Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Peractum est ..... na półce :-))

20220715_223125.thumb.jpg.fb9d6d6c754c82437581aacc7cc34cfe.jpg

 BTW : mam swiadomośc niedoskonałości tego modelu . Tak w kwestii techniki jak i kolorystyki - ale dla mnie jest OK. Dzięki  raz jeszcze za podpowiedzi w kwestii szachownic i rakiet .

 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, em napisał:

Tej rakiety z żółtym końcem wraz z belka na której wisi,nie ma tam prawa być. 

....same problemy z tymi współczesnymi blaszankami:-))

OK - zdejmę te z "majtkowym " kolorem głowic  wraz z podwieszeniem , i założę  druga parę czerwonym oczkiem . Nevermore współcześniaków . Wracam do pierwszowojennych latadeł. Ładniejsze , więcej romantyzmu i można pokusić sie o "licentia poetica" - bo ikonografii ciut mniej :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na żadnym lotnisku, z którego latał ten samolot,nie było rakiet z majtkowym kolorem głowic,ani też wyrzutni na na których były  podwieszane.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, em napisał:

Ponieważ na żadnym lotnisku, z którego latał ten samolot,nie było rakiet z majtkowym kolorem głowic,ani też wyrzutni na na których była podwieszane.

 

Nie wnikając w humorystyczne okreslenie kolorystyki głowicy - twierdzisz że Nasze MiGi 21 MF nie  uzywały rakiet R-3R? 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, em napisał:

Różnice tworzył radar,do R-3R potrzebny był  RP-22, na Mf był RP-21 który nie ,,obsługiwał,,  R-3R.

OK. Rozumiem - Nasi zakupili wersję Miga ze starszym radarem - jak mniemam . No to bedą zawieszone cztery czerwone "oczka".

I koniec z wspólczesną techniką- na razie:-)  Teraz zabiorę sie za cos wspaniałego i cuchnącego naftaliną - Albatrosa C III w jedynej rozsadnej  dla moich oczu skali czyli 1/48 . 

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć

Mam pytanie a  właściwie  klika do znawców tematu. Chodzi o MiG-21PF 2408 w kolorze "białym". Czy przygotowując się do budowy mogę przyjąć  że  skoro płatowiec dostał kolor biały, gołębi popielaty  czy jak on tam się nazywał. To  kolor kabiny  jest zielono-niebieski a kolor luków podwozia i wnęk  szary? Może ktoś ma zdjęcia nie konicznie tego konkretnego samolotu jak ta farba się "zużywała" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boros napisał:

skoro płatowiec dostał kolor biały, gołębi popielaty  czy jak on tam się nazywał

biały to jedno, a gołębi popielaty to drugie...

5 minut temu, Boros napisał:

kolor kabiny  jest zielono-niebieski

Wszystkie nasze MiGi-21 miały taki kolor wnętrza.

16 minut temu, Boros napisał:

kolor luków podwozia i wnęk  szary

Musisz poszukać jak to było w wersji PF, bo tu bywało różnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie PF wychodził z czarną deską z zegarami i szarym kokpitem ( tak jak Limy). Po remoncie kabina dostawała ten klasyczny migowy turkus. Tu masz białego z niebieska kabiną

 

65964109_1751686518268216_6533640826340245504_o.jpg

Edytowane przez Leszek.Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Leszek.Sz. napisał:

Fabrycznie PF wychodził z czarną deską z zegarami i szarym kokpitem ( tak jak Limy)

Brawa dla :piwo:Leszka.

Przyznam, że innego koloru niż turkus u nas nie widziałem.

 

25 minut temu, imt napisał:

ps. sorki że do Grzegorza w Twoim wątku.

Ale to wątek o MiG-21, więc jak najbardziej  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak były naprawdę białe? Dziekuje za odpowiedzi. A skoro jest taki odzew to jeszcze jedno pytanie. Gdzieś na tym forum wyczytałem że jednym z elementów szkolenia pilota  był lot na " trzy punkty" czyli strzelanie z działka i rakiet oraz bombardowanie. A jakie bomby były zabierane na taki lot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy były białe?  Raczej bardzo jasno szare. Lot na 3 pkt na PF niemożliwy, to raczej M, MF, Bis. Jakie bomby? Rózne - kuliste, w kształcie grzyba... :) . FAb-100 albo takie małe szkolne P-50. Poniżej bisory na 3pkt.

 

899b521f23d71fd1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny materiał :piwo:

Trza tu ściągnąć Kolegę @abtb może znajdzie jakąś wenę dla siebie, bo ciekawy vyzbroy tam podczepiają,

No i super pokazane rodzaje i malowanie samochodów obsługujących DOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat malowania w jasne barwy naszych 21 już był opisywany. W latach 80 tych były malowane tak jak eRy czyli jak okreslił to kolega z 21 odcieniem zbliżonym  do teflonu, oraz jasno szaro niebieski , ja okreslam go jako odpowiednik koloru stosowanego na F-15. Jeśli znajde swoje zdjęcia z Bydgoszczy to wrzuce.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wymysl napisał:

Zwróciliście uwagę, że obsługa naziemna chodzi w kaskach? Nigdy czegoś takiego poza lotniskowcem nie widziałem.

Niemce wschodnie również używali takich elementów antychalasowych jak CSSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.