Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości ZVEZDA


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.12.2023 o 13:29, TM48 napisał:

Raczej standard jeżeli dobrze pamiętam.

Ale to raczej jednak zabawki pozbawione większości detalu, skręcane na śrubki z ogólnym zarysem ramy.

 

 Ził       Model już dostępny, wykonanie na dobrym poziomie, porównywalne z wydawanym w zeszłym roku modelu Buchanki w tej skali . Liczę na przeskalowanie do 1/35, wtedy kupuję w ciemno...

Edytowane przez chorąży
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, axel1st napisał:

Żaden przepak, Zvezda od jakiegoś czasu wypuszcza modele rodzimych konstrukcji w 1:43 ( np. słynną " Buchankę " )... 

OK - byłem pewny że to musi być jakiś materiał z odzysku skoro taka "niedzisiejsza" skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TM48 napisał:

Być może, tyle, że ja komentowałem Twoją opinię o AVD.

Sorry, źle to zabrzmiało, nic negatywnego nie miałem na myśli. Chciałem tylko uzupełnić informację, że..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na scalemates piszą, że AVD wydał ten model w 2022 a Zvezda w 2023. Na historii produktu brak jest odnośnika, że to przepak ale u ruskich to nigdy nic nie wiadomo. Wydaje się że za krótki okres czasu między obu wypustami żeby to był przepak, ale to tylko domniemywanie. Skoro Zvezda umieściła znaczek AVD to znaczy, że raczej formy nie były opracowane tylko przez Zvezdę. AVD nie umieścił znaczka Zvezdy na swoim pudełku. Równie dobrze mogli razem wykreować ten model a sprzedają oddzielnie pod swoimi markami. Na razie chyba dylemat będzie trudno rozstrzygnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin Rogoza napisał:

Na pudełku logo AVD. Zatem...? 

 

8 godzin temu, Endrju napisał:

 Skoro Zvezda umieściła znaczek AVD to znaczy, że raczej formy nie były opracowane tylko przez Zvezdę.

Na pudełku przed logo AVD widnieje tekst, który mówi, że model jest opracowany we współpracy z AVD.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
3 minuty temu, gajowy z wąsami napisał:

Wystarczy obejrzeć zalinkowanego przez Bartka inboxa aby stwierdzić że to zupełnie nowy model - Zvezda to wpełni plastikowy, wtryskowy model a AVD ma metalową kabinę, uproszoną plastikową ramę ect.

A i mądrego warto posłuchać :) Dzięki za wyjasnienie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Był od dawna Grad od ICM, ostatnio wydany w nowym pudełku,

Jakiś czas temu Trampek puścił swojego Grada,

A teraz przyszedł czas na Zvezde i jej Grad (tyle że chyba na nowszym Uralu niż w/w):

https://www.martola.com.pl/pl630/produkty112604/bm_21_grad

 

Pozdr ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

armata do kompletu z ciągnikiem gąsienicowym, ewentualnie filmy z szturmu Berlins Goździk, pewnie lepszy niż Skif a cena o wiele niższa :) , chociaż pośrednicy Zvezdy radykalnie podnieśli ceny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chorąży napisał:

armata do kompletu z ciągnikiem gąsienicowym, ewentualnie filmy z szturmu Berlins Goździk, pewnie lepszy niż Skif a cena o wiele niższa :) , chociaż pośrednicy Zvezdy radykalnie podnieśli ceny...

Zwezda już dość dawno znacznie podniosła jakość swoich modeli, zarówno lotniczych jak i pancerki.  Mam nadzieję, że ten Goździk będzie konkurencją dla Trumpetera pod względem cenowym i jakościowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Zwezda już dość dawno znacznie podniosła jakość swoich modeli, zarówno lotniczych jak i pancerki.  Mam nadzieję, że ten Goździk będzie konkurencją dla Trumpetera pod względem cenowym i jakościowym.

Dokładnie tak :super:. Jestem szczęśliwym posiadaczem ich nowego Dodge'a WC 51 w skali 1/35 i naprawdę nie ma, no nie ma się do czego przyczepić, ma nawet świetnie wykonaną plandekę (kalkomanii nie liczę bo i tak z nich nie korzystam, używam generycznych:mrgreen:) jak dla mnie jest porównywalny a nawet lepszy od jedynie dostępnego WC51/52 firmy AFV Club na rynku ( koszmarka z Italeri nie liczę:D). Myślę że jak ten Goździk będzie w tej jakości to można będzie brać w ciemno, a poza tym będą mieli podwozie do pojazdów rodziny MTLB i innych specjalistycznych na tym podwoziu np. wozy dowodzenia baterii , dywizjonu rozpoznawcze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 00:13, Endrju napisał:

Na scalemates piszą, że AVD wydał ten model w 2022 a Zvezda w 2023. Na historii produktu brak jest odnośnika, że to przepak ale u ruskich to nigdy nic nie wiadomo. Wydaje się że za krótki okres czasu między obu wypustami żeby to był przepak, ale to tylko domniemywanie. Skoro Zvezda umieściła znaczek AVD to znaczy, że raczej formy nie były opracowane tylko przez Zvezdę. AVD nie umieścił znaczka Zvezdy na swoim pudełku. Równie dobrze mogli razem wykreować ten model a sprzedają oddzielnie pod swoimi markami. Na razie chyba dylemat będzie trudno rozstrzygnąć.

 

Andrzeju w nawiązaniu do Twojego postu na stronie AVD  ukazał się taki mega wypaśny zestaw z ZiŁem 130 w wersji skrzyniowej  do którego znany i lubiany producent blaszkowy czyli Mikrodizajn wypuścił właśnie zestaw blaszek fototrawiennych  czyli można domniemywać że i wywrotkę Leszka Góreckiego też wydadzą:

3501KAVD AVD Modele samochodu ZIL 130 Platforma (zestaw Combo) 1/35

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 00:03, Adams M1A1 napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem ich nowego Dodge'a WC 51

Spadłem z krzesła i nie mogę się otrząsnąć z szoku- jak można wspierać Orków w ich wysiłku wojennym? Przekazywać im środki finansowe? No jak? Ja się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wprzybylak napisał:

Spadłem z krzesła i nie mogę się otrząsnąć z szoku- jak można wspierać Orków w ich wysiłku wojennym? Przekazywać im środki finansowe? No jak? Ja się pytam.

No to chłopak by musiał wszędzie na piechotę chodzić i musiałby przestać jeść polskie płody rolne , bo wachę i nawozy nadal idą do nas z tego kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wprzybylak napisał:

Spadłem z krzesła i nie mogę się otrząsnąć z szoku- jak można wspierać Orków w ich wysiłku wojennym? Przekazywać im środki finansowe? No jak? Ja się pytam.

Cały czas z RUS kupujemy węgiel, nawozy, metale szlachetne i ropę naftową... Pewnie jest jeszcze duuużo innych towarów, o których nie wiemy. Rozumiem, że jeździsz rowerem, prąd Tobie nie potrzebny, gaz tym bardziej... Bo uparcie nie dajesz ani złotówki na wsparcie agresora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.