Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się dokopię do schematów to spróbuję porównać .Mam gdzieś przekroje skrzydeł , zobaczymy.

 

Trzeba chyba jeszcze porównać układ zbiorników paliwowych w skrzydłach , ciśnienie sterowania wypracowaniem paliwa itd . Masz czas i ochotę możesz porównać jak to wyglądało konstrukcyjnie .Pozdrawiam .

21PFM

kc1DZHS.jpg

21UM

1Mme02d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już myślałem ze zamierzasz zrobic jakis przekrój s-dła

Cos takiego znalazłem , może pózniej poszperam w instrukcjach .

21PFM

ndnmaVX.jpg

 

21UM

zSr7rU2.jpg

 

21US

EToy2ZM.jpg

 

Moderacjo -Sorry za wielkośc fotek , ale tak lepiej widac szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien - lewy płat 9323 21UM- rozbórka przed wysłaniem do Australii

hcsiutk.jpg

Cos tu nie gra z tym PFM ? Czy to na pewno jest skrzydło PFM-a .

Na poniższym zdjęciu ma taką samą antenę w tym samym miejscu co UM , ale na fotce em-a tego nie ma .

 

d0Jq3SO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien - lewy płat 9323 21UM- rozbórka przed wysłaniem do Australii

 

Cos tu nie gra z tym PFM ? Czy to na pewno jest skrzydło PFM-a .

Na poniższym zdjęciu ma taką samą antenę w tym samym miejscu co UM , ale na fotce em-a tego nie ma .

 

 

Pfm 7101 , ciekawe z tym 9323 . Spójrz do swoich papierów min. Opis tech samolotu 69 po rosyjsku i po polsku , tam jest właśnie takie skrzydło . Jutro jak wróce coś wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry .A dlaczego ciekawe 9323 ? Tak na szybko przejrzałem kilkanascie fotek UM, US, U , i troche zgłupiałem .Wydawało mi sie że na 21U, nie było tych anten , ale jednak na niektórych są [ remonty-modernizacja ] ?

W instr. patrzyłem , tam sa przekroje ukazujące konstrukcje skrzydła , takie jak zamieszczone powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie koloru BISów. Mianowicie, czy wszystkie przyszły fabrycznie pomalowane na szaro?

 

Czy były do nich PTB 490 także pomalowane na szaro, czy w kolorze aluminium?

 

Obecnie buduję BIS-a późnego typu z kanciastą owiewką w wersji 75A - bez RSBN, a za jakiś czas mam zamiar zbudować w końcu MF serii 9600 i BISa z przyokrągloną owiewką w Polskich barwach. Póki co myślałem o samolocie numer 9975. Wszystko ma wyglądać fabrycznie, gdyż bardzo mi się podobają dodatkowe szachownice po bokach silnika. Poremontowe samoloty podobają mi się już mniej, a i aluminiowych szybkich mam w swojej kolekcji już za dużo a kilka takich jeszcze zbuduję przy okazji PFSów, i FLów. Samolot 9975 na fotkach z okresu gdzie jest w stanie fabrycznym wydaje mi się, że ma PTB 490 w kolorze aluminium. Może to tylko przypadek jednostkowy, ale jeśli nie było szarych PTB w okresie początkowej eksploatacji tych s-tów to trzeb zrobić tak co by było poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu 2 fotki 21bis z poczatków eksploatacji .Jeden z Zegrza , drugi po przybyciu do 26plm z Babich Dołów.Kolor- szary , gołębi , jasno-szary , , na pewno nie aluminium.Zbiorniki przed pójściem do remontu wszystkie były w kolorze aluminium, zresztą po powrocie samolotów z remontów częściowo też , bo samolot na prace nie leciał z kompletem zbiorników tylko z jednym.Były więc po remoncie i takie i takie .

