Skocz do zawartości

STAR 266 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy okazji proszę o Wasze ewentualne poglądy na temat doboru farby - jednym z typów, który już mi wskazano jest Humbrol 75

Gunze ma w swojej gamie C55 "Khaki", jako baza też by się nadał, pod ewentualne cudowanie pod i na nim różnymi oliwkowymi dla urozmaicenia. ;)

 

1229-large_default.jpg

 

Podstawowe pytanie najpierw, to czy olejne, czy akryl bo to jakby determinuje zakres odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, sporo ponad dekadę zbieram fotki naszych autek lotniskowych i z jednym się zgodzę:

Z tego co zauważyłem-odcienie są różne ,zależne od wszystkiego,tj miejsca przechowywania,daty i miejsca ostatniego remontu itp..tak więc moi zdaniem jak zrobisz-będzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew w sprawie kolorów. Zgadzam się z tezą Grzesia i piotrkura, na fotkach poszczególne pojazdy potrafią się mocno różnić odcieniami. Chodziło mi raczej o propozycje bazowe pozwalające na dokonanie własnego wyboru względnie mieszanek.

Mikele - bez znaczenie, używam i olejnych i akryli.

Zresztą do malowania to jeszcze ho, ho... W ogóle będzie powoli, bo na razie dysza się robi w samolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłbym raczej że to proza życia .Jak to już pisałem komuś na forum, jak byłem w wojsku w kompanii mieliśmy 7-8 UAZ-ów, i nie było 2 w takim samym kolorze, od prawie czarnego matowego do soczyście oliwkowego błyszczacego (wóz d-cy kompanii) . pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję Panowie, fota z wozami fantastyczna.

 

Zestaw do budowy Stara uważam za wymagający, być może wynika to z braku doświadczenia lądowego. Sporo elementów nie spełnia moich oczekiwań, toteż to i ówdzie muszę podziałać sam. Przykładowo blacha z obramówką w strefie haka holowniczego. Tu zastosowałem lubianą przeze mnie technikę wykonywania małych detali z dużych elementów. Na płytkę nakleiłem dość duże płytki pozostawiając w środku przestrzeń:

 

belki%252520A.JPG

 

Potem wystarczyło tylko obciąć boki żyletką i wypolerować:

 

belki%252520B.JPG

 

I tak to wygląda w układzie tylnej strefy (całą zresztą odtworzyłem):

 

belki%252520C.JPG

 

W zestawie nie udało mi się wytropić części umożliwiających wykonanie belek montowanych między ramą a paką. Znów trzeba było samemu. Przy okazji dokleiłem bęben wyciągarki. Ni stąd ni zowąd zrobiło się 51 wyscratchowanych elementów:

 

belki%252520D.JPG

 

belki%252520E.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, a jakie masz opony?

Bo w pierwszych modelach były tak lipne, że te z kolekcji wozów bojowych były lepsze (później to chyba poprawili, ale nie wiem na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, cóż, 51 to bez wałów i elementów amortyzacji ;-)

 

Panowie - prośba. Post Grzesia zwrócił mi uwagę na biedę oponiarską. Czy znana Wam jest oferta handlowa pozwalająca na zdobycie opon lepszej jakości? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.