Skocz do zawartości

Roland C.II 1/48 Eduard - "Kajzerowski ciapaty Wielorypp"


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co stęskniliście się już za mną w naszym "stawku" ? ... bo ja sie stęskniłem Samoloty to jednak nie dla mnie. Niemniej czując ciepły oddech BORSUKA na plecach, zawracać nielzja Postanowiłem nie pałowac się z tymi szybami, i tak g...o będzie widać, więc we wnętrzu ograniczyłem się do tego co dał eduard. GłEMbokie waloryzacje pozostawiam innym . Bebechy w zasadzie wyrzeźbione, trza tylko pasy powyginać i wkleić, potem brać się za Meśka.

 

Po lewej w zasadzie jeno Zorka Pińć:

 

9_zps2g2egghh.jpg~original

 

Pociapane fotele:

 

10_zpsy3egfjmp.jpg~original

 

No i druga mańka:

 

11_zpss0kegbla.jpg~original

 

12_zpsazarj9nq.jpg~original

 

Czyli w skrócie: tydzień pracy psu w d...ę Po zamknięciu 99% mojej krwawicy zniknie na wieki.

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mesiek w zasadize by był. Zbiornik chłodziwa jeszcze nie zamontowany żeby się nie pętał pod nogami. Przez to wycinanie pokryw musiałem dorobić zbiornik oleju, który normalnie nie byłby widoczny. Olałem rozdzielacze, wajchę do "obniżania komprechy" przy starcie i ogólnie wszystko co było z tyłu silnika, bo i tak nic nie widać a czas nagli

 

13_zpsoi8tc2bs.jpg~original

 

14_zpskh0p2p3m.jpg~original

 

15_zps4x5eujto.jpg~original

 

No i założyłem fotele co by Hans z Helmutem nie musieli już stać Trochę im się te siedziadła zużyły, ale te samoloty miały trochę dłuższą żywotność od myśliwców, więc nawet miały okazję się zużyć

 

16_zpsnilywf8c.jpg~original

 

Z komsomolskim pozdrowieniem

 

Heil Mussolini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i założyłem fotele co by Hans z Helmutem nie musieli już stać Trochę im się te siedziadła zużyły, ale te samoloty miały trochę dłuższą żywotność od myśliwców, więc nawet miały okazję się zużyć :haha

 

Jak się wiercą, bo ich tyłki swędzą to i siedzenia się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ciapka i Zofije chociaz raz jakos umoczyl w skandal, chocby kontrolowanie, bo te ich ciagle przechodzenie weryfikacji zaczyna byc podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uuuu, fajny temat . Jakoś mi umknął wcześniej, chętnie popatrzę, bo sam się przymierzam do Fokkera D.VII Eduarda, a o porządne wykonanie jestem w twoim przypadku droga Gało spokojny . Kabina kozacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko Panowie, się pracuje. Nie byłem pewien czy towarzystwo tu w hangarze przyzwyczajone do mojego stylu, więc hamuję i nie wrzucam ciągle zdjęć Wielorypp w czasie wywczasów walczył kilka dni z rybOM piłOM. Ciapnąłem podkładem zaprzedwczoraj i znów ruszył w bój. Dziś ponownie chlasnę podkładem i jeżeli BORSUK będzie kontent, dalej pójdzie jak z bicza szczelił ( jak zwykle )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle miałem drobny poślizg ale w zasadzie byłoby, jutro chyba zacznę malowanki.

 

17_zpslht0i7yj.jpg~original

 

18_zpswhr0b0d8.jpg~original

 

19_zpstddretcf.jpg~original

 

20_zpstsp97jxg.jpg~original

 

21_zpss7zgvieo.jpg~original

 

Obaczym, teraz powinno zacząć się ciekawiej, jest teza, antyteza, synteza.... DIALEKTYKA Jak wyjdzie tlen z fafika to zacznę dłubać w pulemiotach co by Hans z Helmutem mogli do dzikUFF poszczelać i godną wieczerzę zapewnić kumplom do sznapsa.

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozwalaniem systemu to lepiej uważaj, co prawda Pułkownik Mitrofanow chwilowo myje kible, ale w porównaniu z BORSUKIEM to on jest dopiero w reakcyjnym przedszkolu BORSUK musiał utopić w betonowej ślinie z gruźlicą kilku wrogów, odpowiedzialnych za pominięcie uszatych chłodnic i przeoczenie 4 glutów które trzeba jeszcze zeszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Upłynęło trochę wody... popiłowałem wszystko co było do obrobienia, zaciurałem podkładem no i pora zabierać się do malowania. Uszate chłodnice przylepione. Albo ja gUpi jestem, albo Edek kazał je przylepić do góry nogami tak czy siak są jak powinny teraz.

 

22_zpsjv9rzak1.jpg~original

 

23_zpsfrhzgkaz.jpg~original

 

Pozostały szmelc ( i tylko ze 2 miejsca które jeszcze wymagają poprawek )

 

24_zpsacisiny3.jpg~original

 

25_zpshbiq1wsa.jpg~original

 

26_zpsozfpj4rc.jpg~original

 

No i na koniec pukawFki żeby chopaki mogli se poSZCZelać do jaSZCZEmbiUF Zanabyłem sobie ostatnio Alclad'owy czarny podkład i niniejszym go przetestowałem, podobuje mnie się

 

29_zpsytlghaxs.jpg~original

 

28_zpswmmag33l.jpg~original

 

27_zpssnuqvxug.jpg~original

 

Do poniedziałku powinienem coś pociapać więc teraz aktualizacje będą ciekawsze, częstsze i bardziej pstrokare... może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sesja zdjęciowa była bez obstawy ( poszli sobie na romantyczną kolację z krzaków i rozprutych owiec ) , ale tym razem Ciapek i Zofjia zameldowali się na posterunku na czas Zacząłem przygotowania spodniej części płatów...

 

30_zps0isxbo9b.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spód wyfukany, może coś tam potem jeszcze olejami pokombinuje, a może nie, się zobaczy jak będzie całość wyglądała po fukaniu.

 

31_zpshb2gmxtw.jpg~original

 

32_zpsxadusyc0.jpg~original

 

33_zpsvs9ple2n.jpg~original

 

A tu focia w stylu "ale mam wypas chlew na biurku" wiem że część forumowiczów takie preferuje

 

34_zpstxlnabrw.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.