Ex-Babie Doły

6rD2GTl.jpg

26PLM:

aOFCSUb.jpg

Kolor tego samolotu jest najpewniejszy , bo ma numer boczny malowany wg wzoru stosowanego na MiG-23.A do Słupska właśnie przyleciała I partia 21bis , gdzie byliśmy na przebazowaniu i tam malowano nb. wykorzystując szablony z 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Babcia za zdjęcia. Trochę już ich mam.

 

Natomiast nie wiem jeszcze jednej rzeczy. Czy zakładając na wewnętrzny pylon belkę wielozamkową na 4x FAB 100 należało zdjąć, tę małą zdejmowaną część osłony goleni podwozia jak w przypadku UB-32?

 

Nie mogę zdobyć dobrej fotki z której to wynika, na mój gust bomby powinny się akurat rozminąć z golenią, ale okaże się przy montażu uzbrojenia. Założyłem, że będzie zestaw 8x FAB 100, PTB 490 i R-13 bo nie mam w kolekcji ani jednego szybkiego z bombami poza PFM 94N i bombą IAB-500 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Babcia za zdjęcia. Trochę już ich mam.

 

Natomiast nie wiem jeszcze jednej rzeczy. Czy zakładając na wewnętrzny pylon belkę wielozamkową na 4x FAB 100 należało zdjąć, tę małą zdejmowaną część osłony goleni podwozia jak w przypadku UB-32?

 

Nie mogę zdobyć dobrej fotki z której to wynika, na mój gust bomby powinny się akurat rozminąć z golenią, ale okaże się przy montażu uzbrojenia. Założyłem, że będzie zestaw 8x FAB 100, PTB 490 i R-13 bo nie mam w kolekcji ani jednego szybkiego z bombami poza PFM 94N i bombą IAB-500 ;)

 

Owiewkę osłony goleni podwozia głównego ( prawa i lewa ) zdejmowało się tylko w przypadku podwieszania bomb 500 kg. W przypadku podwieszenia belki wielozamkowej nie zachodzi taka konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz wytłumaczył jako praktyk , a tu masz fotkę , co prawda nie ma bomb , ale widać że do osłony jeszcze trochę brakuje.

0FNOoyX.jpg

Na podwieszenie podkadłubowe nie patrz - to zasobnik SPS-141 z SU-22. [ muzealna fantazja ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję uprzejmie ;)

 

Nie wiem czemu zawsze jak w modelach Eduarda montuję RS-2US to robi się ekstremalnie ciasno. Wolał bym nie strzelić gafy bo raz już chciałem mocować UB-32 i w ostatnim momencie okazało się, że nie da rady i że tak się nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Mig-a 21 RV Aircraft (mam MFN) też jest taki sobie jeśli chodzi o ogólne proporcje choć ma bardzo dużo detali. Nijak jednak jego kształtowi ogólnemu do poprawności Eduarda nawet w 1:144

 

Dlatego jak ktoś chce najładniejszego MiGa nie pozostaje nic innego niż Eduard. Obecnie mam 13tego w budowie i konkretne plany na co najmniej pięć kolejnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o roznice w tablicach przyrzadow i paneli bocznych PFki i PFMki... Chodzi o to ze mysle o zrobieniu PFki Eduarda z Proffi Packa ale wlozyc do niego blachy z przyrzadami od PFMki w seledynowym kolorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jesli odnawiana byla powloka malarska to tak, nie wiem o remonty ktorej wersji pytasz ale na PFkach po remoncie byl inny kroj cyfr i do numerow trzycyfrowych na poczatku dodawano cyfre 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korzystania z tych planów RV Resin to doradzam duuuużą ostrożność. Niestety jest tam sporo błędów - na własnej skórze sprawdziłem M i MF, robiąc obchód z aparatem w Krakowie i powiedziałbym, że już w 48 pan Vavrzina mija sie z rzeczywistością dosyć mocno... tak w panelach jak i w nitach...

O, to zła wiadomość... Jakie są najlepsze plany, szczególnie chodzi mi o wersję UM. Nie potrzebuję nitów, tylko bryła i linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.