Skocz do zawartości

F-16c Jastrząb 1/48 Tamiya


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Trochę wahałem się czy prezentować na Forum mój najnowszy ulepek. Powody są następujące- jak na moje podejście do hobby w tym przypadku tempo było ekspresowe, nieco ponad dwa miesiące. Do tego dochodziło dorobienie brakujących detali dla Polskiej wersji, malowanie aerografem z uszkodzoną dyszą i bardzo mało wolnego czasu. Zdjęcia robione w kiepskiej aranżacji -miałem ledwie godzinę, zaraz potem model "odleciał" do zamawiającego. Malowałem olejnymi Model Masterami bez żadnych preszejdingów, jedynie nieco rozjaśniłem podstawowe kolory w niektórych miejscach. Kamuflaż malowany z wolnej ręki, do tej pory zawsze stosowałem maskowanie. Kalki Techmodu, musiałem tylko przerobić nr , zamawiający chciał by oznaczenie było z Łasku. Kładły się całkiem przyjemnie, tylko ta cieniutka linia dała mi trochę w kość. Krótki czas jaki miałem do dyspozycji przy budowie tego modelu sprawił że nie zawsze zerkałem na fotki oryginału i skutkiem tego model ma sporo merytorycznych wad których jestem świadomy, a które znawcy tematu w lot wypatrzą. Niemniej jestem zadowolony z ostatecznego efektu i myślę już o następnej replice Polskiego Efa tym razem robionej już na spokojnie i przede wszystkim jak najbliższej oryginałowi. Pozdrawiam i zapraszam do oglądania i krytykowaniahttp://[f10bc3f909348bc6.jpg 304276d2d69935a9.jpg 56ad5350d34526a4.jpg 3309973753e6c595.jpg a860b0ce61aaf596.jpg acf9061b8a438c2a.jpg cc4e9a67b223a96a.jpg 11c38a1d91fcbd9e.jpg b513cd924b0417f7.jpg 7b702a35bf7bb797.jpg 466e7be4368965d8.jpg abd1ed5c173a0c8d.jpg a3d2c6198370aa57.jpg c79b0423aa8622b7.jpg 58a87eebbfe39290.jpg 27421d186dd10809.jpg dadd5fbc2bab3542.jpg 7b8e049e9ccf2cd3.jpg b998ba92a0d0b2ef.jpg/url]

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sracz, rozmemłana pościel, wiejski dywan, firanki, a teraz meblościanka, brawo !

Kolego kojarzę sobie ciebie głównie z szeregiem złośliwych postów . To wiejskie tamto badziewne...Zawsze możesz zgłosić do Admina propozycję zmian w regulaminie i wtedy taka tandeta jak moja czy innych Forumowiczów nie ujrzy światła dziennego. Nie chciałem urazić twojego dobrego smaku i obiecuję następne zdjęcia na tle ekskluzywnych skórzanych mebelków, albo przy jakiejś wypasionej, nie badziewnej i nie wsiowej furce, a może jakaś laseczka o idealnie dobranych proporcjach da się namówić na małą sesyjkę . Pasuje? Skąd się biorą tacy frustraci...

Szachownice pod skrzydłami spitolone

Tak, wiem...

 

Zestaw użyty do budowy to Tamiya 61101

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta szachownicowa pomyłka jest łatwa do poprawienia, więc się za bardzo moim laniem nie przejmuj

Nie ma sprawy.Na poprawkę jednak szanse marne bo już nie on ci mój jest Niestety pośpiech w modelarstwie nie jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło rzeczywiście nie najszczęśliwsze - strasznie ciemne (tak przy okazji - mam chyba identyczną meblościankę, sądząc po politurze i dziurce na kluczyk ) Sam model robi bardzo pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sracz, rozmemłana pościel, wiejski dywan, firanki, a teraz meblościanka, brawo !

 

Nie żebym się czepiał, ale tu sterylnie też nie jest...

viewtopic.php?f=87&t=39780&start=15

 

1409453963_1386547293_fyz12s_rb21klc.gif

Ktoś chciał błysnąć i nie poszło ;)

 

Swoją drogą - tło do zdjęć to naprawdę niegłupia sprawa. Arkusz A2 czy A3 brystolu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć że niektórym z Was podoba się ten modelik. Na zdjęcia miałem naprawdę tak mało czasu że nie dało rady zrobić tego porządnie, ale na pewno nie jest to jakaś zaplanowana "prowokacja" jak co niektórzy mogli by sądzić.

Fajny model.

Widzę że chyba bez dodatków żywicznych, więc spytam się, jakie ta słynna F-16 Tamki ma spasowanie, tak prosto z pudełka?

Porównywalne z jakością detali tego modelu?

Wszystkie dodatkowe detale są mojego autorstwa. Z tym spasowaniem bywa różnie. Łączenie owiewki radaru z kadłubem, elementy obudowy wlotu powietrza wymagają trochę szlifowania, Pasowanie owiewki kokpitu do kadłuba jeśli chce się ją zrobić zamkniętą też nie jest idealne. Najbardziej problematyczna jest obróbka elementów wlotu po montażu i jego malowanie. W przypadku tego modelu i wersji CJ którą powoli buduję zdecydowałem się na sklejenie całego modułu, pomalowanie kanału (zalewajka ) i wstawienie go w dolną połówkę kadłuba. Skutkuje to problemami przy łączeniu górnej i dolnej części kadłuba które "prężą"się, zwłaszcza przy nosie. Poradziłem z tym sobie usuwając fragmenty gniazd mocowania. Można tego uniknąć sklejając jak ordynuje instrukcja, wtedy jednak w połowie kanału dolotowego pojawi się dobrze widoczny uskok który będzie trudno usunąć. Reszta to już spokojne ,nudne sklejanie. Szpachlówki użyłem jedynie w kanale dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda ładnie. Tylko szkoda że nie dałeś białego tła, trochę lepiej model się prezentuje.

 

Komentarz Seba mnie rozwalił, mądrość swoją powiedział a swojej miernoty w warsztacie nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.