Skocz do zawartości

"Aringa grigia di Trapani-Birgi" - Lockheed F-104S ASA Starfighter, Hasegawa, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Dziś kolejna niedzielna kawa ze "śledziem" - tym razem wersja której jeszcze nie miałem w kolekcji - F-104S ASA w odmianie szturmowej . Model wykonałem w eksperymentalnym kamuflażu testowanym przez Włochów w latach 1991-93. 

Czyli po raz 28-y:

Lockheed F-104S ASA Starfighter, 18 Grupa Myśliwsko - Bombowa "Brandy" 37 Skrzydła  im. "Cesare Toschi", lotnisko Tarpani - Birgi, 1993r, Włochy.

i8YKqCh.jpg

 

nioVt4A.jpg

 

aGO7a00.jpg

 

ebu1NmZ.jpg

 

KctvKyI.jpg

 

Nnqv06q.jpg

 

q77Elm8.jpg

 

Ero7bx3.jpg

 

gqaWHKR.jpg

 

jneMw9h.jpg

 

cG9Ltyr.jpg

 

Serdeczne podziękowania dla @Soris-a za wycięcie masek do wymalowania numerów i oznaczeń, bez których ten model by nie powstał  :piwo:

Fotki - jak to u mnie - słabe,  ale coś tam widać :mrgreen:

 

:kawa:

Edytowane przez abtb
  • Like 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja konsekwencja w marynowaniu tych śledzi zachęciła mnie do rozmyślań o własnej kolekcji... Ale to będą raczej foki :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny.:super:

Jak dla mnie najładniejszy z kolekcji.

 

 

 

Edytowane przez Xmen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale jeśli miałbym wybierać - przy okazji niedawnej prezentacji zdjęć z gabloty - wpadł mi w oko kamuflowany Japończyk (japończyk? - nie wiem jaką literą pisać określenie samolotu).

Piękny układ kolorów dekorowany pulpetem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kozborn napisał:

Twoja konsekwencja w marynowaniu tych śledzi zachęciła mnie do rozmyślań o własnej kolekcji... Ale to będą raczej foki :)

 

Mnie już wciągnęło w tą zabawę. Ja na Babarybę mam zamiar przyjechać z 12 Shermanami. :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Ja na Babarybę mam zamiar przyjechać z 12 Shermanami. :mrgreen:

Jeden z 40 F-104 drugi z 12 Shermanami a mi głupiemu przyszło na myśl jechać z pięcioma Bf-110.

Całe szczęście że szybko mi przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rudy0007 napisał:

Najbliższa Babaryba będzie odbywała się chyba na Narodowym z uwagi na jego przestrzenność :haha:

Ale przy zamkniętym dachu.Żeby modele nie zmokły.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za opinie i uwagi :piwo:. Po raz kolejny jest mi niezmiernie miło, że model się podoba (pomimo że to JUŻ 28 "śledź").

 

8 godzin temu, kozborn napisał:

Ale to będą raczej foki

Swego czasu miałem ich zrobionych 8. Ale to były stare czasy, kiedy jeszcze nie stosowałem żadnych technik "chemicznych" i malarskich. Jeszcze chyba wszystkie  stoją w hangarze zapomnianych i porzuconych modeli :D

 

4 godziny temu, Xmen napisał:

Jeden z 40 F-104

Nic z tych rzeczy - "śledzie" były na tegorocznej i już nie mogą startować w imprezie ( bo zdobyły wyróżnienie) . Chyba że całe stadko przygarnie IPMS Warszawa na swój stolik klubowy (ale gdzie się wtedy wciśnie @Mitrandir ze swoimi wiatrakami :mrgreen:) A może  dostanę taki oddzielny stolik dla chwalipięty :hmmm:

4 godziny temu, Xmen napisał:

przyszło na myśl jechać z pięcioma Bf-110.

I bardzo dobrze. W kolekcjach chodzi o jakość wykonania, sens i ideę jej stworzenia i ciekawy temat , a nie o ilość pokazanych modeli  :D

Także wal śmiało na imprezę :szerm: o medale i wyróżnienia.

 

2 godziny temu, Rafał B napisał:

taki hamerykański

Jak najbardziej. Z tego co mi się udało wyczytać we włoskiej prasie, kamo było odrobinę wzorowane na malowaniu F-15. Niektórzy twierdzą nawet, że użyto tych samych kolorów. Ale ja jakoś mam inne wrażenie :mrgreen: 

Tym bardziej, że każde źródło podaje różne odcienie szarości i nr FS.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki :piwo:

W szczególności dla @giberes-a, który pomimo mocnej niestrawności i bólu oczu nadal zagląda i klika serduszka :bukiet:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abtb napisał:

Także wal śmiało na imprezę :szerm: o medale i wyróżnienia.

Na szczęście już z tego wyrosłem.Na szczęście.:super:

Parę kolekcji tematycznych zrobię ale to tak na półkę dla własnej przyjemności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

 

W szczególności dla @giberes-a, który pomimo mocnej niestrawności i bólu oczu nadal zagląda i klika serduszka :bukiet:

 

 ☺️

Ponieważ w temacie samej maszyny jestem już zbyt monotematyczny i pewnie nudny, więc odnoszę się tylko do wykonania. Zgadzam się z opinią, że to malowanie dodaje uroku, jakieś takie żywe. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, wybijesz Pan wszystkie śledzie i co potem? Jak to introdukować?

6 godzin temu, Xmen napisał:

Ale przy zamkniętym dachu.Żeby modele nie zmokły.:haha:

Myślisz, że na Narodowym to jakaś różnica z dachem czy bez? A po za tym śledź jako rybka lubi pływać.... Tak, że ten ...😉

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Aha, za tydzień znowu śledź do kawy :haha:

Tym razem pod postacią sushi. -  ciekawe jak to smakuje z kawą:hmmm:

Podlej wUTkOM na odwagę:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 godziny temu, abtb napisał:

Nic z tych rzeczy - "śledzie" były na tegorocznej i już nie mogą startować w imprezie ( bo zdobyły wyróżnienie) . Chyba że całe stadko przygarnie IPMS Warszawa na swój stolik klubowy (ale gdzie się wtedy wciśnie  ze swoimi wiatrakami :mrgreen:) A może  dostanę taki oddzielny stolik dla chwalipięty :hmmm:

 

Tomciu możesz śmiało przerzucić na IPMS, ja sobie poradzę  ...:szampan1:

Widocznie Cię ominęło, i nie jesteś na bieżąco,  ale ja już jeżdżę z własnym stolikiem  " HELIBORNE WORLD"  :D

 

368031869_1001450837752434_5427670001525293861_n.thumb.jpg.4ca23ab4e4f1f812ece743352f5a1781.jpg

 

404266083_317683354360360_7538206380641395211_n.thumb.jpg.2dd542f969cd45b195e7bc16feffc671.jpg

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitrandir napisał:

ja już jeżdżę z własnym stolikiem

Ale żeś tego naklepał :mrgreen:

5 minut temu, Mitrandir napisał:

możesz śmiało przerzucić na IPMS,

Czyli już  pora wydeptywać ścieżki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.