Skocz do zawartości

UTI MiG-15, Eduard, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Jest niedziela - to można startować z galerią i kawą :kawa:

Dziś mały MiGacz w wersji dwuosobowej czyli UTI MiG-15. O modelu, malowaniu i innych pierdołach pisałem w warsztacie więc tu tylko fotki gotowego modelu. A model całkiem zacny (jak to Eduard) więc polecam :wink:

 

UTI MiG -15, Algierskie Siły Powietrzne  (Al-Kuwwat al-Dżawwija al-Dżazairija), lata 70-te XX wieku

 

ghQw7To.jpg

 

6yt1glZ.jpg

 

UlI4E9c.jpg

 

ySoVe1F.jpg

 

N4FjDFM.jpg

 

4TUitSF.jpg

 

s9hM2f8.jpg

 

e5vt7v4.jpg

 

Qh05kgi.jpg

 

2Y5jWup.jpg

 

uEDp702.jpg

 

yM9xVEW.jpg

 

bW743We.jpg

 

Qq9WnqB.jpg

 

I tyle - można coś skrobnąć w temacie jak ktoś ma ochotę :D

 

:kawa:

  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, abtb napisał:

Jest niedziela - to można startować z galerią i kawą :kawa:

No kawę o tej porze to tak średnio, ale rano to i owszem. A maluchy, tak jak pisałem w wątku warsztatowym, pierwszorzędne :super:.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bardzo fajny migacz :super: może dla zasady czepiania się, zwróciłbym uwagę na odrobinę niechlujstwa w usuwaniu washa na spodzie lewego skrzydła, ale to taki pryszczyk mały bo zazdroszczę zwyczajnie :)

Edytowane przez jachud3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.:super: Duży plus za tematykę.

Podstawka to nowość w kolegi galeriach czy już była?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny Lim-ek. W Babimoście takich ładnych nie mieliśmy. Bardzo mi się podoba antena linkowa. Podoba mi się bo prawie jej nie widać. :wojo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł, może ciut za mocny łosz, a może mi się tylko wydaje za sprawą piaskowego koloru ale ogólnie podoba się 👍

10 godzin temu, barszczo napisał:

No kawę o tej porze to tak średnio...

A to zależy od człowieka, bo przykładowo na mnie kawa nie działa. Mogę wypić i od razu bez trudu zasnąć 😄

Godzinę temu, Endrju napisał:

 Bardzo mi się podoba antena linkowa. Podoba mi się bo prawie jej nie widać. :wojo:

To fakt , subtelna jest 😎

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nawet, mogłeś dać więcej zdjęć spodu, chętnie bym zobaczył jego drugą stronę :jezyk:

Zbiorniki z góry do połowy masz czymś pomalowane, w sensie innym kolorem trochę niż srebrny czy są może jakoś pobrudzone? Trochę to wygląda jak jakiś odkurz od malowania zielonym... :hmmm:

I kolejna rzecz wspomniana już wcześniej, godzina dodania galerii nie jest godziną do picia kawy, chyba że ktoś zasuwa nockę w robocie. Ja w pracy nie byłem, kawę wypiłem przez co zasnąłem dobrze koło 3 dopiero :nauka2:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Mig. Ładne i ciekawe kamo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie :piwo:

A teraz - jak zwykle - się ustosunkuję do tez i teorii:

 

11 godzin temu, barszczo napisał:

No kawę o tej porze to tak średnio

Zakładam, że uczciwy obywatel tego kraju wstaje rano, je śniadanie, robi sobie kawę , "wchodzi" na forum i pyk, jest galeria do kawy. :mrgreen:

 

6 godzin temu, jachud3 napisał:

zwróciłbym uwagę na odrobinę niechlujstwa w usuwaniu washa na spodzie lewego skrzydła

To wszechobecny kurz, brud etc.  Napiszę tak - zdjęcia trochę przekłamują i coś co w realu jest delikatne i (czasami) trudno dostrzegalne, na zdjęciach wyłazi jak robactwo na wiosnę. Trochę sobie pofolgowałem z tym łoszem i nie "wylizywałem" go dokładnie z powierzchni modelu. Stąd takie efekty (wpadki :wink:)

 

4 godziny temu, Xmen napisał:

Podstawka to nowość w kolegi galeriach czy już była?

Była. Stworzona specjalnie pod syryjskiego MiG-a 19S (oraz inne arabsko-afrykańskie tematy)

 

2 godziny temu, Endrju napisał:

Bardzo mi się podoba antena linkowa.

Nić okrętowa 0,04mm (15m za ok 7 złociszy:mrgreen:)

 

54 minuty temu, Rafał B napisał:

może ciut za mocny łosz,

Raczej nie. Kwestia zdjęć - majster trochę za mocno wyostrzył . Ale i tak zdecydowanie lepsze niż w moim wykonaniu. A łosz do kamo pustynnego - jakieś delikatne zielono -brązowe badziewie z Hiszpanii

 

47 minut temu, rudy0007 napisał:

chętnie bym zobaczył jego drugą stronę 

W sensie że co?  Ciemną Stronę Mocy? :haha:

To nie serial Lucasa tylko poczciwy radziecki wyrób (w oryginale, bo tu to czeski)

48 minut temu, rudy0007 napisał:

Zbiorniki z góry do połowy masz czymś pomalowane, w sensie innym kolorem trochę niż srebrny

Zaczepy są w kolorze płata, natomiast sam baniak jest srebrny, ciut cieniowany. 

 

49 minut temu, rudy0007 napisał:

Trochę to wygląda jak jakiś odkurz od malowania zielonym... :hmmm:

Trudna sprawa, bo zbiorniki były oddzielnie malowane i podczepione pod model po lakierach końcowych. Z tego jeden wniosek - albo monitor do wymiany masz, albo już pora odwiedzić pana od "szkiełek" :mrgreen:

 

52 minuty temu, rudy0007 napisał:

godzina dodania galerii nie jest godziną do picia kawy,

Godzina dodania galerii nie wymaga od "oglądacza" robienia i picia kawy. Można sobie wypić rano, a nawet po południu - ja nie będę komuś organizował dnia :hmmm:

I wyszło tak, że się nie załapałeś na emotka - limit. Więc możesz wypić kawę jutro pomiędzy rozrobieniem kleju i lepieniem kafli :mrgreen:

 

Za tydzień widzimy się przy "śledziu" 

 

:odlot:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, donalyah00 napisał:

są jakieś kwity na górny panel na nosie z innej maszyny?

 

Tak na szybko:

JlmlUMz.jpg

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 12:24, abtb napisał:

Dziękuję wszystkim za opinie :piwo:

A teraz - jak zwykle - się ustosunkuję do tez i teorii

Specjalnie nie pchałem się, żeby nie zostać zakrzyczanym. 

W dniu 24.03.2024 o 05:54, jachud3 napisał:

Bardzo fajny migacz :super: może dla zasady czepiania się, zwróciłbym uwagę na odrobinę niechlujstwa w usuwaniu washa na spodzie lewego skrzydła, ale to taki pryszczyk mały bo zazdroszczę zwyczajnie :)

To nie wykonanie, to produkt, przecież autor wyraźnie pisze, że to

W dniu 24.03.2024 o 00:24, abtb napisał:

A model

Misie podobają te kolorki kamuflażu, fajny ciapatek. 

 

W dniu 24.03.2024 o 12:24, abtb napisał:

Za tydzień widzimy się przy "śledziu" 

 

:odlot:

😭Leo, why? 😭

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, giberes napisał:

Leo, why?

Jak post to post :wink:

Ale na 5.05 będzie kolejny MiG-acz wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.