Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce wrzucać bomby ale zbliżają się święta i tak sobie myślę nad nowym aero.

Chyba chciałbym wybrać coś pomiędzy Iwatą a Mr.Hobby, dysza +- 0,2/0,3

kashato wrzucił na sprzedaż Iwata HP-C Plus w ok 2 raz mniejszej cenie niż jest w mojehobby i tak się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z kolegów używa takiego aerografu :

 

https://www.mojehobby.pl/products/PS-289-Mr.-Procon-Boy-WA-Platinum-0.3-mm-ver.2.html

 

 

Mam pytanie odnośnie regulacji ciśnienia powietrza , czy się to nie psuje i jest funkcjonalne.

 

 

Drugą opcja jest ten :

 

 

https://www.mojehobby.pl/products/Mr.-Procon-Boy-FWA-0.2-mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Również mam Procona PS-270 i dla mnie malowanie tym aerografem to czysta przyjemniość, ale.....

Zależy co chcesz tym aerografem malować.

Jak modele samolotów 1:32 i większe, to nie polecam do tego aerografu z dyszą 0,2. Lepiej kupić z dyszą 0,3 i można malować duże jak i małe powierzchnie.

Malowałem niedawno model w skali 1:32 dyszą 0,2 i nie mogłem go skończyć malować. Musiałem skończyć malować go chińczykiem z dyszą 0,3.

Tak że jak bym teraz miał kupować aerograf, to z dyszą 0,3. Choć dysza 0,2 pewnie dobrze się nada do modeli w skali 1:72 i mniejszej oraz pancerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Procona PS-270 i dla mnie malowanie tym aerografem to czysta przyjemniość, ale.....

Zależy co chcesz tym aerografem malować.

Jak modele samolotów 1:32 i większe, to nie polecam do tego aerografu z dyszą 0,2. Lepiej kupić z dyszą 0,3 i można malować duże jak i małe powierzchnie.

Malowałem niedawno model w skali 1:32 dyszą 0,2 i nie mogłem go skończyć malować. Musiałem skończyć malować go chińczykiem z dyszą 0,3.

Tak że jak bym teraz miał kupować aerograf, to z dyszą 0,3. Choć dysza 0,2 pewnie dobrze się nada do modeli w skali 1:72 i mniejszej oraz pancerki.

 

Skleja pancerkę 1:35 i czasem jakiś samolot w 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS-289 to uniwersalne narzędzie. Dysza 0,3 pozwala zarówno na malowanie detali, jak i dużych powierzchni. Przy 0,2 (fakt, że Evolution) miałem problem przy malowaniu niektórymi metalizerami. Przy 0,3 taki problem nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że dysza 0,3mm jest bardzo uniwersalna. Można nią malować kreski poniżej 1 mm bez problemu, tak więc w praktyce pomaluje się tym każdą skalę.

Odkąd kupiłem HP-CH praktycznie przestałem używać Iwatę 0,18mm, bo jakoś nie chce mi się jej wyciągać i potem myć, po to tylko żeby malować jakieś ultra drobne marmurki.

0,3 jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solo.

Mam 0,4 i pełny zbiorniczek ten mniejszy, wypełniony do pełna rozcieńczalnikiem, po naciśnięciu spustu oprużniło go w 5 sekund. To mija się z celem, malowanie taką dyszą.

Powinieneś zmniejszyć ciśnienie. Wtedy tak szybko nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Kashato nabyłem Iwate HP-C Plus i pierwsze wrażenia są bardzo dobre.Odrazu co mi się spodobało to świetne wyważenie, w porównaniu do ultry czuje, że mam w łapie konkretne narzędzie a nie tylko cienkiego kija.Malowanie na razie testowane z tamką i gunze, zero jakichkolwiek zastrzeżeń.Czyścić nie czyściłem, szybki backflow i po sprawie.Pytanie teraz co zrobić z ultrą, sprzedać czy zostawić do podkładów/lakierów bo mam jeszcze dysze 0.4

 

Przy okazji kolega Kashato błyskwiczna transakcja, momentalnie przelałem kase, na drugi dzień aero u mnie, nówka sztuka - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.