Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości ZVEZDA


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni !

Jak zapowiedziałem, tak zrobiłem a więc Kamaz wywrotka stał się moja własnością. Pudło solidne ale nie do końca wypełnione a więc wyjecie ramek nie spowodowało, ze po włożeniu spowrotem nie da się zamknąć pudełka. Jedno malowanie. Ramki o 2 kolorach. Te podwozia, znane z poprzednich (chociaż układ elementów na ramce wydaje się inny)   wersji czarne, a te nowe w kolorze żółto czerwonym.

Opony tradycyjnie jak to gumiaki, ale wersja szosowa, więc specjalnie nie ma się do czego doczepić.

Pewnie żywica z ugięciem była by efektowniejsza, ale tak kolorowe autko to aż szkoda fajdać, brudzić i tyrać.. Pięknie odlane żadnych nadlewek, aż chce się sklejać :) . 

T-70 to samo a dodatkowa zaletą jest to, że jest mniej części, albo mniejsze rozdrobnienie detali, niż w konkurencji. Szkoda, że nie dołożyli polskiej wersji malowania, ale to żaden problem, bo kalki dostępne są od ręki.

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko T-80UD ze Zvezdy i jakość jest taka sobie, średni detal, plastik kruchy i ogólnie nieprzyjemny w obróbce. Pytanie takie, czy widać różnicę między starszymi a nowszymi modelami pojazdów? Chodzi za mną MSTA albo Koalicja i jestem ciekaw, czy od T-80 coś ewoluowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba, to już nowa generacja modeli, spasowane, gąski z pojedyńczych i fragmentów. Sam przymierzam się do MSTA. róznica pomiędzy T80 a MSTA do kilka generacji na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tap-chan said:

Ja mam tylko T-80UD ze Zvezdy i jakość jest taka sobie, średni detal, plastik kruchy i ogólnie nieprzyjemny w obróbce. Pytanie takie, czy widać różnicę między starszymi a nowszymi modelami pojazdów? Chodzi za mną MSTA albo Koalicja i jestem ciekaw, czy od T-80 coś ewoluowało.

Czyli T-80UD od Zvezdy lepiej odpuścić (na T-34/85 "Na Berlin" psioczyłem...) jak się chce w miarę przyjemnie kleić i kupić np Leo 2DK/SWE od Hobbyboss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze Leo od hb jest lepszy, ale T80 też da się skleić, ale jest mocno uproszczony, można znaleźć tu relacje z budowy. Niedawno któryś z Kolegów relacjonował budowę T34 85 zvezdy starej edycji, zrobił majstersztyk. Z wszystkiego da się skleić model. Sklejam teraz lvm Italeri jako Ryś. Poprzednio Tigra. Jest różnica w jakości i rozwiązaniach, Tigr nowszy i lepszy chociaż Italerce też nic nie brakuje, ale "czuć" że jest z poprzedniej epoki... Tak samo porównując MSTA a T80  dzieli je kilkanaście lat...

 

Edit:

Osoby które zamieszczą  wypowiedzi nie na temat, będą  wysyłane na dłuższy odpoczynek od forum.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
1 minutę temu, patrykd napisał:

Kupując modele tego producenta wspierasz terroryzm

Bo gospodarka Rosji opiera się na produkcji modeli plastikowych, zdemaskowałeś niecny plan opanowania światowych ryków. A tak na serio to indywidualna decyzja każdego czy kupi model zdelano w rosii, bo mu się podoba i nie ma to nic wspólnego z moralnością.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wprzybylak napisał:

Bo gospodarka Rosji opiera się na produkcji modeli plastikowych, zdemaskowałeś niecny plan opanowania światowych ryków. A tak na serio to indywidualna decyzja każdego czy kupi model zdelano w rosii, bo mu się podoba i nie ma to nic wspólnego z moralnością.

Kazdy kupuje to co mu sie podoba. Modele Revella albo innych producentów też mają  przepak Zvezdy i nikt nie narzeka.

 

A tak po za tym widzę kogoś z moich okolic bo mam do Powidza z 3 km przez las z 2km hah :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykd napisał:

Kupując modele tego producenta wspierasz terroryzm. Oficjalnie UE uznała kraj pochodzenia tych modeli jako PAŃSTWO TERRORYSTYCZNE.

A jeżdżąc niemieckim samochodem a zwłaszcza VW czy Porsche popierasz faszyzm, nazizm i holokaust ?  Kolego powściągnij emocje.  Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Armoramie ukazał się nowy katalog Zwezdy:

https://vk.com/doc6108131_651686281?hash=lPXi9s4AWllvlXHHlhEfY0s1ZPiTkNheypPcXWXJGOP

Jest trochę nowości min. Dodge WC52 czyli z wyciągarką ( w AFV Club była to opcja:mrgreen:), UaZ 469B czy kolejna już suczka czyli SU 76. Ciekawe jak będą wyglądały w/w pojazdy bo po ostatnich zakupach ( Dodge WC-51) muszę że naprawdę bardzo ,ale to bardzo poprawili jakość w porównaniu do ich wcześniejszych wyrobów (T72A:szczerbol:) , naprawdę  wielkie wrażenie robi zwłaszcza plandeka do Beepa. Pozdr. A.

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie, mam pytanie w sprawie Zvezdy.
Jak to wygląda ze sprowadzaniem ich modeli ? Jak wybuchła wojna był bojkot, w MH stany magazynowe od marca nieodświeżane. A w takiej Martoli ? Mi-8, T-72B w 1/72, Pancyr-same nowości. Jest jakieś "embargo" na Zvezde czy po prostu "business as usual" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rudolf24 napisał:

Panowie, mam pytanie w sprawie Zvezdy.
Jak to wygląda ze sprowadzaniem ich modeli ? Jak wybuchła wojna był bojkot, w MH stany magazynowe od marca nieodświeżane. A w takiej Martoli ? Mi-8, T-72B w 1/72, Pancyr-same nowości. Jest jakieś "embargo" na Zvezde czy po prostu "business as usual" ?

Model Hobby zaraz po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę postanowił nie wspierać ruSSkich biznesów i jest w tym konsekwentny.

Edytowane przez socjo1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rudolf24 napisał:

Panowie, mam pytanie w sprawie Zvezdy.
Jak to wygląda ze sprowadzaniem ich modeli ? Jak wybuchła wojna był bojkot, w MH stany magazynowe od marca nieodświeżane. A w takiej Martoli ? Mi-8, T-72B w 1/72, Pancyr-same nowości. Jest jakieś "embargo" na Zvezde czy po prostu "business as usual" ?

Niektóre sklepy modelarskie sprowadzają modele Zvezdy z Węgier. Orban nie wprowadził empargo na modele.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Niektóre sklepy modelarskie sprowadzają modele Zvezdy z Węgier. Orban nie wprowadził empargo na modele.

Sklepy wcale nie muszą tak kombinować...
Modele Zvezdy są normalnie dostępne w hurtowni, a tam dostarczane są z Austrii od europejskiego przedstawiciela Italeri/Zvezda/Dragon. Kto chce ( w sensie który sklep chce mieć Zvezde w swojej ofercie) to kupuje, kto nie chce, ten nie kupuje...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

T-62 m od 3 tygodni dostępny, 2 inne ramki niż zwykły t-62 jakość światowa

 

No i kolejna nowość czyli su-76 m za ok. 110 zł  wypraski klasa. Trzy malowania 2 ZSRR a jedno Kitaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.