Jump to content

KP.Taurus

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KP.Taurus

 1. Dla KH najlepiej szukać chyba jakiegoś dedykowanego zamiennika. Albo zrobić własną z kopyta Kinetica lub GWH.
 2. Owiewka GWH ma minimalnie szerszą podstawę, ale w części wypukłej przekroje są identyczne. Długość też jest identyczna. Aby zastosować owiewkę Kinetic w modelu GWH należałoby tylko podkleić paski polistyrenu poszerzające ją w części w której umieszczone są zamki. Natomiast w Modelu KH owiewka Kinetic jest za szeroka z przodu przy wiatrochronie i idealnie pasuje pasuje z tyłu przy zawiasie. Ale przy takiej wymianie wiatrochron też wymagałby zmiany.
 3. Owiewka w Su-35 KH faktycznie jest słaba. Raz, że mocno soczewkuje, dwa że że jest za mała w przekroju poprzecznym w porównaniu do GWH i Kinetic. Od lewej Kinetic, w środku KH, dalej GWH Porównanie przekrojów poprzecznych - od lewej Kinetic Su-33, KH i GWH: Kinetic - idealnie jednakowa grubość ścianek na całym obwodzie, KH - za mała, za gruba i z dużymi płaskimi powierzchniami w podstawy, GWH podobna do Kinetic, ale też płaska u podstawy. Te płaskości powodują tak mocno widoczne soczewkowania u KH i GWH W mojej opinii najlepiej zrobił to Kinetic.
 4. Napisz do GWH. Z reguły takie reklamacje firmy te uznają. Ja miałem przypadek źle odlanej ramki przeźroczystej do Su-33 Kinetica. I po dwóch tygodniach nowa ramka była do odebrania na poczcie (fakt miało to miejsce jeszcze na długo przed COVIDEM). Ale wysłanie maila i opisanie sytuacji nic cię nie kosztuje.
 5. Tytuł wątku trochę jest mylący, bo to RFM a nie TAKOM jest.
 6. Dopiero teraz zauważyłem pytanie, tak to wygląda na zbliżeniu: W ogóle to polecam ten album z Eagle Aviation
 7. A nie jest on przypadkiem wklejony odwrotnie do modelu i przez to ma taki dziwny kształt na tym zdjęciu?
 8. Gorzej, że zlepione wymagają jeszcze więcej tego miejsca, a do tego ciągłego odkurzania 😄
 9. Chyba lepiej będzie dodać kapkę zielonego do lakieru błyszczącego.
 10. KP.Taurus

  Abrams

  Jest jeszcze opcja 4, to jest M1A2 SEP 2 z VOIIO Mam go jeszcze w pudle i wygląda ona całkiem zacnie. A tu jest więcej na jego temat: https://www.themodellingnews.com/search?q=voiio
 11. W takim razie rezerwuję i resztę uzgodnimy na priv
 12. Cześć, jak nie znajdzie się chętny, to mogę przytulić. Ale z terminem rozliczenia pod koniec miesiąca. Jeśli jest to do przyjęcia dla kolegi, to resztę uzgodnimy na priv.
 13. dokładnie to 1550 PLN w Martoli. Ktoś chętny? Można "jechać" po Mikromirze, jak ostatnio wielu robi to po Armie
 14. Pisząc "stare" miałem na myśli te które były w sprzedaży w CSH jeszcze w latach 70-tych. Później to faktycznie nie wiem jak było i kiedy skład mógł się zmienić.
 15. Stare Humbrole miały związki ołowiu (zresztą tak jak i wszystkie inne emalie z tego okresu). Było o tym pisane na Modelworku w tym wątku:
 16. Ja ostatnio podjechałem i nikt mnie nie aresztował, ani nawet do mnie nie strzelali. Więc chyba można. No to jak to w końcu jest? Można, czy nie można?
 17. W temacie Tornado & Desert Pink polecam też filmik z kanałuPeri's Models:
 18. Wszystkie Tornada będące w użytkowaniu brudzą dosyć mocno statecznik pionowy, a to wynika z konstrukcji odwracacza ciągu (Tornado nie ma bowiem spadochronu hamującego).
 19. Jestem zainteresowany odkupieniem tego modelu. Reszta na priv
 20. Szkoda że pamięć mają krótką i zapomniało im się o "wizycie" z 1939:)
 21. Cążki na pewno warte są polecenia. Sam używam od około roku. Warto jednak jest posiadać inne do "grubszego" materiału, a te używać tylko do precyzyjnego wycinania. Naddatek po obcięciu jest naprawdę niewielki , a krawędź cięcia gładka. Dla perfekcjonistów wystarczy lekkie przetarcie papierem o małej gradacji lub wyrównanie ostrym ostrzem na wyciętym elemencie..
 22. Jeśli chodzi o Jak-a 9P to jest dostępna bardzo dobra żywica ze Scale Bureau z plusem za polskie malowanie.
 23. Możliwe że masz rację, iż w realu wygląda to trochę inaczej. Zresztą na tym zdjęciu PFM-ka też jest w cieniu i na słońcu mogłaby jednak troszkę "świecić".
 24. Bardzo fajny. Ja bym go jednak tylko trochę zgasił półmatem. Na zdjęciu widać że farba srebrna nie dawała takiego połysku jak dla polerowanego alu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.