Skocz do zawartości

F-4E Phantom II ZF 67-210 w 1:72 Revell


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kolekcji w wersji FGR 2 ale F-4E Fujimi jest bardziej uproszczony od FGR 2.

Przy wyborze modelu brałem pod uwagę HASEGAWE no i Revella. Hase już mam z krótkim dziobem wersja C/D J/N i drugiego takiego samego w 90% zestawu nie chciałe więc wybrałem Revellowskiego cudaka to ze względu na malowanie okazjonalne nazwałem go cudakiem. Szkoda, że Revell nie wypuszcza tego modelu z USAF malowaniem w opcji. Kalki do USAF można pozyskać od PRINT SCALE

 

102308-b.jpg

 

PRINT SCALE nakładał ktoś z was jaka to jakość Techmod, HDL, wyżej niżej?

 

Uzbrojenie to AIM-7E Sparrow od Eduard, bo właśnie AIM-7E posłużył załodze maszyny ZF 67-210 do zestrzelenia MiGa-19 6.06.1972

 

Sindewindery może w warsji echo czyli AIM-9E z zestawu Hasegawy 1/72 U.S. Aircraft Weapons II.

 

aim9echo%252520%2525281%252529.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Acadey przygotowuje Phantomy w 1:72 i F-4E też jest zapowiadany. Może jakiś ciekawe malowania i kali od Cartografu. Czekać czy nie ? oto jak pytanie . Czyli może budować model innego samolotu w międzyczasie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tą relację z chęcią będę podpatrywał, jako że sam się zastanawiam nad przerobieniem revellowskiego f-4f na f-4e,a z tego co sie orientuję przerobienie nie jest trudne.

Ponoć Acadey przygotowuje Phantomy w 1:72 i F-4E też jest zapowiadany.

On jest zapowiadany od kilku lat:) Pewnie kiedyś wydadzą, tak jak wydali F-8 Corsair po kilku latach zapowiedania czy też z F-4 w skali 1:48. Ale prawdopodobnie pierwszą wersją będzie f-4B, tak jak ten w 1:48.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie nie jest to moja ulubiona skala ale za to samolot zacny dlatego będę śledził warsztat; interesuje mnie jakich kolorów użyjesz do kamuflażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odwiedzających wątek.

Na początek demolka.

 

Niedorobiona kabina się mi trafiła od Revell kij im w oko

 

20140925_214137.jpg

 

To wyrzeźbiłem pod jednoczęściową z Fujimi jaką miałem w zapasie.

 

20140925_213911.jpg

 

I zaczołem demolkę czyli przygotowywanie miejsca pod kanały dolotowe które dorabiam we własnym zakresie z folii alu

 

20140925_213757.jpg

 

20140925_213944.jpg

 

20140925_213955.jpg

 

A sam model Revella daje rade może być na rozgrzewkę przed niewiadomo kiedy mającą być Academką

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Obraz%252520197.jpg

 

7229_2.jpg

 

Obraz%252520198.jpg

 

Rozkład plam kamuflażu jest całkiem inny niż na zdjęciach z pierwszego postu. Czyli instrukcję należy traktować z przymróżeniem oka i wzorować się na zdjęciach konkretnej maszyny. No i jeszcze aby zdjęcia z różnych ujęć były z tego samego okresu.

 

Jeszcze napisy eksploatacyjne też od PRINT SCALE 72-031 rozkład plam też nieprawidłowy ale jakieś napisy są czy prawdziwe?

 

Obraz%252520199.jpg

 

Obraz%252520200.jpg

 

Dzisiaj takie dywagacje.

 

0118.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kabinkę miałem taką samą - tragedia i wielka porażka "revelacyjnego" REVELLA, ale potraktowałem ją jako kopyto, zalałem klejem wypolerowałem i wytłoczyłem. Pasuje jak ulał nie przejmuj się grubością około 0,2mm, uwierz pasuje.

Użyłem folii z okładek do bindowania.

viewtopic.php?f=64&t=41978

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Focus changed the title to F-4E Phantom II ZF 67-210 w 1:72 Revell
  • 8 months later...
7 godzin temu, Apek napisał:

Oooo, temat nie umarł 😀 od tego czasu Academy faktycznie wypuścił fajne fantomy w 1/72😀

 

Ale na późny E ze slotami nadal nie ma co liczyć - nadal najlepsza opcja to trzydziestoletnia Hasegawa. W 72 Academy ma tylko jedną wersję i jest to krótkonosy J. Fine Molds wypuścił całkiem sporą serię Phantomów w 72, ale nadal jedyny E to wczesny bez slotów a późny nawet nie jest zapowiedziany 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-4E 67-210 czyli wczesny to trzeba odszlifować wyrzutnie flar na pylonach i wzmacniania na statecznikach płytowych. Pozdrawiam odwiedzających wątek Focus.

IMG_20211107_155111.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje bardzo dobrze. Całkiem fajny model tylko szkoda, że w zestawie tylko malowanie okazyjne. Ale za to można zbudować wczesna i późną wersję bo ma do wyboru dwa rodzaje końcówek skrzydeł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 09:05, Matys napisał:

 

Ale na późny E ze slotami nadal nie ma co liczyć - nadal najlepsza opcja to trzydziestoletnia Hasegawa. W 72 Academy ma tylko jedną wersję i jest to krótkonosy J. Fine Molds wypuścił całkiem sporą serię Phantomów w 72, ale nadal jedyny E to wczesny bez slotów a późny nawet nie jest zapowiedziany 😉 

 

Też miałem pisać o Finemolds, ale faktycznie, ja również będę czekał na późny E/F, a póki co, na półce stoi sklejona Hasegawa. Mimo wszystko obserwuję i kibicuję, bo lubię sylwetkę tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.