Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym tylko scalił ocenę za klejenie i malowanie w jedną: za estetykę wykonania. Reszta mogłaby zostać bez zmian.

Ja bym nic nie zmieniał.

Co z tego, że model może być czysto sklejony jak malowanie będzie skopane lub odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Spotter

7 formularzy dla ścisłości - potem trzeba je uruchomić, zamknąć, podliczyć, nie pomylić się itd itd itd... Mogę ustawić, że nie będzie potrzeby wypełniania wszystkich odpowiedzi, ale to spowoduje, że mogą powstać błędy a tak system trzyma rygor nad sędziowaniem.

 

Spotter - szczerze, nie będę zmieniał czegoś co uważam że działa. Chcesz oceny - "podoba się lub nie" - to nie ten konkurs i nie ten formularz. Ostatnio głosowało chyba około 110 osób - to zdecydowanie zbyt mała próba - potrzebne jest kilka poziomów oceniania aby wytworzyć różnice punktowe. To co sugerujesz może spowodować, że któraś z kategorii będzie oceniana przez powiedzmy 20 osób inna przez 50, jeszcze inna przez 5 - będzie 7 różnych linków, trzeba będzie 7 razy się uwierzytelniać itd - nie chce mi się już nawet pisać jakiej skali komplikacji by czekały na Was i na mnie.

 

I jeszcze napiszę, że prywatnie uważam, że krzywdzącym jest olewanie ciężkiej pracy kolegów i wpisywanie ocen 1 (i nie jest ważne wg. mnie czy się interesuję daną klasą czy nie). Zresztą myślę, że znalazły by się głosy osób z stażem modelarskim, które potwierdziły by, że można ocenić czy model jest dobrze sklejony, dobrze pomalowany niezależnie jaka to klasa. Przecież arkusz nie zawiera pytań o zgodność historyczną etc. Postaram się uprościć formularz, ale nie rozbiję go na kategorie. Proszę o odrobinę zaufania - może nie będzie tak źle ;-) Ode mnie to już wszystko. Decyzja jest ostateczna.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co ta cała dyskusja. Kto nie chce- nie startuje, kto nie chce- nie głosuje. Nigdy nie da sie dogodzić wszystkim. Tez miałem i mam swoje uwagi, co do ankiety, ale zgadzam się z Reflectem, że ocenianie "po łebkach", albo dawanie "1" za modele, które kogoś nie interesują, lub nie śledził warsztatów jest wybitnie niegrzeczne i okazuje brak szacunku dla kogoś, kto interesuje się inna tematyka, niż oceniający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
...spędziłem ponad 1h oceniając i to tak jak napisałem, czyli to co mnie nie interesowało robiłem po łebkach. Zanudziłem się przechodząc przez modele które mnie nie interesowały, aż dotarłem do tych, które chciałem rzetelnie ocenić.

 

Daj już spokój z tłumaczeniami ;-)

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstra:bip:ąc od wyimaginowanych oczekiwań niektórych kolegów co do ankiety, to wspominałeś Reflect coś o liście nagród i sponsorów w ten weekend ( ten co wczoraj się skończył ) - jak tam sprawa wygląda?

frekwencja taka jak zeszło edycyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflect - spokojnie, nie popędzam. Bardziej z ciekawości chciałem wiedzieć, czy w tej edycji też będzie taki "wysyp sponsorów" jaki był przy zimowym konkursie

 

Działaj na spokojnie, w końcu do startu konkursu jeszcze trochę czasu jest ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Odpowiadam na pytania

1. Można prowadzić warsztat równolegle na innym forum - prosimy jednak nie przyklejać tekstów 1 do 1 bo wtedy google źle interpretuje pozycjonowanie.

2. Oczywiście inbox dotyczy tylko podstawy modelu - oczywiście fajnie jest jeśli wszystkie dodatki są także pokazane - ale nie jest to obowiązkowe.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy tu komunizmu, wszystkim po równo. ;) Zaraz dojdziemy do głosów, żeby wszyscy robili ten sam model, używali tych samych narzędzi i malowali tymi samymi farbami

 

Jak model startuje w jakiejś klasie to ocenie podlega model, niezależnie od tego, czy stoi na jakiejś podstawce, czy nie. Niech każdy ma możliwość zaprezentowania modelu według własnego widzi mi się. Spotter - rozumiem co masz na myśli, ale nie można decydować ani za tego, co robi model, ani za tych, co go oceniają. Można napisać konstytucję konkursu modelarskiego, tylko po co? Ordnung must sein? To tylko hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Klasy modeli są przyznawane w momencie rozpoczęcia warsztatu. Jeśli autor nie sygnalizuje zmiany koncepcji, model bedzie oceniany tak jak to zostało zgłoszone.

 

Zasady oceniania zostały także ustalone i miałem nadzieje ze sa jasne. Ocena za budowę dotyczy budowy, malowania za malowanie itd. Jeśli kogoś uwaga jest odwrócona przez zdjęcia to pisząc wprost ocenia prace nieobiektywnie.

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy (to nie mistrzostwa świata)

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo ograniczać ludzi w prezentowaniu swoich prac. Zdjęcia itp. są też ważnym elementem w internetowym modelarstwie i jeśli ktoś może dodatkowo popisać się PSem czy innym programem, by uzupełnić galerie o jakieś klimatyczne obrazki to czemu by nie. Można tak też zepsuć efekt końcowy, wszystko zależy od umiejętności i samego wykonania. Ważne żeby w galerii były też zdjęcia samej pracy =P

 

Jeśli chodzi o to co jest dioramą, to lepiej nie poruszać tego tematu bo pojawią się pytania co jest winietą =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.