  w wersje a nie użytkowników (53 /56?) - była by trochę większa kolekcja. Chociaż i wersji też  było nie mało.

Kolekcja faja i ciekawa "kolorystycznie", podoba się. Fajnie, że pokusiłeś się o budowę "skłdaków" z braku gotowych zestawów. Czy kubańska R-ka  to MF-ka Edkowa?

6 godzin temu, Matys napisał:

Wszystkie były malowane pędzlem,

Pewnie już kiedyś pytałem i pewnie się powtórzę - czy nie masz zamiaru przesiąść się na fukawę? 

 

20 minut temu, mig napisał:

SMT

 

Ja plan na takiego mam - garb mam, tylko dół odpowiedni dobrać. Niby MF z Edka by się nadał ale czy na pewno to już muszą się znawcy wypowiedzieć. Aczkolwiek jedno (Condor)  z drugim (Eduard) da się pożenić dość łatwo :wink:

 

6 godzin temu, Grzes napisał:

Zgłaszam brak wersji z szachownicami 

Wichrzycielom mówimy zdecydowane "NIE"

 

5 godzin temu, Matys napisał:

zaraz by się okazało, że mam na nim milion błędów,

Z tego samego powodu unikam "szachownic" - w warszatcie nic nie powiedzą, nie podpowiedzą, a w galerii to takie mądre i widłami kłują.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abtb napisał:

 Czy kubańska R-ka  to MF-ka Edkowa?

Pewnie tak, choć z R powstał M i później MF i kadłub jest taki sam to jednak, deflektorów pod "wlotami powietrza" tuż przed skrzydłami mieć nie powinien

MiG-21 bis garb ma jak SMT -  zdecydowanie za duży.

 

Natomiast kolekcja podoba się. Jak ma być kontynuacja to za sugestią abtb rozważ powiększenie warsztatu.  Warto.

 

4 godziny temu, abtb napisał:

Z tego samego powodu unikam "szachownic" - w warszatcie nic nie powiedzą, nie podpowiedzą, a w galerii to takie mądre i widłami kłują.

Wcześniej powiadom o zamiarach, a w istotnym momencie zapytaj. Jak wielu mamy ograniczony czas nie wszystko da się załatwić na już.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, abtb napisał:

Pewnie już kiedyś pytałem i pewnie się powtórzę - czy nie masz zamiaru przesiąść się na fukawę? 

 

Nie mam :) Ta rozmowa niedawno się już toczyła przy okazji galerii mojego Mirage'a.

 

13 godzin temu, abtb napisał:

Kolekcja faja i ciekawa "kolorystycznie", podoba się. Fajnie, że pokusiłeś się o budowę "skłdaków" z braku gotowych zestawów. Czy kubańska R-ka  to MF-ka Edkowa?

 

Tak, R zrobiony z MF Eduarda z żywicznym zasobnikiem i antenami wyciągniętymi z zestawu KP.

 

8 godzin temu, imt napisał:

Pewnie tak, choć z R powstał M i później MF i kadłub jest taki sam to jednak, deflektorów pod "wlotami powietrza" tuż przed skrzydłami mieć nie powinien

 

Zdaję sobie sprawę, natomiast ten konkretny kubański R te deflektory posiadał. Miałem na to gdzieś kwity.

Aircraft Photo of 111 | Mikoyan-Gurevich MiG-21R | Cuba - Air Force |  AirHistory.net #

 

8 godzin temu, imt napisał:

MiG-21 bis garb ma jak SMT -  zdecydowanie za duży.

 

To już wina modelu RV. Swoją drogą to model, od którego się zaczęło - teraz pewno bym bisa złożył żeniąc MF Eduarda z bisem Zvezdy.

 

13 godzin temu, mig napisał:

Fajna kolekcja w różnych malowaniach :super:.  Brakuje niektórych wersji np.: SMT czy RF.

 

SMT mnie z jednej strony nie jara, ale z drugiej jakby był łatwo dostępny jakiś model to pewnie bym złożył. Teraz to mi szkoda zachodu. O RF nawet nie wiedziałem, że to jakaś kolejna, czymś wyróżniająca się wersja - z czym by się wiązało złożenie czegoś takiego?

 

I w sumie wiem, że nie ma wszystkich subwariantów - brakuje też na przykład PFS, czyli wczesny PF ze spadochronem, ale tego też nie wiem z czego złożyć. I chyba mi wystarczy to co mam z wczesnych maszyn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja :)
Zawsze (jako "lajkonik" w temacie) żałuję oglądając takie zbiory, że nie ma jakiegoś "drzewka" pokazującego co wywodzi się z czego i czym się różniło. Wierzę, że to nie jest wiedza tajemna, ale jak napisałem - dla "lajkonika" wychwycenie czasami subtelnych zmian jest trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję po pierwsze Szachownice! A po drugie może Miga z Ugandy? ModelMaker ma kalki.

 

*świetna kolekcja, ale jakto tak bez szachownic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, imt napisał:

nietypowy ten mig. Kabina z 21 R. Deflektory są a działka nie ma. Przynajmniej na focie ma zdjęte anteny z końcówek skrzydeł. Ale wiadomo - muzealny.

Znalazłem fotkę innego rozpoznawczego kubańczyka z czasów służby - deflektory też ma:

 

MiG21-12.jpg.7a7629a395b1b1d2b1455910c1b096c0.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Matys napisał:

O RF nawet nie wiedziałem, że to jakaś kolejna, czymś wyróżniająca się wersja - z czym by się wiązało złożenie czegoś takiego?

 

RF nie posiada działka. w tym miejscu zabudowane są aparaty fotograficzne. Na końcówkach skrzydeł założone zasobniki takie jak w wersji R i rurka Pitota też taka sama jak w R. Chyba dałoby radę przerobić z MF. Potrzebna byłaby też owiewka do aparatów pod kadłubem.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kolega @mig zwrócił uwagę, że mógłbym jeszcze zrobić RF to go zrobiłem - zdjęcia są dodane do pierwszego posta, zdjęcie grupowe również zostało zaktualizowane.

 

To już chyba ostatecznie koniec, aż do momentu kiedy możliwe będzie względnie bezproblemowe złożenie J-7G, Bisona albo chociaż SMT w tej skali 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudy0007 napisał:

Fajna kolekcja do której pasowałby Mig'uś słowacki w kolorystyce biało-szaro-czarnej :wink: Jak i wiele innych... Temat rzeka :super:

Jakbym się wziął za wszystkich użytkowników to by mi życia nie starczyło na inne modele :D Generalnie postanowiłem trzymać się tylko rożnorodności wersji - i brakuje mi J-7G, Bisona i SMT z takich co bardziej istotnych. Fakt, że mógłbym pójść w milion podwariantów, ale jednak mi się nie chce aż tak 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matys napisał:

Jakbym się wziął za wszystkich użytkowników to by mi życia nie starczyło na inne modele :D Generalnie postanowiłem trzymać się tylko rożnorodności wersji - i brakuje mi J-7G, Bisona i SMT z takich co bardziej istotnych. Fakt, że mógłbym pójść w milion podwariantów, ale jednak mi się nie chce aż tak 😉 

 

Z "podwariantów" to jeszcze nie ma M-a, US-a  i pierwotnych dwusterów U (400 i 600) (a modele są 😉 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kon_Bar napisał:

 

Z "podwariantów" to jeszcze nie ma M-a, US-a  i pierwotnych dwusterów U (400 i 600) (a modele są 😉 )

 

Ale te są nudne, wyglądają praktycznie tak samo jak to co już mam 😉 Jak coś to brakuje też na przykład PFS - czyli PF ze spadochronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.