Skocz do zawartości

Lato - czyli rozmowy o wszystkim


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to tylko hobby. I nikt nie mówi o robieniu komunizmu. Ale wiesz, skoro jest już regulamin, to znaczy że są jakieś zasady i trzeba się ich trzymać. Ja zaproponowałem tło do zdjęć. To nic trudnego i chyba każdy może zrobić zdjęcie np. na tle białej kartki.

 

Spotter, nie przesadzasz aby odrobinę?

Najpierw protestowałeś przeciwko uczeniu ludzi jak robić dobre zdjęcia, bo zbyt dobre zdjęcia wypłoszą tych którzy nie potrafią takich zdjęć robić, więc niech wszyscy robią marne, wtedy będzie równo i nikt nie poczuje się urażony.

Teraz nie podoba Ci się, że ktoś potrafi ładnie swój model zaprezentować, bo są tacy co nie potrafią dobrze swoich modeli prezentować, i oni będą stratni, a pewnie też poczują się urażeni.

To obłęd taki jak na zachodzie, gdzie rezygnuje się z ozdób bożonarodzeniowych, żeby nie urazić arabów.

Konkurs jest dla tych którzy chcą i mogą - jeśli ktoś nie czuje się na siłach, po prostu nie staruje.

Ludzie oceniają zdjęcia, które - o zgrozo - są najczęściej obrabiane w programach graficznych.

Ja nie potrafię obrabiać zdjęć w programach graficznych, więc może zacznę postulować żeby był zakaz obróbki graficznej zdjęć na forum?

Naprawdę trudno mi zrozumieć dlaczego usiłujesz wszystkich ciągnąć w dół, zamiast starać się robić coś przeciwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 481
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem skąd takie dramatyczne wnioski wyciągasz.

Naturalne jest, że wszyscy oceniają zdjęcia modeli, bo tylko zdjęcia są prezentowane, jak to w internecie, a konkurs jest internetowy.

Dlatego ludzie starają robić jak najlepsze zdjęcia, żeby ich model wypadł jak najlepiej.

Tak samo jest w galeriach modeli, tak samo jest w magazynach modelarskich - wszędzie tam gdzie modele są prezentowane na zdjęciach, autorzy robią co mogą żeby te zdjęcia był możliwie najlepsze.

Podobnie jest z modelami, każdy stara się zrobić jak najlepiej, a to jak komu wychodzi to już kwestia jego umiejętności.

 

świadczy o tym, że masz gdzieś innych.

 

To znaczy gdzie ich mam?

 

Oceniamy modele a nie zdjęcia czy grafiki komputerowe, prawda?

 

Jak chcesz w konkursie internetowym nie oceniać zdjęć modeli, tylko same modele?

Możesz mi to wyjaśnić?

 

A może się mylę i konkurs jest po to, aby wystartowali tylko najlepsi, którzy robią najlepsze modele i potrafią go jeszcze podkręcić tłem i obróbką graficzną?

 

Nie, w konkursie startować może każdy, dlatego ja też w nim wystartuję.

Ale jakoś mi do głowy nigdy nie przyszło, żeby apelować o ograniczenie możliwości konkurencji, która robi lepiej ode mnie zdjęcia, albo modele, tylko dlatego że ja tak nie potrafię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój punkt widzenia: wprowadzamy zakaz używania NITRO, by każdy miał równe szanse i popisał się swoimi umiejętnościami.

Twój punkt widzenia: nie wprowadzamy zakazu używania NITRO. Niech Ci co go nie mają się dostosują i albo zaczną uzywać, albo pogodzą z faktem, że nie mają szans w nierównej konkurencji. Oczywiście ty masz NITRO i masz zamiar je użyć. W efekcie część zawodników bez NITRO da sobie spokój i zrezygnuje.

I tyle w temacie.

 

To nitro to jak rozumiem w przypadku naszego konkursu odpowiada czemuś co inni nazywają "talentem".

No albo się go ma, albo się go nie ma.

Nie widzę powodu żeby sztucznie ograniczać możliwość prezentacji modelu, w sytuacji gdy sama prezentacja ma fundamentalne znaczenie - w konkursie internetowym ocenia się zdjęcia modeli, a nie modele, bo tylko zdjęcia można obejrzeć.

Tak więc porównanie zupełnie bez sensu, bo - używając Twojego porównania - to nitro każdy może użyć.

Pytanie tylko czy potrafi.

