Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Znaczy się jak rozumiem, gdyby nie było przepisów każących się rozglądać to byś przechodził przez ulicę na rympał?
Jak ktos nie ma tego w świadomości, to przechodzi właśnie w ten sposób ;) vide dzieci lub dorośli w stanie wskazującym Nie ma co rozdrabniać - nawet nie cztery - wystarczą trzy punkty w definicji DIORAMY: model + podstawka z terenem + organizmy żywe. I tyle w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A według mnie dioramą może być także odwzorowanie samego terenu bez modelu pojazdu czy figurek.

Poprzeglądajcie sobie koledzy relacje z krajowych i zagranicznych konkursów/wystaw modelarskich i przestańcie tworzyć dziwaczne regulaminy odnośnie ilości psów na podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, las krzyży może być dioramą. Ja jako przykłady modeli podałem technikę, ale to nie znaczy, że budynek lub inna architektura nie może być "modelem".

Otóż to.

W kontekście wspomnianego lasu krzyży to gdzieś widziałem doskonale zrobioną scenkę przedstawiającą zniszczony w warunkach wojennych stary cmentarz, bez modeli pojazdów, figurek, zwierzaków itp.

Jak dla mnie to diorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie definicja nie jest potrzebna wystarczy zdrowy rozsądek.

To konkurs dla modelarzy, organizowany przez kompetentne osoby/osobę, a nie (nie ubliżając nikomu) panią z warzywniaka więc problemów się nie spodziewam - jak już pisałem, głupie pomysły zweryfikuje organizator lub oceniające jury.

I tyle w tym temacie z mojej strony.

Ale jak chcecie pisać jakiś dodatkowe formułki to próbujcie - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak dla mnie to diorama.

I własnie o to chodzi, by nie było, że dla jednogo to diorama a dla drugiego juz nie. Potrzebna definicja i chyba to nie powinno podlegać dyskusji

Szkoda twoich starań. Ja Cię popieram i się zgadzam z twoim zdaniem, ale jak widzisz inni mają swoje i go nie zmienią.

Daltego poczekajmy na głos Reflect'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie - regulamin jest i nikt go nie będzie dodatkowo komplikował. Każdy z Was ma możliwość decyzji co skleja i w której kategorii chce startować. Dyskusja na temat Dioram ma Wam pomóc sprecyzować czy to co chcecie budować ma szanse rywalizować w tej kategorii. Chodzi też o to, żeby na siłę w Dioramę się nie ładować i potem nie mieć pretensji.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śledzę te dyskusje, to coraz mniejszą ochotę mam na udział w tej zabawie...

+1

Zachowanie co niektórych aktywnych w dyskusji to poziom co najwyżej bandy przedszkolaków którzy się przepychają żeby dostać darmowego cukierka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zgłaszać do konkursu więcej niż jeden model?

Oczywiście, pod warunkiem, że budujesz od zera (lub wyjątek - patrz regulamin)

 

Jasna sprawa. Doprecyzuję jeszcze pytanie tylko. Czyli mogę zgłaszać (prowadzić warsztaty) dowolnej ilości modeli nie zależnie od kategorii?

Aha, i czy każdy warsztat musi wystartować jutro? czy np mogą one wystartować w późniejszym terminie? Niezależnie od odpowiedzi respektując termin oddania pracy, czyli 31 sierpnia 2016 godzina 23.59.

 

 

Uproszczając - Diorama, to model/e na podstawce o ukształtowanym terenie, roślinami, zabudową w postaci budynków oraz ludźmi/zwierzętami we wspólnej interakcji w dowolnej proporcji (więcej roślinności, mniej zabudowy i vice versa etc) , ale zawierającej powyższe wymienione elementy. Diorama jest zbudowana na podstawie fotografii, lub luźnej interpretacji rzeczywistości aż po Sci-Fi.

 

Dobrze by było aby definicje np taka jak powyższa, pojawiły się w regulaminie konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Możesz wystartować z dowolną ilością modeli we wszystkich kategoriach.

W zeszłym roku KRL wystartował z dwoma modelami w lotnictwie i nawet oba modele zajęły miejsca na podium.

Tak więc ile dusza zapragnie.

 

Warsztaty i budowę modeli możesz rozpocząć w dowolnym momencie trwania konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Możesz wystartować z dowolną ilością modeli we wszystkich kategoriach.

W zeszłym roku KRL wystartował z dwoma modelami w lotnictwie i nawet oba modele zajęły miejsca na podium.

Tak więc ile dusza zapragnie.

 

Warsztaty i budowę modeli możesz rozpocząć w dowolnym momencie trwania konkursu.

 

ok, dzięki za rzeczową odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.