Skocz do zawartości

Fiat G.55 Centauro, 1/72, Sword


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria modelu z historią.

Historia jest taka, że zawsze chciałem mieć jakiegoś drugo wojennego Włocha ale jakoś nie wiedziałem jakiego, do momentu wizyty w Bytomiu. Przechadzałem się bezmyślnie między stoiskami i moją uwagę przykuło pudełko z namalowanym Fiatem w kanty. Przypadło mi to malowanie do gustu podobnie jak cena modelu, który okazał się dwupakiem, drugi model przygarnął kolega więc cena jeszcze bardziej przypadła mi do gustu.

Zauroczony kamuflażem postanowiłem przypadkiem nie sprawdzać czy taki w rzeczywistości istniał żeby sobie zabawy nie psuć.

Taka to historia modelu zrobionego dla całkowitej frajdy. 

Poniżej jedno ze zdjęć referencyjnych na którym się wzorowałem.:mrgreen:

 

g55_serie1_05_1280h720_e7a0a265e5ec61970519f25fb4bae4e5.thumb.jpg.d1c5e71fc904c563cff0ffb27e8c5ede.jpg

 

A sam model tak się prezentuje. Cztery ostatnie zdjęcia robione są w promieniach słońca.

2024-07-21 00-11-46 (B,R8,S4).jpg

2024-07-21 00-18-39 (B,R8,S4).jpg

DSC_0443.JPG

DSC_0453.JPG

DSC_0455.JPG

DSC_0456.JPG

DSC_0457.JPG

DSC_0461.JPG

DSC_0463.JPG

DSC_0471.JPG

DSC_0476.JPG

DSC_0478.JPG

DSC_0479.JPG

DSC_0481.JPG

DSC_0482.JPG

DSC_0508.JPG

DSC_0510.JPG

DSC_0511.JPG

DSC_0512.JPG

  • Like 32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, rymulus napisał:

Zauroczony kamuflażem postanowiłem przypadkiem nie sprawdzać czy taki w rzeczywistości istniał żeby sobie zabawy nie psuć

Istniał, istniał. To akurat maszyna Ugo Drago.  A sam model dla mnie się podoba. Tylko źle nakleiłeś rózgi. One powinny być w lustrzanym odbiciu.

Edytowane przez MIRO
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się znakomicie odtworzyć strukturę poszycia, szczególnie to widać na skrzydłach. Gratuluję.

Dopiero teraz dowiedziałem się, że to rózgi są. Najpewniej liktorskie... Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samolot miał piękną linię, mam model tyle, że w 1-48, który czeka na swoją kolej.... Bardzo ładna miniatura, styrałeś ją mocno ale za to jest "jakaś" i plastyczna. Malowanie bardzo profi :brawo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MIRO napisał:

Istniał, istniał. To akurat maszyna Ugo Drago.  A sam model dla mnie się podoba. Tylko źle nakleiłeś rózgi. One powinny być w lustrzanym odbiciu.

Jeśli pisząc rózgi masz na myśli te znaki na skrzydłach to nawet jakbym wiedział, że powinno być lustrzane odbicie to i tak bym tego nie zrobił bo producent w kalkach tego nie przewidział.

Ale, że się nie znam na włoskich Ferrari i założenie podczas budowy było takie, a nie inne to mogę z tym spać spokojnie (tym razem).

Dzięki jednak za informację, jak kiedyś mi się znów jakiś makaroniarz trafi to już z większą wiedzą do niego podejdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RogerM napisał:

Ten samolot miał piękną linię

Zgadza się, takie Ferrari wśród samolotów.

Generalnie Fiatom do twarzy w kanciastym malowaniu.

IMG20240629094211.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rymulus napisał:

Zgadza się, takie Ferrari wśród samolotów.

Generalnie Fiatom do twarzy w kanciastym malowaniu.

IMG20240629094211.jpg

O tym "Maluchu" ze zdjęcia można w ciemno powiedzieć, że pali... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zmalowany i jeszcze ładniej złachany. Gratulować i zazdraszczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.