Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Uważaj też na koła, Eduard podaje złą felgę.

 

W takim razie jakiej farbki użyć najlepiej do felg z Guze lub Hataka ?. Co do wnęk podwozia pod skrzydłami. to też jest kolor Humbrol 226 ?.

 

Nie pisałem o kolorze, tylko o feldze.

 

Kolory Eduard podaje poprawne, poza pokrywami, które mają być w kolorze felg, tak jak na zdjęciach podanych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Tylko czy to jest konkretnie wersja M pocisku? Bo chodzi mi dokładnie o R-13M, czyli jedną z najnowszych wersji tej rakiety.
To że samą R-13 przenosił to mam nawet napisane w instrukcji zestawu, ale nie wiem co z M.

No i jeszcze te bombki FAB-500, 21 przenosiły zdaje się lżejsze FAB, ale czy 500, a dokładnie 500 M54?

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie bomb na szybko mogę napisać, że teoretycznie FAB-500 mogły przenosić.
Czy to robiły nasze i czy odmianę M-54 mieliśmy to z marszu nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na tym forum doszukałem się  informacji że do naszych MiG-21 pasuje White Aluminium ALC-106 i powiem szczerze patrząc na zdjęcie PFM-ów z 62  PLM mam wątpliwości czy nie bardziej będzie pasował Hataka C003  lub osławione C8 Gunze. Dodam że  w planach 21 z lat 90  z czerwonym lub niebieskim krukiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎08‎.‎04‎.‎2019 o 21:49, Solo napisał:

Pytanie do tych co się znają: czy polskie MiG-21Bis przenosiły, bądź teoretycznie mogły przenosić bomby FAB-500 M54 oraz rakiety R-13M (nie mówię że jednocześnie)?

Uzbrojenie rakietowe kierowane pozwala na stosowanie czterech typów pocisków rakietowych : R-3R /produkt 320/, R-3S /produkt 310A7/, R-13M /produkt 380/ i R-55 /produkt 67/. Jednocześnie na samolocie można podwiesić cztery pociski rakietowe R-3S lub R13M lub tylko dwa R-55 na wewnętrznych podskrzydłowych belkach nośnych.

Wyrzutnia dla R-13M to APU-13MT

Dodatkowo rysunek tego co może zabrać Bis.


Powyższe pochodzi z książki Samolot MiG-21 Bis (75A) Eksploatacja uzbrojenia sygnatura Lot 2162/82

mig-12bisUzbrojenie.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nurekogorek napisał:

Uzbrojenie rakietowe kierowane pozwala na stosowanie czterech typów pocisków rakietowych : R-3R /produkt 320/, R-3S /produkt 310A7/, R-13M /produkt 380/ i R-55 /produkt 67/. Jednocześnie na samolocie można podwiesić cztery pociski rakietowe R-3S lub R13M lub tylko dwa R-55 na wewnętrznych podskrzydłowych belkach nośnych.

Wyrzutnia dla R-13M to APU-13MT

Dodatkowo rysunek tego co może zabrać Bis.


Powyższe pochodzi z książki Samolot MiG-21 Bis (75A) Eksploatacja uzbrojenia sygnatura Lot 2162/82

 

i R-60 jeszcze mogły, książka pewne wydana przed ich wejściem na uzbrojenie.

 

W dniu 10.04.2019 o 22:37, Boros napisał:

Jakiś czas temu na tym forum doszukałem się  informacji że do naszych MiG-21 pasuje White Aluminium ALC-106 i powiem szczerze patrząc na zdjęcie PFM-ów z 62  PLM mam wątpliwości czy nie bardziej będzie pasował Hataka C003  lub osławione C8 Gunze. Dodam że  w planach 21 z lat 90  z czerwonym lub niebieskim krukiem. 

W latach 90 to na migach gołe aluminium było widać tylko tam gdzie im się farba wytarła. Podczas remontów malowano je srebrzanką także kierunek C8  czy czegoś podobnego całkiem trafny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że znikoma szansa na odpowiedź, ale a nuż znajdzie się ktoś kto wie ?

Chodzi mi o to jakie uzbrojenie miały MiGi-21 w Afryce - konkretnie zambijskie bisy i tanzańskie MFy (te zdobyczne z Ugandy).

Zambijskiego znalazłem jedno zdjęcie z samymi wyrzutniami (może chociaż z tego zdjęcia ktoś podpowie co by tam mogło wisieć):
36ad3c0e1dcd032380b0205945065bac.jpg

Do tanzańskich MFów nie mam żadnych materiałów, poza informacją, że były szare i zdobyli je podczas wojny z Ugandą.

Na chociaż jednym z nich chciałbym powiesić raczej konfigurację powietrze-ziemia niż typową powietrze-powietrze, ale materiałów jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matys napisał:

Podejrzewam, że znikoma szansa na odpowiedź, ale a nuż znajdzie się ktoś kto wie ?

Chodzi mi o to jakie uzbrojenie miały MiGi-21 w Afryce - konkretnie zambijskie bisy i tanzańskie MFy (te zdobyczne z Ugandy).

Zambijskiego znalazłem jedno zdjęcie z samymi wyrzutniami (może chociaż z tego zdjęcia ktoś podpowie co by tam mogło wisieć):
36ad3c0e1dcd032380b0205945065bac.jpg

Do tanzańskich MFów nie mam żadnych materiałów, poza informacją, że były szare i zdobyli je podczas wojny z Ugandą.

Na chociaż jednym z nich chciałbym powiesić raczej konfigurację powietrze-ziemia niż typową powietrze-powietrze, ale materiałów jak na lekarstwo.

na wyrzutniach z powyższego zdjęcia: wewnętrzne RS-2US, zewnętrzne R-3S lub R-3R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, em napisał:

To jest Mf i R-3R nie ma prawa tam wisieć.

 

dzięki. Watro wiedzieć. Po prostu do belki dopisałem typy rakiet.

Tak przy okazji 2 typy radiolokacyjnych miały prawo bytu (choćby teoretycznie)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na zdjęciu na pewno jest MF? Rozumiem, że spokojnie mógłbym go uzbroić w zestaw prosto z instrukcji do MFa Eduarda patrząc na wyrzutnie, niezależnie od wersji (2x R-2US + 2xR-3S), natomiast zacząłem mieć trochę mętlik czy na pewno mam dobrą wersje modelu pod ten schemat - sugerowałem się kalkami: https://www.hannants.co.uk/product/BER72076R , które mówią, że to bis, podobnie jak obrazek:

d7w7jzc-d4357a5b-fef9-45ad-bb80-0032bc6629ba.jpg

Większość danych, jakie znalazłem, mówi że Zambia posiadała na stanie bisy.

 

Dorzucę jeszcze dwa zdjęcia ich samolotów, które znalazłem. Co prawda samolotów niszczejących gdzieś, ale przynajmniej niezła jakość zdjęć:

157113_big.jpg

1475758-large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, żeby Zambia otrzymała MFy. Wszystkie źródła mówią o dostawie bisów i UMów w 1976 lub 1980, niemal wszędzie widzę AF612 podpisanego jako bis, a jednak tutaj jest MF. Zrobiłbym AF930 żeby było wszystko jasne, ale kalki akurat są do AF612, więc teraz mam trochę zagwozdkę co z tym bisem, którego właśnie robię, zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.