Skocz do zawartości

Jak-1b - ZTS Plastyk/Mastercraft 1:72 + dodatki własne


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

@Mikolaj75 - fakt, na forum modeli jest mnóstwo, większość z nich to świetne, czasem nawet lepsze prace, ale jak zobaczyłem co z tym Jakiem zrobiłeś, to zęby jeszcze 20 minut z podłogi zbierałem. Ja zabawę z modelarstwem zaczynam po pewnie 20-letniej przerwie (żona zarzuciła mi, że nie mam hobby, więc przypomniałem sobie moją pasję z lat młodzieńczych) I niestety póki co efekty mojej "pracy" nie są nawet w połowie tak efektowne jak modele z forum. Ale się staram. Dlatego też nie mam odwagi zaprezentować tego co skleiłem i wymalowałem. Tym bardziej, że maluję pędzlem (nie mam tego całego aerografu). A na forum wszedłem, żeby sobie pooglądać, żeby zobaczyć jak można pewne rzeczy ulepszyć itd (tym bardziej, że nie znam osobiście żadnego modelarza i wszystkiego uczę się sam). To, że ktoś w ten sposób może w modelu 1:72 wykonać elementy do łba mi nawet nie przyszło. Normalnie kompleksów dostałem

Mój 8-letni syn też zaczął sklejać dzięki tacie . I jak na takiego małego dzieciaka nieźle mu idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno zszedł widząc to co Mikołaj wyrabia ;)

To może choć na reanimację PLISSSSS!!!!! Mikołaj. Ja Cię kiedyś uduszę za zawyżanie standardów . To ja już swojego Jaczka schowam do pudełka i zakopię z kwiatkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam zakopie w pudełku. Dłubać proszę bo ładny będzie.

 

Xychu wrzucaj co zlepiłeś, nie wstydź się, a zawsze coś podpowiedzą ludzie co poprawić, na co zwrócić następnym razem uwagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło rany boskie, przejechałem dziś służbowo 650 km, odpaliłem w hotelu w Nowym Sączu kompa i widzę, że spory ruch, a fiedotow wysyła mnie do lekarza.

Fiedotow - dawaj swojego Jaka i nie chowaj do pudełka, tym bardziej, że ja tak szybko nie skończę;

Xychu - przejrzałem galerie i proszę na warsztat jakiś nowy temat

 

A ogólnie to dzięki za miłe wpisy oraz - co chyba ważniejsze - wszystkie wskazówki merytoryczne

 

PS. Robert - wciągnięcie na forum nastąpiło po Waszych wpisach na Łosiu u Ipkinssa - pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć to Twój model podoba mi się jak milion dolarów. Do Twoich umiejętności jest mi tak daleko, jak do posiadania owego milionika. Ale popatrzeć zawsze mogę i w tym odnajduję radość modelarstwa. Pięknie Stary, nie ma co, a ową dyskusję dobrze pamiętam, nawet o niej wspomniałem przy okazji jakiegoś wpisu.Powodzenia i czekam na aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Kochanie zerka podejrzliwie jak przeglądam Mod-worka sądząc, że to jakieś stronki dla panów - takie mam wypieki ;)

Moje słoneczko mówi coś o zdziecinniałej bandzie dorosłych facetów i na moją pracownię modelarską mówi kuchnia-czego już w ogóle nie mogę zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moją pracownię modelarską mówi kuchnia-czego już w ogóle nie mogę zrozumieć.

 

kurcze mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym mój drogi musi być Jak widać mamy kobiety których nie rajcują "normalni faceci" (a może to my jesteśmy normalni tylko z resztą coś nie teges ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może właśnie nas za to kochają:)

Optymista

a może to my jesteśmy normalni tylko z resztą coś nie teges

No nie wiem, nie wiem, na gorzałę nie chodzimy, no może sporadycznie, wieczorami siedzimy grzecznie w swoich pracowniach, w których wcześniej sprzątamy, bo porządek w pracowni być musi , na spacery rodzinne chodzimy, a że przy okazji są tam imprezy na których oglądniemy trochę sprzętu, to pikuś, no sam nie wiem, nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! A co tu się wyprawia? Wracam z Nowego Sącza, i widzę, że koło gospodarzy wiejskich się zawiązało . W takim razie też się zapisuję i oświadczam, co następuje:

- moja Pani ogólnie akceptuje modelarstwo, choć często dowiaduję się, że wybrałem "wyjątkowo właściwy moment" na zabawę, a powinieniem zajmować się czymś innym;

- na wyjazdach chodzi ze mną do muzeów lotniczych twierdząc, że jej się tam podoba;

- w ostatnich czasach grozi zabraniem komputera, bo "uzależniłem się" od forum;

- z uwagi na moją drugą pasję (latanie) ogłosiła, że mogę sobie kupić sprzęt modelarski jaki chcę pod warunkiem rezygnacji z latania - po mojej reakcji na tę jakże atrakcyjną propozycję - wycofała ogłoszenie i niezmiennie cieszy się na złą pogodę w te weekendy kiedy mam zamiar polatać;

- w zeszłym roku była ze mną na Paprykarzu, jak uda się sprzedać młodzież, to w tym roku też przyjedzie

 

Kurczę, już 2 strony gadaninki, muszę coś ruszyć, żeby jakiś obrazek wstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie opinie. Sojomail - to jednak jest ZTS, nie dali mi do testu prototypu Tamki

 

Niewiele się dzieje, bo sporo wyjazdów służbowych, ale rozpocząłem batalię listwową. Ostatnie wieczory zostały poświęcone na dokładne zwymiarowanie listew na modelu (uwaga - nie na planach - bo jeśli mimo starań pojawiłyby się jakiekolwiek niezgodności - a są - wiem o tym , natychmiast ujawniłoby się to) oraz rozrysowanie w formie mini planu. To pozwoli na ograniczenie ruszania modelu do poszczególnych czynności.

 

Zatem dziś skromniutko - planik listew

 

rysunek%252520techniczny%252520listwy.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Dzięki za miłe słowa, erroe.exe - he he z tymi wystawami to nie tak prosto, raz, że choćby w sąsiedztwie masa wymiataczy z modelami, że ho ho, dwa - jak poczytałem dyskusję o Inowrocławiu, to horror normalnie - mam nadzieję, że tak naprawdę dla większości modelarzy było tam po prostu miło i w porządku. Tu u nas na warsztacie cicho i spokojnie . Ale swoją drogą popatrzcie, o Paprykarzu nikt złego słowa nie napisał - tam jest fajnie. Pozdrawiam Paprykarzowców

 

Względem Jaka - odradzam każdemu zabawę w listwy. Paskudztwo. Pomimo szerokiej pomocy od kolegów problemów co nie miara. A tu za grubo, a to nie tak. Idealne byłyby listwy fototrawione - ale paradoksalnie są zbyt cienkie w widoku z góry. Ostatecznie będą indywidualnie cięte pręciki plastikowe z płytki 0,25 mm. Ale sposób cięcia inny - tj nie nożykiem delikatnie, tylko jednorazowo żyletką - każdy inny sposób powoduje zwijanie się plastiku i nie ma mocnych. Wadą tej metody jest to, że nie załatwia mi trzech najdłuższych listew - będą sztukowane, choć temat jeszcze otwarty.

 

Poniżej sposób cięcia.

 

listwy%252520sposob%252520ciecia.JPG

 

A tu widok ogólny - jeszcze gdzieniegdzie się sezonują, ale są najprostsze ze wszystkich wypróbowanych metod

 

listwy%252520docelowe%252520widok%252520ogolny.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.