Jeśli nie potrafi to jego strata, ale nie można domagać się, żeby inni z tego powodu nie mogli go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłu:bip:ąc się dysputom na temat co jest dioramą, winietą, podstawką tak mi sie skojarzyło:

 

 

Panowie dajcie na luz ;) Choćby ktoś robił najlepsze zdjęcia nie wygra kiepskim modelem. Natomiast wszelkie poprawki zdjęcia w Photoshopie nie polegające na korekcji ekspozycji uznałbym jako powód do dyskwalifikacji np. usuwanie resztek z kleju czy wygładzanie pomarańczowej skórki za pomocą blura etc. To faktycznie ma być konkurs modelarski a nie fotografia rodem z pierwszych pism gazet świata mody. Pomysły o upiększaniu zdjęć w Photoshopie czy innym programie do grafiki rastrowej powinny być zakazane (poza ewentualna poprawą WB, ekspozycji etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo - tak, zrobiłeś. Bardzo ładna. Może prosta, ale jak najbardziej pasuje do definicji dioramy. :-)

Aha, więc to diorama:

230.jpg

 

to też?, kurcze nie wiedziałem, że na początku mojej kariery z modelami WW2 popełniłem byłem jedną:

P2080048_zps215430b8.jpg

 

Więc czym to jest, skoro tamte wg Ciebie to dioramy? Wszystkim chyba znane?

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=90&t=36853&start=150 (wklejam link, bo zdjęcie pracy Adama Juszczaka Panzer Lehr... mi się nie ładuje)

Wg mnie do definicji dioramy (jest w ogóle taka?) pasuje tylko przykład trzeci, poprzednie wg mnie to modele na podstawkach, żeby łatwiej było je przenosić. Gdzieś na forum zdaje się któryś z kolegów podawał jakieś kryteria, kiedy kończy się winieta, a zaczyna diorama.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłem, może tego się trzymajmy przy pozycjonowaniu swoich modeli w konkursie?

 

 

sprawa jest prosta jak przy budowaniu mostów:

jeżeli budujesz drogę i trafisz na rzekę i zbudujesz drogę nad nią - masz most

jeżeli budujesz drogę i trafisz na rzekę i zbudujesz drogę pod nią - masz tunel

a jeżeli budujesz drogę i trafisz na rzekę, i wybudujesz most dla rzeki - to masz akwedukt

 

więc:

jeżeli swoje figurki wystawisz skończone na drewnianych podstawkach/nakrętkach od słoików z dżemem (polecam te czerwone - nakrętki, nie dżemy)/kapslach czy korkach od wina to będzie to kategoria "figurki"

jeżeli figurki połączysz wspólnym elementem, a będą np. z różnych epok/pór roku/jedna w negliżu, a druga ubrana i postawisz na czym chcesz - to winieta

tak samo jak winietą nazwał bym pojazd i stojącą przy nim figurkę dowódcy - chociaż niektórzy wstawiają to już do dioram, a potem rywalizują na konkursach z połową miasta, 5 pojazdami i 20-sto osobową grupą szturmową

diorama to przedstawienie jakiejś sceny, zazwyczaj bardziej "in action" (np. podczas odpoczynku )

i nie sugerował bym się zawsze wielkością czy stopniem zdetalowania podstawki, granica jest dosyć płynna

ja po prostu wolę dla swoich modeli mieć podstawkę zawierającą fragment ich naturalnego otoczenia, a nie suchy złocony badyl pod pocycka czy toczone drewienko pod stopami złachanego i umorusanego wojaka (dlatego również Ciebie namawiam do stworzenia niewielkiej podstawki z luźną granicą między kwitnącymi kwiatkami i śniegową zaspą)

 

to z powodzeniem startowało w kategorii winiet (na konkursach gdzie taka kategoria była wydzielona) jak i jako figurki - wymiary podstawki są identyczne jak przy obecnej produkcji, jako dioramy bym tego nigdy nie wystawił:

3VHrt3Jm.jpg

 

Atlis, rozumiem, że na konkursach wszelakich masowo modele wystawiasz w kategoriach Dioramy, jeżeli będą na podstawce - jakiejkolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDR - jeżeli mi na model podczas fotografowania spadnie paproszek i dopiero po zrobieniu zdjęć zauważę, to mogę usunąć?

 

Atlis nie rozdzielaj włosa na czworo - chyba napisałem wyraźnie, że chodzi w ingerencję w upiększanie modelu aby zakłamać rzeczywistość, paproszek możesz zdmuchnąć gruszką czy jakimś pędzelkiem. Używasz tetheringu z LR więc podgląd na paproszki masz od ręki ;P A i pewnie wyzwalasz migawkę zdalnie więc nawet do body nie podejdziesz by powtórzyć ujęcie.

 

Ale jeśli to ma być konkurs na najładniejszą fotkę to może i ja wystartuje - w końcu nie muszę w ógole robić modelu, namaluje sobie go w PS ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma nic wspólnego z talentem.

