Skocz do zawartości

ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie,

 

Stosunkowo ważny etap malowania - błoto - już za mną.

Ponieważ model planuję wykonać na podstawie pierwszego zdjęcia wątku, uznałem że potrzebuję mokrej, stopniowo przysychającej warstwy błota. Tak jakby pojazd stał w danym miejscu od pewnego czasu i zaczął obsychać. Na poniższym zdjęciu opisałem krok po kroku co i jak robiłem, aby to osiągnąć.

 

uXQvLpH.jpg

 

Niemal dokładnie to samo zrobiłem na kołach:

 

qpkaIWZ.jpg

 

I częściowo na gąsienicach - nad nimi będę jeszcze pracował dopiero po zamontowaniu na modelu, ale też po umieszczeniu go na podstawce.

 

swZtDag.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie, że się podoba.

 

Prace nad modelem powoli dobiegają końca. Pojawił się kurz, pigmenty, troszkę suchych liści, gałązek i część bambetli, które przewidziałem dla modelu. Poprawiłem parę pierdółek, na które ktoś zwrócił uwagę, lub sam je wypatrzyłem. Wytarte do metalu zęby gąsienic, kół napędowych o wypolerowane zewnętrze części ogniw przeciągnąłem rdzawymi mieszankami olei - z założeniem, że model będzie przedstawiał wóz, które przestał czas jakiś pod chmurką nieuruchamiany.

 

uwfhmlY.jpg

 

BubmXl8.jpg

 

VwvjUhD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim!

 

A skoro się rzekło - podstawka. Ponieważ modelem chcę odwzorować zdjęcie główne tego wątku, nie pozostało mi nic innego jak rozplanować ją sobie podobnie jak kadr w/w zdjęcia.

Może to trochę nietypowe, bo w ten sposób krótszy bok podstawki będzie tym dominującym i "głównym", ale myślę, że da to fajny efekt - jeśli wszystko się uda - przeniesienia zdjęcia do 3d, ale w 35-krotnym pomniejszeniu.

 

nzi7RkN.jpg

 

 

Na tą chwilę mam suchy grunt gotowy do malowania. To standardowa mieszanka kleju do płytek, piasku, posypek, trawek, gałązek, suchych pokruszonych liści itp. śmieci.

 

g6V8yd1.jpg

 

BbS8FEj.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maziam powoli podstawkę.

 

Chciałbym ostatecznie osiągnąć efekt wilgotnych zakamarków i niżej położonych miejsc z kałużami oraz nieco przesuszonych fragmentów położonych wyżej.

Powoli wylewam kałuże ze Still Water Vallejo - pierwszy raz to robię, więc staram się lać jak pan Bóg przykazał cienkie warstewki w odstępach 24-godzinnych.

Niby to tylko kałuże, ale w takim tempie to nie wiem czy tygodnia starczy aby je wypełnić i jakoś to wyglądało, tym bardziej, że Still Water traci na objętości przy schnięciu i lekko wklęsa... Ale nic to, może się uda.

 

ZiZRjUe.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję obie fotki na dysku. Wprawdzie pomysł na najbliższy model mam, ale co będzie dalej...?

 

Tylko troszkę mnie przeraża, że jak Wy, znawcy HUMVEE robicie - nazwijmy to bardzo(bardzo, bardzo nawet) umownie - "zwykłego" humvee i macie od groma przeróbek, to co dopiero patrzeć na taki pojazd...

Wyobrażam to sobie tak, że najpierw wypadałoby doprowadzić model do stanu bazowego pojazdu z fotki, a potem jeszcze dorzucić tą przedziwną wieżyczkę razem z działkiem... Jakiś kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.