Skocz do zawartości

A6M5 Zero model 52 |Tamiya 1/32|


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bsnt3k napisał:

Modelarz to modelarz sramto, oni zrobili badania farby. 

Widocznie autor modelu nie miał tej mądrej księgi i zrobił jak uważał.

Zresztą twoje fotki stron z książki są tak słabe że trudno wyrokować, a już foto strony pisanej krzaczkami  to już absolutny odlot.

17 minut temu, lord_karton napisał:

Czyli jesteś gbur nie modelarz.

Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bsnt3k napisał:

to już wolę czytać o dziedzictwie kulturowym Japonii 🤣 

 

Nie czuj się skrępowany. Piszesz ciekawe rzeczy, ale zachowanie cię dyskwalifikuje.

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zaruk napisał:

ale zachowanie cię dyskwalifikuje.

Przez to?

3 godziny temu, bsnt3k napisał:

Modelarz to modelarz sramto

Nie przesadzasz? Ludzie mają różny styl formułowania myśli na piśmie. W takich miejscach nie widać mimiki, intonacji itd. Są tylko suche słowa bez emocji. Ja zawsze sugeruję żeby być powściągliwym przy ocenach przez ich pryzmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o sam cytat chodzi tylko o ogólną postawę kolegi w wypowiedziach, w których to postanowił potraktować wszystkich z góry. I choć informacje, które podał, są dla mnie sensowne, to już "styl formułowania myśli" przypomina "dziedzictwo kulturowe Japonii" o zabarwieniu feudalnym :haha:

Nie jest to ocena człowieka tylko ocena tego co ten człowiek napisał. 

Szanujmy się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TM48 napisał:

Nie przesadzasz? Ludzie mają różny styl formułowania myśli na piśmie. W takich miejscach nie widać mimiki, intonacji itd. 

 

Nie przesadzam.  

W tym wątku toczyła się normalna wymiana myśli i poglądów o kolorach. Po co więc "nie pisz bzdur i nie wprowadzaj w błąd",  "modelarz to modelarz sramto"? 

Możesz poczytać sobie jego wpisy w dziale szkutniczym - to samo. I nie chodzi o przekonanie o własnej wyjątkowości, bo to w naszej Oyczyźnie dość częste lecz o ton wypowiedzi - pogardliwy, prostacki i niczym nie usprawiedliwiony.

Ja mam dosyć chamstwa dookoła - na ulicach, w tramwajach, nawet w pracy i nie mam chęci oglądać tego tutaj. Jeśli Tobie to nie przeszkadza - Twoja sprawa, mnie natomiast nie jest wszystko jedno.  Pozdrawiam. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić sobie abonament na Disney channel. Córka bardzo sobie go chwali. Właśnie skończyła oglądać trzeci sezon serialu o słodkich pieskach. A jak lubisz fantazje jak ta zielonkawa farba to mają Marvela i gwiezdne wojny. 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bsnt3k napisał:

to już wolę czytać o dziedzictwie kulturowym Japonii 🤣 

To musisz czytać ze zrozumieniem. Nie oni pierwsi wydali książkę , byli przed nimi inni badacze ( nie modelarze). I jest tak jak pisałem wszystko zależy od tego jaki to model i producent.

 Polecam j.forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na szczęście z obu opisanych powyżej Hampów zachowały się relikty, które zachowały się w Archiwum Państwowym i
zbiorach prywatnych (Q-102 s/n 3030 i V-187 s/ n 3028 oraz wiele zer A6M2). Kolor powierzchni metalowych we wszystkich przypadkach jest albo zbliżony do
szaro-zielonego FS-16350, albo FS-24201. Dowody te obalają twierdzenie, że były one „niebieskoszare na wszystkich powierzchniach”. Ponadto kolorowe slajdy i
kolorowy film 8 mm przedstawiający wrak w Buna, gdzie odnaleziono te samoloty, wyraźnie pokazują, że maski nie są „czerwone”. Występują w odcieniu
ciemnoszarym lub szaro-czarnym. Zero, które „pojawiły się z ciemnozielonym kamuflażem na górnych powierzchniach i jasnoniebieskim spodem”, zostały prawdopodobnie
pomalowane na kolor podobny do ciemnozielonego FS-34077 na niebiesko-szarym FS-36314, o czym świadczą relikty Zer zbudowanych przez Nakajimę. Dwukolorowe
A6M Zekes skonstruowane przez Mitsubishi były najczęściej malowane w kolorze ciemnozielonym FS-34052 na szarych dolnych powierzchniach FS-36357.
 

Tekst jednego z bardziej znanych badaczy kolorystyki  samolotów japonskich Jamesa F. Lansdale'a

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , może komuś się przyda . Zapewne część to widziała , ale dobrze zrobionych A6M nie jest za dużo , a tu proszę bardzo 2 szt.

 

https://pme.org.pl/2023/08/23/mitsubishi-a6m2-n-rufe-934-kokutai-taberfane-toshiharo-ikeda-eduard-1-48/

https://pme.org.pl/2023/03/15/a6m2b-zero-model-21-akagi-kokutai-masao-taniguchi-eduard-1-48/

 

POLECAM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model bardzo mi się podoba, fajnie wykonany, nie styrany jakby miesiącami stał pod chmurką, tylko wygląda jak maszyna z lotniskowca, co sobie zanadto nie polatała. Żywot przeciętnego japońskiego pilota Marynarki i jego maszyny w czerwcu 1944 był krótki, to i zanadto nie było możliwości, aby była masa obić, okopceń, itp. Model dobrze wykonany, mogę tylko pochwalić.

 

Co do malowania i farb w odcieniu wszelakim chciałem wtrącić swoje trzy grosze, ale poziom dyskusji mnie dobił, to sobie daruję. Zauważę tylko, że w pięknym nadwiślańskim kraju przydałoby się trochę pokory, jak i kultury w formułowaniu kategorycznych opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że na podstawie materiałow zebranych przez Lasndsdale'a opracowane są akowskie real colory. I dla przykładu, w konfrontacji z materiałami na Aviaton of Japan , J3 Hai iro wyglada legitnie: 

P2145630.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.