 

Ok, skoro zrobienie ładnego tła to nie kwestia talentu, pieniędzy ani sprzętu do tego potrzebnego, to dlaczego chcesz zabronić robienia takiego tła?

Przecież z tego co piszesz wynika że każdy takie tło może zrobić, więc dlaczego zabraniać jeśli ktoś chce?

 

A ja bym chciał, żeby to jednak oceniać modele a nie zdjęcia.

 

Przecież nikt nie zabrania oceniać tylko modele które są na zdjęciach w oderwaniu od ich jakości, kompozycji, oświetlenie etc.

Tym bardziej więc nie ma sensu zabraniać robić zdjęcia na konkretnym tle, bo przecież model powinien być oceniany w oderwaniu od tego co poza nim na zdjęciu się znajduje.

 

 

To wszystko to dla mnie klasyczny komunizm: wszyscy mają mieć równo, więc zabierzmy tym którzy mają więcej; wszyscy mają być równi, więc skróćmy o głowę tych za wysokich.

 

Atlis nie rozdzielaj włosa na czworo - chyba napisałem wyraźnie, że chodzi w ingerencję w upiększanie modelu aby zakłamać rzeczywistość, paproszek możesz zdmuchnąć gruszką czy jakimś pędzelkiem.

 

Jakiekolwiek korygowanie modelu przy pomocy obróbki cyfrowej jest naturalnie zabronione, nieważne czy to paproszek, czy jakaś większa ingerencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli to ma być konkurs na najładniejszą fotkę to może i ja wystartuje - w końcu nie muszę w ógole robić modelu, namaluje sobie go w PS ;P

 

Nie, to ma być konkurs na najładniejszy model, ale ładne zdjęcie pomoże Ci zyskać lepsze oceny.

To jak w handlu, dobry produkt nie przebije się bez dobrego marketingu - i tu jest tak samo.

Może się to nie podobać, ale tak to wygląda w internetowym modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie róbmy komunizmu...

Szkoda słów na Ciebie Ty naprawdę nie rozumiesz co mam na myśli, czy tylko udajesz?

 

Przyjmij roboczo że nie zrozumiałem.

Odpowiedz na moje pytania, o ile naturalnie nie szkoda ci słów na mnie:

 

Ok, skoro zrobienie ładnego tła to nie kwestia talentu, pieniędzy ani sprzętu do tego potrzebnego, to dlaczego chcesz zabronić robienia takiego tła?

Przecież z tego co piszesz wynika że każdy takie tło może zrobić, więc dlaczego zabraniać jeśli ktoś chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, dorabianie tła komputerowo jakoś tak za bardzo zbliża się do cyfrowej korekty modelu.

Nie mogę się natomiast zgodzić co do białego tła - niech każdy robi sobie tło jakie chce, wedle możliwości i chęci - im lepsze wyjdzie mu zdjęcie tym lepiej dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli to ma być konkurs na najładniejszą fotkę to może i ja wystartuje - w końcu nie muszę w ógole robić modelu, namaluje sobie go w PS ;P

 

Nie, to ma być konkurs na najładniejszy model, ale ładne zdjęcie pomoże Ci zyskać lepsze oceny.

To jak w handlu, dobry produkt nie przebije się bez dobrego marketingu - i tu jest tak samo.

Może się to nie podobać, ale tak to wygląda w internetowym modelarstwie.

 

To byla tylko ironia ;) W kontekscie "szpachlowania", "robienia nowych linii podziału", "użycia debondera", "weatheringu" itp za pomocą filtrów, warstw i innych narzędzi programów graficznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o stwierdzenie że to ma być "konkurs na najładniejszą fotkę": poniekąd tak, ale jednak nie.

W końcu nawet najlepszy model na brzydkim zdjęciu może być lepiej oceniony niż słaby model na wybitnej fotce i vice versa.

Żeby zamieszać jeszcze to dodam, że niektóre osoby głosują nie na modele czy zdjęcia, ale na autorów, tudzież przeciw nim.

Ot, takie uroki konkursów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tego to raczej nikogo nie przekonasz.

Każdy może sobie prezentować na dowolnym tle, jak ktoś chce to na tle dywanu albo i nieba błękitnego, co niektórzy na tym forum robią.

Zgadzam się że nie powinno się tła dorabiać cyfrowo po zrobieniu zdjęcia, ale to raczej jedyne ograniczenie.

Niech każdy robi zdjęcia jakie uważa za najlepsze dla jego modelu, szczególnie że to ma kolosalne znacznie przy finalnej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.